След осем загуби Септември видя светлина в края на тунела

Септември София прекъсна негативната си серия от осем поредни загуби и победи с 2:0 Пирин в мач от плейаутите на efbet Лига. DSPORT.BG

Столичният тим, воден от Красимир Балъков, надигра „орлетата“ и създаде куп положения. Вратарят на благоевградчани Максим Ковальов обаче направи силен мач и успя да спаси каквото можа.

Младият украински страж беше преодолян само от Валентин Йосков в 60-ата минута и резервата Атанас Кабов в добавеното време на срещата.

След успеха Септември задмина Хебър и вече е 14-и с 25 точки, докато Пирин остава 13-и с 27. Ако класирането се запази по този начин до финала на първенството септемврийци ще играят бараж срещу тим от Втора лига.

Балъков: На полувремето вдигнах тона, защото футболът се играе без страх (ВИДЕО)

Христо Янев: Пирин има само добро лице, лошо не съм видял (ВИДЕО)

В 4-тата минута Йоан Гаврилов и вратарят на Пирин Максим Ковальов се сблъскаха тежко при центриране във вратарското поле на благоевградчани. Медицинските щабове моментално влязоха на терена. За щастие, нито един от двамата футболисти не пострада сериозно. Гаврилов пък не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

В 9-ата минута Септември имаше страхотен шанс да излезе напред в резултата. Мартин Петков изведе Валентин Йосков сам срещу Ковальов. Стражът на „орлетата“ обаче реагира чудесно и изби в ъглов удар.

Три минути по-късно Симеон Александров избяга от защитата на Пирин и излезе сам срещу Ковальов. Стражът продължаваше да е безгрешен и се справи и в тази ситуация.

В 20-ата минута той направи поредно спасяване. Красимир Станоев отправи страхотен удар от границата на наказателното поле. Точно преди топката да влети под напречната греда, Ковальов с една ръка успя да избие в корнер.

Първият шанс за Пирин дойде в средата на първата част. Дмитро Семенив стреля от границата на наказателното поле, но на сантиметри покрай левия страничен стълб. Димитър Шейтанов беше покрил ъгъла си и беше в готовност да се намеси.

Две минути преди почивката Септември разигра добре пред наказателното поле на Пирин. Валентин Йосков получи с гръб към вратата и заложи топката на крака на Йоан Гаврилов, чийто удар беше спасен от Ковальов.

В ответната атака Кондраков получи зад защитата на домакините и стреля. Шейтанов спаси. Дори да беше реализирал Кондраков, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като имаше отсъдена засада.

В 53-тата минута Симеон Александров пробва късмета си с шут от огромно разстояние, но над вратата.

Пет минути по-късно Йосков имаше пространство пред себе си. Футболистът на домакините напредна към наказателното поле и стреля, но не уцели добре топката и не затрудни Ковальов.

Час игра след началото натискът на септемврийци даде резултат и те излязоха напред в резултата. Мартин Петков задмина двама противници отляво и центрира от аутлинията. На първа греда сам беше Валентин Йосков, който от близко разстояние преодоля Ковальов за 1:0.

Секунди по-късно Пирин можеше да възстанови равенството. След изпълнение на тъч Дмитро Семенив овладя в наказателното поле, успя да се обърне и дори преодоля Димитър Шейтанов. Стефан Милич обаче съумя пред голлинията да изчисти. Така спаси сигурен гол.

В 67-ата минута Септември получи пряк свободен удар отдясно по атаката. Симеон Александров центрира. Кристиян Пешов скочи високо и успя да нанесе удар с глава, който не затрудни Ковальов.

В 73-тата минута Мартин Петков направи страхотен рейд през центъра и нахлу в наказателното поле. Той опита да завърши, но Вячеслав Велев изчисти пред голлинията.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Кондраков стреля от дъгата на наказателното поле. Шейтанов реагира чудесно и с лявата си ръка изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Пирин претендира за дузпа и игра с ръка. Станимир Тренчев остави играта да продължи, а Септември се втурна в бърза контраатака. Атанас Кабов излезе сам срещу Ковальов и предпочете да подава към Симеон Александров, който на празна врата нямаше как да пропусне. С една крачка обаче Александров беше пред топката и след намеса на ВАР голът беше отменен.

Малко след това Вячеслав Велев имаше шанс да стреля с глава след центриране отдясно. Направи го, но балонно, а Шейтанов улови.

В добавеното време на срещата Септември подпечата победата си с втори гол. Атанас Кабов преодоля Ковальов със страхотен удар с левия крак от границата на наказателното поле. Първоначално попадението не беше зачетено заради засада на Влатко Стояновски, но ВАР подсказа на Станимир Тренчев, че няма нищо нередно. Секунди по-късно реферът наду свирката си за край на мача.

В следващия кръг от efbet Лига Септември гостува на Хебър в изключително възлов мач, докато Пирин посреща Ботев Враца.

Септември – Пирин 2:0

1:0 Валентин Йосков 60′, 2:0 Атанас Кабов 90’+3′

Септември Сф: 21. Димитър Шейтанов,  14. Мартин Стоянов, 24. Стефан Милич, 5. Асен Георгиев – К, 16. Кристиян Пешов, 20. Красимир Станоев (Петър Чуич 90′), 23. Йоан Гаврилов (Атанас Кабов 74′), 25. Себастиан Якубяк (Александър Тодоров 40′), 17. Симеон Александров, 3. Мартин Петков, 9. Валентин Йосков (Влатко Стояновски 90′)

Резерви: 1. Иван Василев, 8. Александър Тодоров, 6. Атанас Кабов, 15. Влатко Стояновски, 4. Иван Арсов, 26. Константин Чешмеджиев, 11. Мартин Ачков, 19. Митко Митков, 18. Петър Чуич

Треньор: Красимир Балъков

Пирин: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров – К (Славко Шоколаров 82′), 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов (Мартин Бачев 82′), 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 23. Димитър Тонев, 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев (Борис Тютюков 70′), 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи

Резерви: 1. Марио Кирев, 24. Борис Тютюков, 45. Вергил Янев, 15. Любомир Тодоров, 29. Мартин Бачев, 10. Славчо Шоколаров, 6. Христофор Хубчев

Треньор: Христо Янев