ФИФА: Голът на Манолев е №1 в световните квалификации

ФИФА определи страхотния гол на Станислав Манолев във вратата на Джанлуиджи Буфон за №1 от всичките 60 попадения, реализирани в 22-те световни квалификации, играни снощи в Зона Европа. Двубоят на България с Италия приключи при резултат 2:2, след като футболистът на ПСВ Айндховен откри резултата в 31-ата минута, когато прониза капитана на “адзурите” с изстрел от над 30 метра. След това обаче Пабло Освалдо от Рома с два гола в края на първото полувреме обърна развоя до 2:1 в полза на гостите. Крайното 2:2 оформи Георги Миланов в 66-ата минута,БЛИЦ

Сайтът на ФИФА описва по следния начин красивото попадение на Манолев:

Откриващият гол за вълнуващото равенство 2:2 беше вкаран от българския защитник на ПСВ Айндховен Станислав Манолев, който вдигна на крака феновете на домакините, биейки иначе отличния Буфон с грандиозен изстрел от далечно разстояние. Забелязвайки, че вратарят беше позициониран леко далеч в неговото ляво, Манолев незабавно опита мощен шут, топката тупна и мина над протегнатите ръце на италианеца, за да се настани удобно в мрежата му