Мерникът на Лудогорец не беше калибриран и единствено Неделев порази Локо Пд

Лудогорец спечели с минималното 1:0 домакинството си на Локомотив Пловдив в първия си мач от плейофите на efbet Лига. Разградчани отправиха над 20 удара, но вкараха само един гол. По ирония на съдбата той беше дело на Тодор Неделев. Бившият ас на Ботев Пловдив вкара дебютния си гол със зелената фланелка. DSPORT.BG

С успеха „орлите“ си върнаха първото място, което беше окупирано от ЦСКА по-рано днес след победата на „армейците“ с 2:0 срещу Черно море.

Лудогорец е със 77 точки, докато „червените“ със 76 преди двубоя между двата отбора следващата събота.

Иначе разградчани тотално надиграха пловдивчани. „Смърфовете“ отправиха само един удар по посока вратата на Серджио Падт и той дойде в 87-ата минута.

Петев: 1:0 е най-минималното, което можеше да се случи

Томаш афектиран от „кофти ситуация“: Трябва да преспя

Началото за домакините беше вихрено. В 5-ата минута Игор Тиаго бе изведен сам срещу Илко Пиргов от Нонато. Голмайсторът на домакините добре залъга защитник, след което стреля в далечния ъгъл, но стражът на „смърфовете“ се намеси блестящо и изби в ъглов удар.

При последвалия корнер топката се озова в мрежата на гостите. Педро Нареси засече с глава центрирането. Пиргов обаче спаси. Последва добавка на Кайо Видал от непосредствена близост, но имаше категорична засада.

В 10-ата минута Лудогорец отново вкара гол, който не беше зачетен заради засада. Тиаго избяга от противниковата защита. Пиргов не излезе разчетено и беше преодолян, а Кайо Видал вкара на празна врата. Радостта му обаче не продължи дълго, тъй като страничният съдия размаха високо своя флаг. ВАР потвърди съдийското решение, въпреки че Тиаго беше с малко зад последния в защитата на пловдивчани.

В 17-ата минута Нонато овладя в дъгата на наказателното и стреля опасно, но не уцели целта. В средата на първата част плеймейкърът се възползва от грешка и стреля от въздуха – над напречната греда. Веднага след изпълнението на аута домакините отнеха топката. Нонато веднага изведе Тиаго в наказателното поле. Като по чудо, от чиста позиция, таранът не успя да реализира.

Половин час след началото при центриране на Игор Тиаго Тодор Неделев се пребори. Той успя да се обърне и стреля право в ръцете на Пиргов.

В 42-рата минута Лудогорец излезе напред в резултата. В голмайстор се превърна Тодор Неделев, който е врял и кипял с екипа на Ботев Пд в пловдивското дерби и знае как се вкарва на Локомотив. Игор Тиаго получи на границата на наказателното поле с гръб към вратата. Той гардира добре и пусна към Неделев. Крилото преодоля Пиргов и на празна врата нямаше как да пропусне. За Неделев голът е №70 в елита на България и шести във вратата на Локомотив.

До края на първата част „орлите“ отправиха още няколко удара по посока вратата на Пиргов, които не бяха точни. Най-близо беше Бърнард Текпетей. Топката премина на сантиметри над целта, докато вратарят на Локо остана неподвижно.

В 49-ата минута Игор Тиаго направи един от пропуските на сезона. Текпетей беше изведен в наказателното поле. Той даде успореден на голлинията пас, а нападателят направи по-трудното, пращайки топката над вратата от метър разстояние.

В следващите минути Лудогорец продължи да натиска. Текпетей, Кайо Видал и Педро Нареси отправиха точни удари, а Пиргов спаси рутинно.

В 68-ата минута Аслак фон Витри стреля от границата на наказателното поле. Топката беше насочена в близкия ъгъл на вратата, който беше покрит от Пиргов. Вратарят отклони в корнер.

Две минути по-късно Кайо Видал получи на левия фланг. Той предпочете да играе сам и си освободи пространство за изстрел. Отправи много опасен такъв, а топката тупна точно до левия страничен стълб и излезе в аут.

В 77-ата минута Лудогорец получи правото да бие дузпа, преди да се намеси ВАР. Кайо Видал сякаш беше препънат от Кристиан Мендоса в наказателното поле и Волен Чинков моментално посочи бялата точка. От ВАР извикаха главния рефер, тъй като контакт между краката на двамата футболисти почти липсваше. След като видя на монитора ситуацията, Чинков отмени решението си и вместо дузпа даде жълт картон за симулация.

Десетина минути преди края Видал беше изведен сам срещу Пиргов. Той успя да го преодолее, но ъгълът беше малък. Стражът не успя да се върне навреме на голлинията си и Видал опита да го прехвърли, но прати топката в аут.

Първият и единствен удар на Локо Пловдив в мача дойде в 87-ата минута. Трупе намери Дион в наказателното поле, чийто удар премина високо над вратата.

Това беше последната по-любопитна ситуация в мача. С последния съдийски сигнал на Волен Чинков победата на Лудогорец беше узаконена.

В следващия кръг от efbet Лига Лудогорец посреща ЦСКА в битка за първото място, докато Локо Пловдив се изправя срещу Левски.

Лудогорец – Локо Пд 1:0

Тодор Неделев 42′

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 9. Игор Тиаго, 16. Аслак фон Витри, 20. Нонато (Якуб Пьотровски 83′), 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси (Мануел Шоу 83′), 37. Бърнард Текпетей (Рай Насименто 74′), 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев (Спас Делев 57′)

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рай Насименто, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 23. Мануел Шоу, 32. Игор Пластун, 90. Спас Делев

Треньор: Ивайло Петев

Локомотив Пд: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе (Аксел Велев 90’+2′), 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев (Кристиан Мендоса 63′), 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга (Иван Михайлов 90’+2′), 14. Димитър Илиев – К, 34. Петър Витанов (Петър Андреев 83′)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 11. Ивайло Димитров, 25. Иван Михайлов, 19. Кристиан Мендоса, 13. Матеус да Силва, 3. Петър Андреев, 21. Аксел Велев

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Волен Чинков