Арда преодоля претенциите си към съдия и Локомотив София за победен старт на плейофите

Арда започна плейофите с успех с 3:0 над Локомотив София в Кърджали. Тимът на Александър Тунчев реализира две попадения в края на първата част, като първо през 37-ата минута Преслав Боруков бе точен за 1:0, а в 44-ата Станислав Иванов се разписа за 2:0. През втората част Илия Юруков оформи крайното 3:0. DSPORT.BG

С победата, тимът воден от Александър Тунчев, събра 45 точки на осмото място – на седем от седмия Славия. Локомотив София е девети с 38.

В следващия кръг Арда гостува на Славия, а Локомотив София гостува на Ботев Пловдив.

Мачът Арда – Локо София бе пред провал – домакините с претенции към съдийското назначение

В 8-ата минута Милен Желев пробва изстрел от дистанция, но прати топката над вратата.

В 15-ата минута Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар, но над вратата. Секунди след това Цонев получи в наказателното поле и отправи диагонален изстрел, но право в ръцете на Любенов.

В 23-ата минута Желев комбинира със Станислав Иванов, който върна за Цонев, но ударът на бившия футболист на Левски мина покрай вратата. След корнера Пламен Крачунов стреля с глава, но в страничния стълб.

В 26-ата минута Цонев отново стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Любенов. Две минути след това Станислав Генчев трябваше да извърши принудителна смяна, като Мартин Райнов напусна, а на негово място влезе Юлиан Ненов.

В 37-ата минута Арда поведе в резултата. Мики Орачев опита да върне към Марио Петков в невралгична зона, от което Преслав Боруков се възползва, отнемайки топката и пращайки я във вратата на Любенов.

В края на първата част домакините удвоиха аванса си. Преслав Боруков пусна, към Станислав Иванов, който отблизо на празна врата се засуети, но в крайна сметка успя да прати топката във вратата за 2:0.

В 50-ата минута Юлиан Ненов стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата. Четири минути след това Боруков можеше да вкара втория си гол в мача, но Любенов се намеси по много добър начин.

В 59-ата минута Ел Мами Тетах реши да потърси Преслав Боруков вместо да стреля, но Лука Иванов пресече подаването, топката се върна в Тетах, но Любенов се намеси.

В 68-ата Илия Юруков направи преднината на Арда класическа със страхотно попадение от дистанция.

В 80-ата минута Антонио Вутов поиска смяна, но Станислав Генчев просто вече нямаше кого да пусне в игра освен вратаря Бабукар Гайе.В 83-ата минута Ненов центрира от корнер, но защитата на Арда с лекота се справи.

Четири минути преди края на двубоя Абубакар Тунгара вкара топката във вратата на Любенов, но попадението не бе зачетено заради засада.

Арда – Локомотив София 3:0

1:0 Преслав Боруков 37′, 2:0 Станислав Иванов 44′, 3:0 Илия Юруков 68′

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али (83 – 81. Атанас Зехиров), 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов (70 – 24. Алекс Петков), 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев – К, 9. Преслав Боруков (76 – 18. Ласана Н‘Диайе), 21. Радослав Цонев (76 – 15. Станислав Дюлгеров) , 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов (70 – 10. Светослав Ковачев)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н‘Диайе, 24. Алекс Петков, 81. Атанас Зехиров, 97. Жосе Жуниор

Треньор: Александър Тунчев

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 15. Лука Иванов, 26. Красимир Милошев – К, 4. Мики Орачев (62 – 11. Карлос Франса), 39. Антонио Вутов, 3. Марио Петков, 8. Мартин Райнов (28 – 94. Юлиан Ненов), 13. Селсо Рапосо, 29. Станислав Костов, 7. Александър Александров (70 – 17. Теодор Иванов)

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 11. Карлос Франса, 94. Юлиан Ненов, 17. Теодор Иванов

Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Никола Попов