Арда обърна Ботев Пд за 3 минути и скъси дистанцията до 7-ото място

Арда се наложи над Ботев Пловдив с 2:1 като домакин в Кърджали в двубой от 33-ия кръг в efbet Лига. „Канарчетата“ поведоха чрез Мартин Секулич през първото полувреме, а през второто кърджалийци осъществиха пълен обрат в рамките на три минути посредством двата гола на Светослав Ковачев.DSPORT.BG

Арда скъси дистанцията до Славия, след като събра 49 точки и вече е на пет от „белите“ три кръга преди края на плейофната фаза в efbet Лига. Ботев Пловдив пък ще завърши сезона на 10-а позиция, след като няма шанс да задмине Локомотив София, като „канарчетата“ имат актив от 32 пункта и е на десет от столичните „железничари“.

Двубоят започна с натиск от страна на Арда. В 7-ата минута Радослав Цонев шутира от пряк свободен удар, но не успя да затрудни Георги Аргилашки, който улови топката.

След центриране от корнер за Ботев Пловдив в 18-ата минута, Мартин Секулич се извиси над всички в наказателното поле на Арда, но Анатолий Господинов се разтегна и успя да улови топката.

В следващите минути темпото бе ниско, а ударите към двете врати липсваха.

Красиан Колев центрира от корнер в 31-вата минута, а Виктор Генев засече на втора греда, след като се справи с Ласана Н’Диайе, но футболистът на Арда успя да блокира изстрела.

Самюел Акере напредна по лявото крило в 35-ата минута, след което сви топката за Антоан Бароан, който шутира, но Анатолий Господинов отрази. Мартин Секулич навлезе от втора позиция, за да направи добавка във вратата на Арда, извеждайки Ботев Пловдив напред в резултата.

Арда започна да търси изравнителното попадение още с началото на второто полувреме. В 51-вата минута Преслав Боруков шутира от далечна дистанция, а топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Ботев Пловдив.

Натискът на Арда даде резултат в 62-рата минута, когато Светослав Ковачев напредна по дясното крило и центрира на втора греда, където Светослав Иванов запази топката в очертанията на терена и върна към точката за изпълнение на дузпа, където Ковачев изпревари Самюел Акере и с едно докосване прати топката във вратата и възстанови паритета.

Само три минути по-късно Радослав Цонев центрира от корнер на първа греда, където Джеймс Ето’о не успя да изчисти топката по най-добрия начин, а Светослав Ковачев засече топката от воле и я пхрати в долния десен ъгъл, не оставайки никакви шансове за Георги Аргилашки.

След груба грешка в отбраната на Ботев Пловдив в 68-ата минута, Преслав Боруков отне, справи се с Виктор Генев и потърси горния десен ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата.

Радослав Цонев стреля опасно от пряк свободен удар в 74-ата минута, топката обаче рикошира в бранител на Ботев Пловдив и излезе извън очертанията на вратата.

Абубакар Тунгара изведе Преслав Боруков сам срещу стража а “канарчетата”. Георги Аргилашки обаче бързо скъси разстоянието до нападателя на Арда и успя да му отнеме топката в 80-ата минута.

В първата минута на добавеното време Преслав Боруков напредна по десния фланг и разгърна добре контраатаката на Арда и центрира в наказателното поле, където Иван Коконов не успя да овладе топката

Арда – Ботев Пд 2:1

0:1 Мартин Секулич 35′

1:1 Светослав Ковачев 62′

2:1 Светослав Ковачев 65′

Арда: 1. Анатолий Господинов – 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 24. Алекс Петков, 8. Милен Желев – 77. Илия Юруков, 21. Радослав Цонев (90′ 6. Пламен Крачунов) –  10. Светослав Ковачев (90′ 33. Иван Тилев), 7. Абубакар Тунгара (83′ 17. Иван Коконов), 26. Ел Мами Тетах (46′ 99. Станислав Иванов) – 18. Ласана Н’Диайе (46′ 9. Преслав Боруков)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 81. Атанас Зехиров

Треньор: Александър Тунчев

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки – 18. Самюел Супрайен, 4. Виктор Генев (К), 24. Джаспър ван Хертъм – 16. Самюел Акере, 15. Джеймс Ето’о, 20. Антонио Перера, 5. Красиан Колев (75′ 7. Лъчезар Балтанов), 2. Рой Херман (89′ 28. Добромир Павлов) – 9. Мартин Секулич (75′ 19. Абдюлайе Траоре), 11. Антоан Бароан

Резерви: 21. Мартин Панев, 33. Стефан Смъркалев, 3. Па Конате, 14. Константин Павлов, 22. Димитър Папазов, 25. Станислав Работов