Бомба от дузпа и суперсмяна подпечатаха успеха на Берое срещу Септември

Берое победи Септември София с 2:0 в Стара Загора в мач от първия кръг на плейофната фаза в третата шестица на efbet Лига.

Заралии излязоха напред в резултата в 28-ата минута, когато точен от дузпа бе Тонислав Йорданов, който вложи много сила в изпълнението. В 62-ата минута старозагорци увеличиха преднината си на два гола, след като Уерди Мара оползотвори асистенция на Васил Василев и с първото си докосване след появата си на терена прати топката в мрежата на Шейтанов.DSPORT.BG

С успеха Берое се изкачва до първото място в групата на изпадащите с актив от 30 точки. Септември е предпоследен с 22 пункта. В следващия кръг момчетата на Николай Киров гостуват на Ботев Враца, а възпитаниците на Красимир Балъков приемат Пирин в София.

Началният четвърт час премина без сериозни ситуации за гол, но с контузия. В 15-ата минута Густаво Каскардо бе принудително заменен от Спас Георгиев заради травма в десния прасец.

В 20-ата минута Кристиян Пешов намери топката от воле от границата на наказателното поле, но не уцели вратата на Берое.

Пет минути по-късно заралии получиха дузпа за игра с ръка на Асен Георгиев. С изпълнението се нагърби Тонислав Йорданов, който заложи на много сила и изпълнение в средата на вратата, където и остана Димитър Шейтанов, но нямаше шанс за реакция при безапелационното изпълнение на нападателя – 1:0.

В 31-ата минута Йорданов изведе Ромарио Мойс, който залъга противников бранител и стреля, но бе блокиран.

В 45-ата минута Мартин Стоянов бе изведен добре в наказателното поле и нанесе силен удар към близкия ъгъл, но не успя да уцели вратата, пазена от Иван Караджов.

Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

В 54-ата минута Сееркан Юсеин изведе Ромарио в наказателното поле, а румънецът бе блокиран от защитник на Септември и се стигна до корнер за Берое, от който не последва нищо.

Две минути след това Йоан Гавраилов се пребори за топката с Бубакар Траоре в наказателното поле, пусна към Влатко Стояновски, който нанесе първия точен удар за Септември в мача, но Караджов изби.

В 62-ата минута Васил Василев проби отлично по лявото крило след прекрасно дълго подаване на Симеон Мечев, намери Уерди Мара, който с първото си докосване в мача вкара на празна врата и покачи на 2:0.

Четвърт час по-късно албанският полузащитник пробра късмета си с удар с левия крак, но бе неточен.

В 85-ата минута Асен Георгиев бе изпуснат от бранителите на Берое и нанесе изстрел, който премина встрани от вратата на Караджов.

С това интересните положения в срещата се изчерпаха и Берое стигна до победата.

Киров: Важно беше, че реагирахме след негативния резултат отпреди няколко дни

Балъков: Футболът има сценарий

Талант на Берое: Дърпаме в класирането, благодарен съм на треньора

Берое – Септември 2:0

1:0 Тонислав Йорданов 28′, 2:0 Уерди Мара 62′

Берое: 73. Иван Караджов (К) – 2. Густаво Каскардо (16′ 17. Спас Георгиев), 3. Сана Гомес (46′ 4. Бубакар Траоре), 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски, 8. Серкан Юсеин (62′ 10. Уерди Мара), 13. Ромарио Мойс (75′ 77. Божидар Пенчев), 16. Симеон Мечев, 19. Васил Василев (76′ 14. Педро Енрике), 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 23. Иван Гошев – 4. Бубакар Траоре, 10. Уерди Мара, 11. Денислав Станчев, 14. Педро Енрике, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 77. Божидар Пенчев

Треньор: Николай Киров

Септември: 21. Димитър Шейтанов – 5. Асен Георгиев (К), 15. Влатко Стояновски (59′ 6. Атанас Кабов), 23. Йоан Гавраилов, 20. Красимир Станоев, 16. Кристиян Пешов, 3. Мартин Петков, 14. Мартин Стоянов (59′ 19. Митко Митков), 13. Мартин Николов, 17. Симеон Александров (76′ 26. Константин Чешмеджиев), 24. Стефан Милич (77′ 8. Александър Тодоров)

Резерви: 1. Иван Василев, 6. Атанас Кабов, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 11. Мартин Ачков, 19. Митко Митков, 25. Себастиан Якубяк, 26. Консантин Чешмеджиев