ЦСКА 1948 с реверанс към ЦСКА, свали Лудогорец от върха

ЦСКА 1948 направи реверанс към ЦСКА в битката за титлата в efbet Лига, след като свали Лудогорец от върха в класирането два кръга преди края на сезона. ЦСКА 1948 направи равенство 2:2 срещу Лудогорец в 33-ия кръг на шампионата. Разградчани на два пъти повеждаха в резултата след голове на Спас Делев и Кирил Десподов, но „червените“ успяха да изравнят и в двата случая чрез Педриньо и Ивайло Чочев.DSPORT.BG

Кайо Видал отправи коварен удар от разстояние в 15-ата минута, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Даниел Наумов.

Пет минути по-късно дълъг пас към наказателното на Лудогорец бе свален с глава от Колев за Чочев. Голмайсторът на първенството обаче се забави и не успя да нанесе изстрел от точката на дузпата.

Лудогорец организира много добра атака в 23-ата минута. Кайо Видал пусна към Текпетей, който навлезе в наказателното поле на ЦСКА 1948 и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Наумов.

Серджио Падт се наложи да се намесва в 39-ата минута. Георги Русев отправи добър удар, но Падт беше сигурен в намесата си и спаси.

Четири минути по-късно Кирил Десподов стреля от границата на наказателното поле на ЦСКА 1948, но над напречната греда в аут.

Лудогорец поведе с 1:0 в 46-ата минута. Мануел Шоу пусна много добър пас към Спас Делев, който бе изпуснат в наказателното поле на ЦСКА 1948 и с удар под пложа на Даниел Наумов вкара топката във вратата му.

ЦСКА 1948 изравни резултата в 58-ата минута. Алекс Колев се опита да центрира, но Игор Пластун първоначално блокира този опит. Топката се върна в Колев, който подаде към Георги Русев, който чукна топката към Педриньо. Бразилецът бе на отлична позиция в наказателното поле на Лудогорец и вкара топката във вратата на Падт.

Лудогорец много бързо си възстанови предимството в мача. В 62-ата минута Игор Тиаго подаде към Спас Делев, който веднага продължи топката към Кирил Десподов, който излезе сам срещу Даниел Наумов и успя да прокара топката покрай него, пращайки я във вратата му.

Даниел Наумов получи контузия при втория гол в неговата врата и бе сменен принудително от Генадий Ганев в 66-ата минута.

Сидклей центрира в наказателното поле на Лудогорец в 85-ата минута, където Алекс Колев бе изпуснат и стреля с глава, но Падт се намеси и спаси.

ЦСКА 1948 изравни резултата в 86-ата минута. Генадий Ганев изпрати топката към Радослав Кирилов, който свали с глава към Ивайло Чочев, а той с удар от въздуха прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Серджио Падт.

Лудогорец имаше възможност да вкара трети гол в първата минута на добавеното време на мача, когато Десподов центрира от фал в наказателното поле на домакините, където Якуб Пьотровски бе оставен непокрит и стреля с глава, но право в ръцете на Генадий Ганев.

Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар в петата минута на добавеното време на мача, но Генадий Ганев спаси.

ЦСКА 1948 направи огромен пропуск в осмата минута на добавеното време на мача. Пред Радослав Кирилов се откри отлична възможност в наказателното поле на Лудогорец, но стреля неточно над напречната греда в аут.

След това равенство ЦСКА 1948 е трети с 62 точки, Левски е четвърти с 61 точки. Лудогорец е втори със 79 точки, а ЦСКА е лидер в класирането с 80 точки.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на ЦСКА, а Лудогорец е домакин на Левски.

Ивайло Петев: Равенството е равностойно на загуба, виновниците сме само ние (ВИДЕО)

Атанас Рибарски: Доказахме, че честта и феърплеят за нас са всичко (ВИДЕО)

Ивайло Чочев: Това може да е една много важна точка в битката ни за третото място

ЦСКА 1948 – Лудогорец 2:2

0:1 Спас Делев 46′

1:1 Педриньо 58′

1:2 Кирил Десподов 62′

2:2 Ивайло Чочев 86′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (66′ – 33. Генадий Ганев) – 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей – 18. Ивайло Чочев, 22. Реян Даскалов (82′ – 7. Марио Топузов) – 10. Георги Русев (71′ – 99. Радослав Кирилов), 39. Парвиз Умарбаев, 8. Педриньо (82′ – 55. Светослав Диков) – 9. Александър Колев

резерви: 4. Ангел Лясков, 11. Бирсент Карагарен, 28. Емил Ценов, 6. Карлос Охене, 24. Лазар Марин

старши треньор: Атанас Рибарски

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 8. Клод Гонзалвеш (89′ – 30. Педро Нареси), 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак фон Витри, 23. Мануел Шоу (89′ – 10. Матиас Тисера), 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал (71′ – 7. Рай Насименто), 90. Спас Делев (74′ – 6. Якуб Пьотровски)

резерви: 12. Симон Слуга, 2. Пипа, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 88. Тодор Неделев