След хеттрик на Назон и голово шоу на опразнената ‘’Армия’’ ЦСКА докосва Лудогорец

ЦСКА се наложи над Ботев Враца с 5:1 на стадион „Българска армия“ в двубой от последния 30-и кръг в efbet Лига. Срещата ще бъде при закрити врата поради факта, че „червените“ изтърпяват наказание от два мача без право на публика. В шест пореден мач „армейците“ въкарват четири или повече попадения срещу Ботев Враца. DSPORT.BG

Иван Турицов изведе ЦСКА напред в 14-ата минута от дузпа, а осем минути по-късно Дюкенс Назон удвои аванса на ЦСКА. “Армейците” реализираха два бързи гола на старта на второто полувреме, а техни автори бяха Мено Кох и Дюкенс Назон. Браян Мендоса вкара началното попадение за Ботев Враца в 59-ата минута. Назон осъществи своя първи хеттрик с фланелката на ЦСКА в 75-ата минута.

След този успех „армейците“ събраха 73 точки и вече са само на точка от Лудогорец, който е лидер в таблицата преди старта на плейофите в efbet Лига. Ботев Враца пък е на 11-о място с актив от 28 пункта.

“Армейците” започнаха по-силно двубоя. В 3-ата минута Тобиас Хайнц стреля директно от пряк свободен, като топката бе заложена на около 25 метра от вратата, пазена от Красимир Костов. Ударът на Хайнц обаче прелетя над напречната греда.

Иван Турицов изведе Маурисио Гарсез на чисто положение в наказателното поле в 13-ата минута, а Диего Фераресо го спъна и Валентин Железов показа бялата точка. Турицов се нае с изпълнението и прати топката в в горния десен ъгъл, за да изведе ЦСКА напред в резултата.

Дюкенс Назон комбинира с Тобиас Хайнц, който центрира за Джонатан Линдсет, който от своя страна отигра акробатичнто. Красимир Костов се намеси с помощта на гредата, но след добавка от страна на Назон в 22-рата минута, авансът на ЦСКА бе удвоен.

Браян Переа шутира от пряк свободен удар в 27-ата минута, като топката падеше точно под гредата, но Димитър Евтимов отрази по впечатляващ начин, а Ботев Враца получи правото да изпълни корнер, след който тимът не стигна до опасност пред вратата на ЦСКА.

Переа проби през центъра и навлезе в наказателното поле на ЦСКА в 38-ата минута. Нападателят на Ботев Враца шутира, но ударът му бе блокиран в последния момент от Енес Махмутович.

Тобиас Хайнц отне топката зад центъра и направи самостоятелен рейд до наказателното поле на врачани, който завърши с изстрел. Красимир Костов обаче отрази удара на футболиста на “армейците” в 44-ата минута.

Второто полувреме започна с натиск от страна на ЦСКА. Иван Турицов напредна по дясното крило и сви топката за Дюкенс Назон, който бе с гръб към вратата, но успя да се обърне и шутира, но Костов отби топката. От корнер Тобиас Хайнц центрира в наказателното, където Мено Кох засече във вратата в 53-ата минута.

След изпълнението на центъра от страна на Ботев Враца топката бе върната до Луиз Соарес. Маурисио Гарсез отне топката, напредна и шутира, но Костав отрази. Последва добавка на Назон, който вече прати топката за четвърти път в мрежата на Ботев Враца в 54-ата минута.

Диого Барбоса проби през центъра и отклони за Браян Мендоса, който навлезе отдясно и с удар от малък ъгъл прати топката покрай Димитър Евтимов в 59-ата минута, за да върне едно попадение за Ботев Враца.

В следващите минути темпото спадна, но ЦСКА продължи да бъде по-активният от двата отбора.

Жираир Шагоян шутира от границата на наказателното поле на Ботев Враца в 72-рата минута, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.

Джонатан Линдсет проби през центъра чрез дрибъл в 75-ата минута, след което отклони за навлизащия от втора позиция Дюкенс Назон. Нападателят на ЦСКА се справи с Диего Фераресо и шутира в долния десен ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Костов.

5:1 Дюкенс Назон 75′

Илич: Надявам се, че във важните мачове в плейофите ще успеем да побеждаваме (ВИДЕО)
Дани Моралес: Истинските мачове започват от събота (ВИДЕО)
Назон: Най-голямата ми цел е титлата, искам да вкарвам голове и ЦСКА да побеждава
Махмутович: Играчите на ЦСКА имат страхотни качества, изгубихме концентрация в края (ВИДЕО)

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов – 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров – 19. Иван Турицов (К) (63′ 11. Лазар Туфегджич), 7. Джонатан Линдсет (86′ 20. Радослав Живков), 10. Маурисио Гарсез, 15. Тибо Вион – 14. Тобиас Хайнц (63′ 23. Жираир Шагоян) – 26. Марселино Кареасо (63′ 8. Станислав Шопов), 9. Дюкенс Назон (78′  30. Дауда Бамба)

Резерви: 12. Алекс Божев, 5. Брадли де Нойер, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс

Треньор: Саша Илич

Ботев Враца: 76. Красимир Костов – 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес – 11. Момчил Цветанов, 24. Стефан Гаврилов (82′ 30. Петко Ганев), 18. Диого Барбоса, 23. Браян Мендоса (82′ 22. Петър Кепов) – 10. Лукас Брамбила (71′ 9. Даниел Генов) – 14. Марко Мажуга (71′ 16. Красимир Тодоров), 19. Браян Переа

Резерви: 34. Федерико Рубио, 6. Антонио Георгиев, 15. Мирослав Маринов, 21. Жан-Пиер да Силва, 37. Том Рапнуи

Треньор: Даниел Моралес

Жълт картон: Диого Барбоса (Ботев Вр)