Битката за седмото място се завърза: Ботев отново остана капо на ”Колежа”, но и Славия не вкара

Ботев Пловдив и Славия не успяха да се победят, завършвайки 0:0 в двубой от 34-ия кръг на efbet Лига. DSPORT.BG

След равенството Славия е с 55 точки на седмата позиция, а осмият Арда има 52. Двата тима се изправят в директен двубой на 1 юни в Кърджали. Ботев остава десети с 33 точки.

В следващия кръг пловдивчани са гости на Локомотив София.

В 9-ата минута Ботев стигна до три последвателни корнера, но не създаде опасност за Николай Кръстев.

В 13-ата Емил Виячки бе близо до това да вкара топката във вратата на Аргилашки, но впоследствие бе отсъдена и засада. Седем минута след това Николай Кръстев се отчете с добро спасяване след изстрел с глава на Виктор Генев.

В 29-ата минута Ерол Дост пусна към Тони Тасев, който центрира в наказателното поле – Соарес свали за Галин Иванов, но капитанът на Славия стреля неточно. В 32-ата минута Ертан Томбак бе близо до гола, но уцели гредата.

В 36-ата минута Тони Тасев опита да изненада Аргилашки с директен изстрел от корнер, но не успя.

В 41-ата минута Мартин Секулич излезе на добра позиция, елиминира Емил Виячки, но Николай Кръстев с крак отрази удара му.

Второто полувреме също започна с интересни ситуации. В 48-ата минута Аргилашки изби топката след центриране на Людовик Соарес и предотврати по-опасна атака на “белите”.

В 55-ата минута Мартин Секулич бе спрян от Венцислав Керчев, топката стигна до Николай Минков, който стреля, но Кръстев отново се намеси решаващо.

В 67-ата минута се откри шанс пред Ертан Томбак, но защитникът на Славия стреля покрай вратата.

В 71-ата минута Мартин Секулич преодоля Емил Виячки и подаде към Антоан Бароан, който мигновенно стреля, но прати топката в страничния стълб.

В 85-ата минута Кръстев улови топката точно преди Траоре да успее да играе с нея. Три минуту след това Роберто Райчев бе на добра позиция, но ударът му рикошира и излетя над вратата. Минута след това Иван Минчев стреля силно от дистанция, но Аргилашки спаси.

Ангел Славков: Всеки мач за нас е малка война, която трябва да спечелим (ВИДЕО)

Стефан Стоянов: Футболистите на Ботев се притесняваха да играят на стадиона на Ботев (ВИДЕО)

Ботев Пловдив – Славия 0:0

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 7. Лъчезар Балтанов, 9. Мартин Секулич (74 – 19. Абдулайе Траоре), 11. Антоан Бароан (90 – 16. Самюел Акере), 15. Джеймс Ето`о (74 – 31. Мирослав Георгиев), 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера (58 – 74. Мартин Ситев), 25. Станислав Работов (58 – 18.Самюел Супрайен), 30. Димитър Папазов

Резерви: 33. Стефан Смъркалев, 14. Константин Павлов, 16. Самюел Акере, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 26. Амаду Думбуя, 28. Мартин Христов, 31. Мирослав Георгиев, 74. Мартин Ситев

Треньор: Стефан Стоянов

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натам Гасама, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн (46 – 73. Иван Минчев), 17. Ерол Дост (90 – 5. Велко Йеленкович), 4. Людовик Соарес (86 – 19. Чунг Нгуен До), 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов (80 – 14. Роберто Райчев)

Резерви: 1. Георги Петков, 5. Велко Йеленкович, 22. Дарко Тасевски, 73. Иван Минчев, 14. Роберто Райчев, 18. Самуил Стойнев, 20. Стефан Трайков, 19. Чунг Нгуен До, 15. Румен Рангелов

Треньор: Ангел Славков

Жълти картони: Красиан Колев, Антонио Перера, Антоан Бароан, Лъчезар Балтанов (Б), Людовик Соарес, Натан Гасама, Емил Виячки (С)

Съдия: Васимир Ел-Хатиб