Слънцето в София напече Славия и Арда и резултатът остана непроменен от началото до края

Славия и Арда Кърджали не се победиха в не особено интересен мач от 32-ия кръг на efbet Лига, който завърши 0:0. Единственото по-интересно положение в срещата бе гредата, която Ерол Дост удари през второто полувреме.

С това равенство „белите“ събраха 53 точки на 7-ото място, като остават на 7 точки пред най-сериозния си преследвач, какъвто е тимът на Александър Тунчев.DSPORT.BG

Двубоят започна спокойно, като в началните минути гостите от Кърджали бяха по-активни, а с неточен удар в 7-ата минута се отчете Абубакар Тунгара.

В 13-ата минута Арда изпълни заучено углов удар и Станислав Иванов шутира от границата на наказателното поле, но след рикошет в Натан Гасама, топката напусна очертанията на терена.

Постепенно Славия изравни играта и на свой ред тръгна в нападения към вратата на Анатолий Господинов. Чистите положения пред двете врати обаче бяха много малко.

Затова и закономерно първото полувреме приключи без попадения в някоя от двете врати.

Втората част започна като първата – спокойно и без положения пред двата врати. Арда отново бе малко по-активен, но достатъчно, че да преодолее защитата на “белите”.

Вместо това, в 65-ата минута Ерол Дост засече центриране от ъглов удар, но шутът му бе неточен и топката мина над вратата на Господинов.

Най-доброто положение в мача дойде в 74-ата минута. Тони Тасев центрира от пряк свободен удар вляво от вратата на Арда. На близката грееда Дост изпревари Милен Желев и стреля с глава, но топката се отби в десния страничен стълб.

Четири минути по-късно Тасев засече центриране отляво на Людовик Соарес, но от 4-5 метра от малък ъгъл стреля неточно.

Арда отговори с удар на Абубакар Тунгара, който засече центриране от пряк свободен удар на Иван Коконов, но мерникът му изневери, а и ударът бе от сложно положение.

В 88-ата минута Светослав Ковачев тръгна на дрибъл от дясното крило, като мина успоредно на границата на наказателното поле. Последва изстрел, но Николай Кръстев спаси.

Половин минута след края на инималното добавено време Владимир Николов нахлу в наказателното поле след грешка на защитата на Арда. Последва пас към Ерол Дост, чийто удар обаче бе спасен с крак от вратаря на Арда и така двубоят завърши без победител и без попадения.

В следващия кръг „белите“ гостуват на Локомотив София в малкото столично дерби, което е във вторник (23 май), от 17:30 часа. За кърджалийци пък предстои домакинство на Ботев Пловдив, което също е във вторник, но от 20:00 часа.

Славия – Арда 0:0

ОТЗИВИ:

Ангел Славков: Шефът отгоре реши да не вкараме в този мач (ВИДЕО)

Тунчев: Не успяхме да вкараме, но за радост и Славия не успя да ни отбележи гол (ВИДЕО)

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки (К), 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 55. Натан Гасама, 19. Чунг Нгуен До (83′ – 10. Владимир Николов), 71. Кристиян Стоянов (70′ – 5. Велко Йеленкович), 88. Тони Тасев (91′ – 83. Христо Попадийн), 8. Емил Стоев, 9. Ахмед Ахмедов (46′ – 4. Людовик Соарес)

Резерви: 1. Георги Петков, 5. Велко Йеленкович, 10. Владимир Николов, 22. Дарко Тасевски, 4. Людовик Соарес, 83. Христо Попадийн, 20. Стефан Трайков, 14. Роберто Райчев, 18. Кристиян Балов

Старши треньор: Ангел Славков

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков (73′ – 18. Ласана Ндиайе), 21. Радослав Цонев (73′ – 17. Иван Коконов), 26. Ел Мами Тетах (61′ – 10. Светослав Ковачев), 24. Алекс Петков (К), 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

Резерви: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Ндиайе, 15. Станислав Дюлгеров, 10. Светослав Ковачев, 97. Жосе Жуниор, 81. Атанас Зехиров

Старши треньор: Александър Тунчев

Съдия: Георги Гинчев

Жълти картони: Емил Стоев, Николай Кръстев (С); Илия Юруков (А)