Супер шоу на дербито във Варна, Черно море остава в битката за Европа, Спартак още в по-тежко състояние

Черно море спечели с 3:2 срещу Спартак Варна в дербито от 30-ия кръг на efbet Лига. „Моряците“ играха по-добре от своя съперник през по-голямата част от двубоя и заслужено се поздравиха с крайния успех в срещата. Двубоят се игра пред препълнените трибуни на стадион „Тича“. Футболистите на Илиан Илиев се възползваха от грешките, които съперниците им допуснаха в защита. Васил Панайотов и Даниел Димов дадоха комфортна преднина за Черно море. Евандро върна интригата в двубоя, след което Влатко Дробаров отново направи разликата в двубоя от два гола. Денис Баланюк се разписа в 83-ата минута, за да направи интригата в края още по-сериозна, но все пак Черно море спечели дербито на Варна.DSPORT.BG

Черно море създаде първата опасност в мача още във 2-ата минута, когато Мазир Сула центрира от корнер в наказателното поле на Спартак Варна, където Влатко Дробаров стреля с глава, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Кристиано Фигейредо.

Александър Василев центрира в наказателното поле на Спартак Варна, където Атанас Илиев бе изпуснат и стреля с глава, но Кристиано Фигейредо се намеси решаващо и изби в корнер.

Атанас Илиев направи фрапантен пропуск в 25-ата минута. Нападателят на Черно море получи отличен извеждащ пас от Алекс Фернандес. Илиев излезе сам срещу Кристиано Фигейредо, но стреля много разочароващо, встрани от десния страничен стълб на вратата на Спартак Варна.

Черно море поведе с 1:0 в 38-ата минута. Александър Василев подаде към Мазир Сула, който финтира Пламен Димов в наказателното поле на Спартак, след което подаде на Васил Панайотов, който вкара топката във вратата на Кристиано Фигейредо.

Черно море направи много сериозен пропуск в 44-ата минута. Пламен Димов първо загуби равновесие и изби една топка право в краката на Едгар Пашеко, който подаде към Васил Панайотов, а той стреля от дъгата на наказателното поле на Спартак, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Кристиано Фигейредо.

Мазир Сула стреля опасно от фал в 49-ата минута, насочвайки топката към горния десен ъгъл на вратата на Спартак, но Кристиано Фигейредо внимаваше и успя да избие топката в корнер.

Черно море поведе с 2:0 в 51-ата минута. Александър Василев центрира от фал в наказателното поле на Спартак, където Даниел Димов изпревари всички и стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Фигейредо. След това топката се върна в Димов, който отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Четири минути по-късно Алекс Фернандес подаде към Живко Атанасов, който продължи с глава към Атанас Илиев, а той стреля, но неточно в аут.

Спартак Варна намали своя пасив в 59-ата минута. След изпълнение на тъч, Живко Атанасов допусна груба грешка и изпусна Иван Йорданов, който навлезе в наказателното поле на Черно море, след което пусна към Евандро, който отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Две минути по-късно Черно море организира опасна атака, при която Алекс Фернандес се опита да изведе Атанас Илиев, но Кристиано Фигейредо се намеси решаващо и пресече подаването.

Спартак Варна пропусна много добра възможност да изравни резултата в 63-ата минута. Лерой Микелс проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на Черно море, но никой не успя да засече топката. Тя падна на крака на Иван Йорданов, който стреля от границата на наказателното поле, но Виктор Попов успя с гърдите си да блокира удара.

Черно море вкара трети гол във вратата на Спартак Варна в 74-ата минута. Александър Василев центрира от фал в наказателното поле на Спартак, където Александър Беолусов изпусна Влатко Дробаров, който с глава вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Кристиано Фигейредо.

Черно море изпусна да вкара четвърти гол в 76-ата минута. Атанас Илиев получи чудесен извеждащ пас зад гърба на отбраната на Спартак. Илиев излезе сам срещу Фигейредо и стреля покрай него, но и встрани от десния страничен стълб на вратата на Спартак.

Спартак Варна вкара втори гол в 83-ата минута. Ивей Ромееш пусна отличен извеждащ пас към Денис Баланюк, който бе покрит от Живко Атанасов, който на всичко отгоре го изпусна. Беланюк напредна, излезе сам срещу Иван Дюлгеров и с удар покрай него, вкара топката във вратата му.

След тази победа Черно море е пети в класирането с 53 точки, като е само на една зад четвъртия Левски и на шест от третия ЦСКА 1948. Спартак Варна остава последен със 17 точки.

Илиан Илиев: Тази победа ще ни даде тласък в класирането (ВИДЕО)

Киселичков: Ще се борим да оставим Спартак Варна в елита

Черно море – Спартак Варна 3:2

1:0 Васил Панайотов 38′

2:0 Даниел Димов 51′

2:1 Евандро 59′

3:1 Влатко Дробаров 74′

3:2 Денис Баланюк 83′

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов (69′ – 77. Стефан Велев), 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 23. Едгар Пашеко (87′ – 2. Цветомир Панов), 11. Алекс Фернандес, 9. Атанас Илиев (79′ – 86. Исмаил Иса)

резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 32. Мартин Дичев, 7. Матеус Машадо, 39. Николай Златев, 35. Арлинд Дакай

старши треньор: Илиан Илиев

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш, 11. Виктор Митев, 25. Пламен Димов (56′ – 10. Румен Руменов), 6. Луан (90′ – 3. Бен Карамоко), 22. Роберто Хименес, 17. Александър Беолусов, 12. Евандро, 82. Иван Йорданов, 66. Александър Цветков, 7. Лерой Микелс (79′ – 27. Денис Баланюк)

резерви: 21. Иван Дичевски, 20. Нейтън Олдър, 8. Ивайло Климентов, 45. Даниел Начев