Арда не срещна съпротива от Локо София в ”Надежда” и мечтае смело за 7-ото място

Арда постигна жизненоважна победа с 3:1 като гост на Локомотив София в двубой от 34-ия кръг на efbet Лига. По този начин тимът от Кърджали събра 52 точки и се доближи само на 2 от седмия Славия, докато столичните „железничари“ остават на 9-о място с 42 точки на сметката си.DSPORT.BG

Капитанът на гостите Алекс Петков даде аванс на Арда още в 6-ата минута, когато вкара с глава, засичайки центриране от пряк свободен удар на Иван Тилев. В 37-ата минута Арда удвои, като след бърза контраатака топката стигна до Преслав Боруков, който подаде на Светослав Ковачев и той с удар от 15-ина метра вкара гол. Локо София върна гол в 56-ата минута, когато Антонио Вутов центрира от корнер и Алан Диас с глава вкара гол от границата на вратарското поле. В 90-ата минута Ласана Ндиайе бе изведен сам срещу вратаря и безпроблемно го преодоля, правейки резултата 3:1.

Локо Сф – Арда 1:3

0:1 Алекс Петков (6′), 0:2 Светослав Ковачев (37′), 1:2 Алан Диас (56′), 1:3 Ласана Ндиайе (90′)

Двубоят започна спойкойно, като Арда бе малко по-активен. Гостите поведоха в резултата в 6-ата минута, когато Иван Тилев центрира перфектно от пряк свободен удар, като в наказателното поле Алекс Петков надскочи защитата на Локо София и с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Бабукар Гайе.

След това попадение Локо София опита да тръгне в атака, но гостите продължиха да са по-опасният отбор в предни позиции.

Малко преди изтичането на половин час игра Красимир Милошев получи топката и комбинира с Дейвид Мабелбана, който не се поколеба и стреля от над 30 метра, но топката мина над вратата на Анатолий Господинов.

В 37-ата минута Димо Бакалов тръгна но пробив, но Илия Юруков му отне топката. Последва бърза контраатака, при която Юруков с дълъг пас намери Преслав Боруков на дясното крило. Деветката на гостите нахлу в наказателното поле, финтира играч на Локо София и върна топката, към връхлитащия в наказателното поле Светослав Ковачев, който не се забави и с добре насочен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Гайе.

По-добрата игра на Арда продължи и в 43-ата минута Станислав Иванов центрира отляво, но в наказателното поле Боруков не успя да стигне до топката и отблизо да я засече в мрежата.

Втората част започна с ниско темпо, като първият точен удар за Локомотив в мача дойде в 53-ата минута, когато Карлос Франса намери пространство между трима, за да стреля извън границата на наказателното поле, но шутът му по диагонала бе спасен от стража на Арда.

Три минути по-късно Локо София получи ъглов удар вдясно от вратата на Арда. Антонио Вутов центрира към границата на вратарското поле, където Алан Диас надскочи бранителите на гостите и с глава порази мрежата на Господинов.

В 64-ата минута Красимир Милошив центрира от дълбочина, като в наказателното поле Диас отново бе изпуснат от защитата на кърджалийци, но ударът му с глава бе неточен.

Пет минути след това Ковачев пусна пас от дясното крило за Боруков, но той не отигра добре топката във вратарското поле и я прати над вратата.

Последваха по-спокойни минути на стадиона в квартал “Надежда”, като гостите опитваха да задържат топката в по-дълги периоди от ввреме.

Минута преди края на редовното време Арда можеше да си реши мача, като Ковачев проби отляво и подаде към Станислав Иванов, чийто удар бе спасен от Гайе. Топката остана в близост до наказателното поле, но първо Ел Мами тетах, а след това и Иван Коконов не успяха да пратят топката в мрежата.

В 90-ата минута обаче, Арда вкара трети гол! След грешка на халфовете на Локомотив София, топката се насочи към Ел Мами Тетах, който бе забравен от централните защитници и излезе сам срещу Бабукар Гайе, за да го преодолее и да вкара трети гол за своя тим!

Този гол съвсем свали гарда на Локо София, но въпреки това домакините опитаха да достигнат до стрелкови позиции, но до гол не се стигна и така победата бе за Арда.

В следващия кръг Локомотив София отново ще бъде домакин, но този път на Ботев Пловдив, а мачът е в четвъртък (1 юли), от 17:30 часа. В същия ден, но от 20:00 часа, Арда посреща Славия в директен спор за седмата позиция.

ОТЗИВИ:

Генчев: Мачът се реши през първото полувреме, не вярвам да има бойкот на феновете (ВИДЕО)

Александър Тунчев: Тази победа беше важна, за да може да запазим интригата (ВИДЕО)

Локо Сф: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 4. Мики Орачев (70′ – 29. Станислав Костов), 12. Бруно Франко, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана (72′ – 15. Лука Иванов), 26. Красимир Милошев (К), 89. Матеус Дуарте (83′ – 17. Теодор Иванов), 39. Антонио Вутов, 70. Димо Бакалов (46′ – 18. Християн Чипев), 11. Карлос Франса

Резерви: 24. Александър Любенов, 3. Марио Петков, 15. Лука Иванов, 7. Александър Александров, 29. Станислав Костов, 18. Християн Чипев, 17. Теодор Иванов

Старши треньор: Станислав Генчев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков (К), 33. Иван Тилев (46′ – 17. Иван Коконов), 77. Илия Юруков (60′ – 26. Ел Мами Тетах), 99. Станислав Иванов (91′ – 6. Пламен Крачунов)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Ндиайе, 26. Ел Мами Тетах, 81. Атанас Зехиров

Старши треньор: Александър Тунчев

Съдия: Красен Георгиев

Жълти картони: Матеус Дуарте, Антонио Вутов (Л); Преслав Боруков, Радослав Цонев, Умар Сако, Ел Мами Тетах, Александър Тунчев (А)