Хебър записа първи успех в плейофите и измести Септември

Хебър постигна първи успех в плейофите, надвивайки Септември с 3:1 на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик. Момчетата на Любослав Пенев поведоха в резултата в добавеното време на първата част с гол на Георги Търтов. Септември изравни чрез Кристиян Пешов в 78-ата минута, но Алехандро Серано отново даде преднина на Хебър в 82-ата минута. Две минути преди края Стефан Цонков сложи точка на спора с трети гол във вратата на Шейтанов. DSPORT.BG

Със спечелените три точки Хебър вече има 26 на 14-ото място, което дава право на бараж за елита, а Септември се свлече 15-и с 25 точки. С победата на пазарджиклии стана ясно, че Ботев Враца е отборът от тази група, който вече си осигури оставане в елита.

В следващия кръг тимът от Пазарджик гостува на Ботев Враца, а столичани ще пътуват до Варна за среща със Спартак.

Хебър започна по-активно срещата. В 5-ата минута Венсан Марсел стреля над вратата.

В 12-ата минута Димитър Шейтанов с една ръка изби удар с глава на Мартин Михайлов, а впоследствие се видя, че е имало засада. В 20-ата минута Георги Вълчев отправи силен изстрел от дистанция, но покрай вратата.

В 22-ата минута Шейтанов отново се намеси решаващо. Минута след това Стефан Цонков уцели десния страничен стълб.

Седем минути след това вратарят на Септември отново показа рефлекс, като този път отказа Алехандро Серано да вкара.

В 39-ата минута Венсан Марсел вкара топката във вратата на Септември, но след като Станислав Тодоров лично прегледа с ВАР ситуацията попадението не бе зачетено заради нарушение на Марк-Емилио Папазов срещу Димитър Шейтанов.

В добавеното време на първата част Шейтанов отрази удар на Хамдиев, но при добавката Георги Търтов вкара красив гол с глава.

За втората част Красимир Балъков извърши две промени в състава си. Петър Чуич и Симеон Александров напуснаха, за да влязат Александър Тодоров и Йоан Гаврилов.

В 65-ата минута Петър Дебърлиев направи първото си спасяване в двубоя, след като плонжира добре след шут на Валентин Йосков по земя.

В 76-ата минута Септември се върна в мача. Стефан Милич овладя на гърди и свали топката към Кристиян Пешов, който се разписа за 1:1.

В 82-ата минута Хебър отново излезе напред в резултата. Лорен Марузин центрира към Алехандро Серано, който със силен изстрел порази вратата на Шейтанов.

В 86-ата минута Валентин Йосков стреля право в ръцете на Дебърлиев.

В 88-ата минута Стефан Цонков с глава вкара трети гол за Хебър в двубоя.

Красимир Балъков: Когато не вкарваш, а противникът ти вкарва – губиш

Хебър – Септември 3:1

1:0 Георги Търтов 45+2′, 1:1 Кристиян Пешов 76′, 2:1 Алехандро Серано 82′, 3:1 Стефан Цонков 88′

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 33. Стефан Цонков, 5. Мартин Михайлов, 55. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев (64 – 99. Архан Исуф), 8. Алехандро Серано, 97. Венсан Марсел (74 – 39. Анте Живкович), 10. Марк-Емилио Папазов (57 – 11. Лорен Марузин), 77. Октай Хамдиев (74 – 84. Стилиян Тисовски), 98. Георги Търтов

Резерви: 88. Мартин Янков, 3. Богомил Божуркин, 7. Стоян Стоичков, 9. Ивайло Михайлов, 11. Лорен Марузин, 28. Осира Корнел, 39. Анте Живкович, 84. Стилиян Тисовски, 99. Архан Исуф

Треньор: Любослав Пенев

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 14. Мартин Стоянов, 26. Константин Чешмеджиев, 24. Стефан Милич, 16. Кристиян Пешов, 18. Петър Чуич (46 – 8. Александър Тодоров), 20. Красимир Станоев, 17. Симеон Александров (46 – 23. Йоан Гаврилов), 6. Атанас Кабов (81 – 19. Митко Митков), 3. Мартин Петков, 9. Валентин Йосков

Резерви: 1. Иван Василев, 4. Иван Арсов, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 11. Мартин Ачков, 13. Мартин Николов, 15. Влатко Стояновски, 19. Митко Митков, 23. Йоан Гаврилов

Треньор: Красимир Балъков

Жълти картони: Марк-Емилио Папазов, Октай Хамдиев (Х), Валентин Йосков, Красимир Станоев, Мартин Стоянов (С)

Съдия: Станислав Тодоров