Пирин е на крачка по-близо до спасението, след като дузпи разчупиха скучните нули срещу Ботев Враца

Пирин се наложи над Ботев Враца с 2:0 на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград в двубой от 33-ия кръг в efbet Лига. Срещата бе на изключително ниско игрово темпо, а гол в 55-ата минута на Даниил Кондраков от дузпа даде аванс за Пирин. Венцислав Бенгюзов също бе точен от бялата точка в добавеното време на срещата, а с попадението си оформи и крайния резултат на срещата.DSPORT.BG

След този успех Пирин събра актив от 30 точки, намирайки се на 13-о място и вече на четири от своя преследвач Хебър, докато Ботев Враца пък остава на 11-а позиция с 32 точки в актива си.

Първата по-голяма възможност в срещата се откри пред Ботев Враца в 6-ата минута, когато Мартин Кавдански центрира отляво в наказцателното поле, а топката срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Максим Ковальов.

В следващите минути двата отбора предложиха битка на терена, като Пирин имаше предимство в притежанието на топката, но така и не се стигна до точен удар пред някоя от двете врати.

Ботев Враца стигна до първия точен удар в двубоя в 30-ата минута, когато Красимир Тодоров комбинира с Диого Барбоса, който остави за Иван Нешков, който стреля от границата на наказателното поле, но Максим Ковальов отрази. След това Барбоса овладя, но не опита удар, а да комбинира със свой съотборинк, което се оказа и грешното решение в ситуацията.

До края на първото полувреме темпото бе ниско, а Пирин не успя да стигна до нищо интересно пред вратата, пазена от Красимир Костов.

Натискът на “орлетата” продължи и в началните минути на второто полувреме. Илкер Будинов напредна по дясното крило и центрира, когато Меси Биатумусока се хвърли на шпагат и изби топката, която обаче срещна ръката на Момчил Цветанов, а Ивелин Занев посочи бялата точка в 55-ата минута. Даниил Кондраков се нае с изпълнението на дузпата, шутира в десния ъгъл и реализира, за да изведе Пирин напред в резултата.

След центриране от статично положение в 78-ата минута в наказателното поле на Ботев Враца, Вячеслав Велев се извиси над всички и отправи опасен изстрел с глава, който обаче бе отразен от Красимир Костов.

Александър Дюлгеров овладя центриране в наказателното поле и продължи за Даниил Кондраков, който се озова очи в очи със стража на врачани, който отрази. Последва добавка от страна на Владамир Медвед, която обаче рикошира в десния страничен стълб. Все пак обаче страничният рефер вдигна своя флаг за засада.

В същата ситуация обаче Момчил Цветанов е задържал Александър Дюлгеров, а след проверка с VAR главният рефер отсъди втора дузпа за Пирин. Този път Венцислав Бенгюзов се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и успя отново да реализира, за да удвои преднината на “орлетата” в третата минута на добавеното време на срещата.

Пирин – Ботев Враца 2:0

1:0 Даниил Кондреков 55′ (д)

2:0 Венцислав Бенгюзов 90+3′ (д)

Пирин: 12. Максим Ковальов – 19. Вячеслав Велев, 38. Александър Дюлгеров (К), 72. Раян Сенхаджи, 11. Андрей Йорданов –  73. Венцислав Бенгюзов – 17. Илкер Будинов (70′ 24. Борис Тютюков), 8. Дмитро Семенив, 10. Славчо Шоколаров, 26. Иван Тасев (52′ 7. Владимир Медвед) – 14. Даниил Кондраков

Резерви: 1. Йордан Димитров, 21. Янко Георгиев, 6. Христофор Хубчев, 15. Любомир Тодорв, 18. Мартин Смоленски, 29. Мартин Бачев, 45. Вергил Янев

Треньор: Христо Янев

Ботев Враца: 76. Красимир Костов (К) – 3. Мартин Кавдански, 20. Меси Биатумусока (89′ 37. Том Рапнуи), 8. Диего Фераресо – 11. Момчил Цветанов, 16. Красимир Тодоров (89′ 14. Марко Мажуга), 18. Диого Барбоса (89′ 10. Лукас Брамбила), 23. Браян Мендоса (62′  22. Петър Кепов) – 21. Жан-Пиер да Силва, 88. Иван Нешков (74′ 7. Митко Панов) – 9. Даниел Генов

Резерви: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Соарес, 24. Стефан Гаврилов, 28. Клери Сербер