ЦСКА 1948 записа Голям шлем от ремита във Варна преди финала за Купата

Черно море и ЦСКА 1948 не се победиха на стадион „Тича“ в мач от третия плейофен кръг на efbet Лига, завършил наравно 1:1. Това е трето равенство от три двубоя за „червените“ във Варна след нулево реми в редовния сезон срещу „моряците“ и зрелищно 3:3 срещу Спартак.DSPORT.BG

В 20-ата минута Сидклей изведе Георги Русев сам срещу Иван Дюлгеров, а той елегантно го преодоля за 0:1. Алекс Фернандес изравни резултата в 52-ата минута, след като получи пас от Мазир Сула в наказателното поле и промуши топката между краката на Даниел Наумов.

По този начин момчетата на Тодор Янчев остават на трето място във временното класиране с актив от 61 точки, докато играчите на Илиан Илиев са пети с 54. За ЦСКА 1948 предстои финал за Купата срещу Лудогорец на 24 май от 19:00ч., а Черно море ще гостува на Левски в шампионатен двубой на 26 май от 20:30ч.

Първото добро положение в мача дойде пет минути след началото му. Ивайло Чочев получи дълъг пас, свали с глава за Лазар Марин, който нанесе удар от движение, който стрещна напречната греда на вратата на Иван Дюлгеров.

Три минути след това Ивайло Чочев изведе Марио Топузов сам срещу вратаря, той стреля и Дюлгеров спаси, но дори да се бе разписал, попадението нямаше да бъде признато, тъй като си овладя топката с ръка.

В 17-ата минута Алекс Фернандес нанесе удар от далечна дистанция, който бе блокиран и излезе в корнер.

В 20-ата минута Сидклей намери Георги Русев в наказателното поле с дълго подаване, крилото показа по-добра скорост от Живко Атанасов, излезе очи в очи с Дюлгеров и оплете топката в мрежата му.

В 28-ата минута Васил Панайотов получи топката на границата на наказателното поле и нанесе удар към далечния ляв ъгъл, но не уцели вратата.

Две минути след това Парвиз Умарбаев пусна страхотен извеждащ пас за Марио Топузов, който бе изведен сам срещу вратаря, но отново не успя да го преодолее.

В 37-ата минута Васил Панайотов подаде към Александър Василев отляво, той центрира в наказателното поле към Едгар Пашеко, който стреля с глава, но Наумов успя да избие в корнер.

В 41-ата минута Чочев нанесе удар от дистанция, който не затрудни Дюлгеров.

Това бе последната интересна ситуация за първата част.

Няколко секунди след началото на второто полувреме Александър Василев нанесе тежък удар от около 30 метра, но Наумов се справи, макар и с известни трудности.

Черно море изравни в 52-ата минута. Мишаел Алвес стигна до топката на няколко метра от вратата и нацели десния страничен стълб, владението остана за домакините, Васил Панайотов центрира към Мазир Сула, който намери Алекс Фернандес, а той не сгреши и промуши между краката на Наумов за 1:1.

Радослав Кирилов проби отлично отляво в 70-ата минута, навлезе към наказателното поле и от границата му нанесе удар към далечния ъгъл, но бе доста неточен.

Едва в добавеното време на срещата се стигна до ново сериозно положение. Ивайло Чочев нанесе удар от границата на наказателното поле, който премина встрани от вратата.

В петатат минута от добавеното време Александър Василев нанесе изключително силен удар от дистанция, с който се справи Даниел Наумов.

Черно море – ЦСКА 1948 1:1

0:1 Георги Русев 20′, 1:1 Алекс Фернандес 52′

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 2. Цветомир Панов (72′ 4. Росен Стефанов), 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев – 77. Стефан Велев (46′ 10. Велислав Василев), 71. Васил Панайотов (К), 23. Едгар Пашеко (46′ 33. Мишаел Алвес) – 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула (89′ 7. Матеус Машадо), 86. Исмаил Иса (46′ 9. Атанас Илиев)

Резерви: 22. Георги Георгиев – 4. Росен Стефанов, 7. Матеус Машадо, 9. Атанас Илиев, 10. Велислав Василев, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Алвес, 35. Арлинд Дакай, 39. Николай Златев

Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К) – 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 16. Сидклей (57′ 4. Ангел Лясков) – 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов (57′ 58. Октавио), 39. Парвиз Умарбаев (85′ 6. Карлос Охене) – 7. Марио Топузов (57′ 8. Педриньо), 55. Светослав Диков (46′ 99. Радослав Кирилов), 10. Георги Русев

Резерви: 33. Генадий Ганев – 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене, 8. Педриньо, 11. Бирсент Карагарен, 14. Елитон, 15. Александър Александров, 58. Октавио, 99. Радослав Кирилов

Треньор: Тодор Янчев