Оцеляване с шоколадов привкус: Берое остава в елита!

Берое се спаси от изпадане! Заралии победиха Спортист Своге с 1:0 в бараж за място в efbet Лига за сезон 2023/24, игран на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Старозагорци стояха по-добре на терена в по-голямата част от мача и заслужено постигнаха успех над „шоколадите“.DSPORT.BG

Единственото попадение падна в 35-ата минута и негов автор бе Уерди Мара. Албанецът се възползва от неубедителна намеса на вратаря Мартин Величков и даде аванс на Берое.

С ключови намеси се отчете вратарят Иван Гошев, с които се реабилитира за грешките си от двубоя с Хебър, загубен с 1:3 в Пазарджик. В последната минута гол на Спортист правилно не бе признат заради нарушение на Георги Николов срещу Макс Челич.

По този начин изпадналите отбори от елита остават единствено Септември София и Спартак Варна, а двата нови члена на efbet Лига са Етър Велико Търново и Крумовград.

В петата минута дойде първото интересно положение в мача. Симеон Мечев нанесе тежък удар от дистанция, който бе избит от вратаря Величков в ъглов удар, от чието изпълнение не последва нищо.

В 16-ата минута Сана Гомес центрира опасно към Йоан Бауренски, полузащитникът успя да уцели топката, но ударът му бе блокиран от Мирослав Пъшкаров и излезе в нов корнер, след който отното нямаше опасност за вратата на Спортист.

Две минути след това Бауренски пусна към Вини Трибуле, който с едно докосване остави топката за Мечев, а той нанесе много неточен изстрел.

В 21-вата минута Владимир Семрджиев пусна към Илия Русинов, който не се поколеба и отправи удар от около 20 метра, но право в ръцете на Иван Гошев.

В 32-рата минута Борис Димитров проби отляво и пусна успореден пас на голлинията, вратарят Иван Гошев се разминйа с топката и Георги Николов я настигна, за да я върне към Илия Русинов, който нанесе удар много високо над вратата.

Три минути след след това Божидар Пенчев нанесе удар от воле, вратарят изби право в краката на Уерди Мара, който нанесе хубав удар, с който наказа лошото излизане на Величков и прати топката в мрежата за 1:0.

В последната минута от редовнодо време вратарят Мартин Величков се намеси комично при центриране и удари топката с глава, тя стигна до Йоан Бауренски, който стреля със задна ножица в аут.

Това бе последното интересно положение за първата част – (НТ 1:0).

Симеон Мечев нанесе силен изстрел от границата на наказателното поле в 50-ата минута, но Величков изби.

Час игра след началото Владимир Сиромахов центрира за Илия Русинов, който свали с глава за Георги Николов, чийто удар с глава бе спасен от Мартин Величков на голлинията.

Аюб Тазути пробва късмета си с удар от дистанция в 77-ата минута, но бе много неточен.

Две минути след това Тазути центрира опасно от пряк свободен удар към Павлин Чиликов, който стреля точно под гредата с глава, а Иван Гошев отново се намеси блестящо и изби в корнер.

В 90-ата минута Аюб Тазути с пета пусна за Богдан Костов, който центрира прецизно за Георги Николов, който с глава засече в мрежата на Иван Гошев. При опита си за позициониране Николов избута Макс Челич и попадението не бе признато.

В десетата минута на четириминутното добавено време Петър Вуцов шутира от дистанция, но право в ръцете на Иван Гошев.

Това бе и краят на един много труден сезон за Берое, в който отборът бе на ръба на пропастта, но не падна от нея и остана в най-високото ниво на българския футбол!

Петър Колев: Липсата на Киров ме улесни, предстои ми разговор с ръководството

Треньорът на Берое от баража: Важно е какво ще се случи отсега нататък в клуба (ВИДЕО)

Петър Вуцов: Играхме срещу силен отбор, който не заслужава да играе в такъв мач

Берое – Спортист Своге 1:0

1:0 Уерди Мара 35′

Берое (4-2-3-1): 23. Иван Гошев – 2. Густаво Каскардо, 6. Макс Челич, 5. Георги Динков (К), 3. Сана Гомес – 7. Йоан Бауренски, 16. Симеон Мечев – 77. Божидар Пенчев (62′ 13. Ромарио Мойс),10. Уерди Мара (90+4′ 18. Клайдер Машедо), 21. Вини Трибуле – 98. Тонислав Йорданов (70′ 14. Калоян Кръстев)

Резерви: 12. Димитър Алтънов – 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 13. Ромарио Мойс, 14. Педро Енрике, 17. Александър Петров, 18. Клайдер Машедо, 19. Дамян Йорданов, 44. Атанас Йорданов

Треньор: Веселин Пенев

Спортист Своге (3-4-1-2): 1. Мартин Величков – 21. Александър Бастунов, 5. Мирослав Пушкаров, 22. Павлин Чиликов – 16. Богдан Костов, 3. Петър Вуцов, 8. Владимир Семерджиев (К) (66′ 23. Симеон Чатов), 88. Владимир Сиромахов (81′ 7. Слав Петков) – 10. Илия Русинов (81′ 18. Йоан Маринов) – 9. Борис Димитров (66′ 17. Аюб Тазути), 15. Георги Николов

Резерви: 33. Ивайло Василев – 6. Дилян Георгиев, 7. Слав Петков, 14. Лукас Мартинс, 17. Аюб Тазути, 18. Йоан Маринов, 19. Богомил Богомилов, 23. Симеон Чатов, 80. Димитър Петров