Кой, ако не Чочев – лидерът на ЦСКА 1948 прати тима на финал с гол в 117-ата минута

Ивайло Чочев изпрати ЦСКА 1948 на финал за Sesame Купа на България с попадение в 117-ата минута срещу Локомотив София. Двата тима завършиха при резултат 1:2 редовното време, като така общият резултат от двата мача бе 4:4 и двубоят влезе в продължения. В края на второто продължение лидерът на домакините вкара второто си попадание в срещата, за да прати тима си на финал. DSPORT.BG

Локомотив София поведе с 2:0 до 18-ата минута с голове на Дейвид Малембана и Селсо Рапосо. В 28-ата минута Ивайло Чочев вкара от дузпа, за да изравни общия резултат в двете срещи. До края на редовното време нов гол не падна и така се стигна до продължения, в които отново Чочев бе герой за “червените”.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят Лудогорец и Черно море, като разградчани спечелиха първата среща с 2:1.

В първата минута Локомотив София стигна до корнер, но центрирането на Антонио Вутов бе право в ръцете на Даниел Наумов.

Гостите поведоха в резултата в 9-ата минута! Дейвид Малембана със страхотно изпълнение на пряк свободен удар прати топката във вратата на Наумов за 0:1, с което резултатът в двата мача бе изравнен – 3:3.

В Юлиан Ненов стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

В 18-ата минута Локомотив София обърна развитието на полуфинала в своя полза. След центриране от корнер, защитата на “червените” не се справи с изчистването, от което се възползва Селсо Рапосо, който с мощен изстрел матира Наумов.

В 25-ата минута Георги Кабаков отиде лично да преразгледа с ВАР ситуация в наказателното поле за игра с ръка на Алан Диас, след което отсъди дузпа в полза на ЦСКА 1948. Зад топката застана Ивайло Чочев, който бе точен за 1:2. Така общият резултат стана 4:4.

В 31-ата минута Сидклей Перейра пробва с мощен изстрел да се разпише, но топката мина над вратата на Гайе.

В добавеното време на първата част Милошев центрира, топката стигна до Матеус Дуарте, но бразилецът нямаше как да отправи удар.

В 55-ата минута Юлиан Ненов бе изведен сам срещу Наумов, но освен че не уцели вратата, бе маркирана и засада. Три минути след това Карлос Франса опита да намери свой съотборник в наказателното поле, но уцели тялото на Елитон.

В следващите минути и двата отбора намалиха оборотите, което респективно доведе и до по-малко опасни ситуации пред двете врати.

В 71-ата минута Радослав Кирилов технично мина покрай двама играчи на Локо Сф и прати топката в наказателното поле, но там Ивайло Чочев бе блокиран от защитата на “железничарите”.

В 77-ата минута столичните “железничари” имаха претенции за втори жълт картон за Елитон за нарушение срещу Вутов, но Георги Кабаков не свири фал в ситуацията.

В 80-ата минута Чочев стреля над вратата на Гайе. Три минути след това защитата на Локо трудно, но не все пак се справи с навлезлия в наказателното поле Радослав Кирилов.

В 86-ата минута Милошев центрира към Дуарте от свободен удар, но бразилецът не успя да стигне до топката. В ответната атака Марио Топузов центрира остро в наказателното поле, но Карагарен не успя да играе с топката на добра позиция.

В последната минута на редовното време Парвиз Умарбаев отправи истински снаряд към вратата на Гайе, но страничният стълб спаси Локо Сф от отпадане от турнира.

До края на редовното време нов гол не падна и така се стигна до две продължения по 15 минути.

В началото на първото продължение Чочев стреля неточно покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Гайе. Две минути след това Наумов се наложи да се намесва след коварен изстрел на играч на Локомотив.

В 103-ата минута Стив Фуртадо центира в наказателното поле, но Марио Петков успя да играе с топката така, че Марио Топузов да не може да стреля точно.

В 107-ата минута Георги Русев стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Гайе.

В 117-ата минута Ивайло Чочев заби с глава топката във вратата на Гайе, за да даде преднина на ЦСКА 1948 в общия резултат.

Във втората минута на добавените към продължението четири минути Матеус Дуарте получи втория си жълт картон и бе изгонен от игра.

Гьонов: Убеден съм, че малко са били хората, които са си мислили, че можем да постигнем това нещо (ВИДЕО)

Тодор Янчев: Бях убеден, че ще бъдем на финал, независимо по какъв начин

Генчев: Трябва да признаем класата на ЦСКА 1948, Елитон трябваше да получи нарисуван втори жълт картон (ВИДЕО)

Чочев: Сигурно много малко хора са ни слагали да влезем в тройката и да сме на финал (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 – Локомотив София 2:2

0:1 Дейвид Малембана 9′, 0:2 Селсо Рапосо 18′, 1:2 Ивайло Чочев 29′, 2:2 Ивайло Чочев 117′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо (115 – 22. Реян Даскалов), 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 18. Ивайло Чочев (120 – 28. Емил Ценов), 58. Октавио Мантека (78 – 39. Парвиз Умарбаев), 10. Георги Русев, 8. Педриньо (46 – 11. Бирсент Карагарен), 99. Радослав Кирилов (85 – 7. Марио Топузов), 16. Сидклей Перейра, 55. Светослав Диков (77 – 9. Александър Колев)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Александър Колев, 4. Ангел Лясков, 11. Бирсент Карагарен, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 39. Парвиз Умарбаев, 22. Реян Даскалов, 28. Емил Ценов

Треньор: Тодор Янчев

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 44. Божидар Кацаров (99 – 8. Мартин Райнов), 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов (46 – 12. Бруно Франко), 26. Красимир Милошев – к, 89. Матеус Дуарте, 13. Селсо Рапосо, 5. Дейвид Малембана, 39. Антонио Вутов (105 – 29. Станислав Костов), 94. Юлиан Ненов (61 – 70. Димо Бакалов), 11. Карлос Франса (90+3 – 3. Марио Петков)

Резерви: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 7. Александър Александров, 70. Димо Бакалов, 15. Лука Иванов, 3. Марио Петков, 8. Мартин Райнов, 29. Станислав Костов, 18. Християн Чипев

Треньор: Станислав Генчев

Жълти картони: Елитон, Светослав Диков, Октавио, Парвиз Умарбаев, Ангел Лясков (Ц), Алан Диас, Божидар Кацаров, Карлос Франса, Матеус Дуарте, Димо Бакалов (Л)

Червен картон: Матеус Дуарте (Л)

Съдия: Георги Кабаков