Черната серия на Локо Сф приключи на ‘’Колежа’’ срещу поредното нулево представяне на Ботев Пд

Локомотив София се наложи над Ботев Пловдив с 2:0 като гост на стадион „Христо Ботев“ в двубой от 32-рия кръг в efbet Лига. Карлос Франса даде аванс на столичните „железничари“ през първото полувреме, а през второто Станислав Костов оформи крайния резултат. „Канарчетата“ продължават да са без отбелязан гол на „Колежа“ в трети пореден след негово реконструиране.DSPORT.BG

Локомотив София прекъсна серията си от седем мача във всички турнири, в които не бе усещал вкуса на победата. Столичните „железничари“ също бяха в серия от четири поредни поражения като гост във всички надпревари. След този успех Локомотив София събра 41 точки и остава на 9-о място в четворката, докато Ботев Пловдив остава на 10-а позиция с 32 пункта.

Феновете на Ботев Пловдив нахлуха на терена и съблякоха играчите след загубата от Локо Сф (ВИДЕО)

Двубоят започна с натиск от страна на Локомотив София. В 7-ата минута Антонио Вутов навлезе в наказателното поле отдясно и центрира за Димо Бакалов. Там Георги Аргилашки се опита да улови топката след единоборство с Бакалов, но не успя и така Алан Диас прати топката във вратата. След проверка на ситуацията с VAR, главният рефер Петър Кузев не зачете попадението.

Красиан Колев стреля директно от пряк свободен удар от границата на наказателното поле в 11-ата минута, но топката рикошира в напречната греда на вратата, пазена от Бубакар Гайе. Последва добавка на Джеймс Ето’о, която обаче бе твърде неточна.

В следващите минути темпото бе по-ниско, като не се стигна до чиста ситуация пред някоя от двете врати.

Антонио Вутов центрира от ъглов удар в 28-ата минута, а Божидар Кацаров отправи удар с глава, но стражът на Ботев Пловдив бе добре пласиран и успя да улови.

Красиан Колев шутира директно от пряк свободен удар в 31-ата минута, а топката бе заложена малко зад дъгата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

Антонио Вутов комбинира с Карлос Франса, който премина през Виктор Генев чрез дрибъл в 44-ата минута, след което излезе очи в очи срещу Георги Аргилашки и успя да прати топката покрай стража на “канарчетата”, за да изведе столичните “железничари” напред в резултата.

Антонио Перера подаде към Мартин Секулич, който шутира от средна дистанция в първата минута на добавеното време. Насочената в долния десен ъгъл топка обаче лесно уловена от Бабукар Гайе.

Ботев Пловдив започна по-активно второто полувреме. В 55-ата минута Антоан Бароан надбяга Матеус Дуарте и стреля от малък ъгъл, но Гайе се намеси изби в корнер. В резултат на ъгловия удар отново Бароан се оказа на стрелкова позиция, но стражът на Локомотив София отрази.

Само минута по-късно Мартин Секулич се справи с Матеус Дуарте и проби отдясно, търсейки горния десен ъгъл, но отново Гайе отговори на предизвикателството и отрази.

Красиан Колев комбинира на двойно с Антоан Бароан в 64-ата минута, след което шутира. Топката рикошира в играч на Локомотив София, след което и в напречната греда.

Мартин Секулич завърши многоходово нападение за Ботев Пловдив в 70-ата минута с удар, но Гайе изби топката. Последва центриране от ъглов удар, което обаче не доведе до опасност пред вратата на столчините “железничари”.

Бруно Франко бе изведен по лявото крило в 74-ата минута и с едно докосване центрира по земя, но Самюел Супрайен отби топката. Последва добавка на Станислав Костов в тялото на бранителя на Ботев Пловдив, след което отново се пребори за топката и от втория си опит я прати във вратата, за да удвои аванса на Локомотив София.

До края на срещата темпото спадна драстично и така не се стигна до опасна ситуация пред някоя от двете врати.

Генчев: Имаше детектор на лъжата и не сме участвали в уредени мачове (ВИДЕО)

Ботев Пд – Локомотив Сф 0:2

0:1 Карлос Франса 44′

0:2 Станислав Костов 74′

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки – 3. Па Конате (60′ 2. Рой Херман), 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев (77′ 19. Абдулайе Траоре), 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков (60′ 16. Самюел Акере), 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Перера, 24. Джаспър ван Хертъм

Резерви: 21. Мартин Панев, 22. Осман Диакате, 25. Станислав Работов, 34. Добромир Павлов

Треньор: Бруно Балтазар

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Дуарте, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко (90′ 4. Мики Орачев), 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров (90′ 3. Марио Петков), 70. Димо Бакалов (63′ 29. Станислав Костов), 39. Антонио Вутов (81′ 15. Лука Иванов), 5. Дейвид Малембана, 11. Карлос Франса (90′ 18. Християн Чипев)