Левски е в Европа, Уелтон вкара два гола и нокаутира Арда

Левски ще играе в Лигата на конференциите. “Сините” спечелиха с 2:0 срещу Арда, като надиграха футболистите от Кърджали, като освен попаденията пропуснаха още няколко голови ситуации. Бразилското крило на “сините” Уелтон отбеляза и двете попадения. DSPORT.BG

Левски вкара първия гол в 36-ата минута, когато направи бърза контраатака. Жереми Петрис отне топката, пусна към Краев, който даде диагонален пас към Уелтон, който направи няколко финта и изпрати топката покрай вратаря.

През първата част Левски създаде повече голови положения, които обаче бяха спасени от Анатолий Господинов.

В 58-ата минута Уелтон отново се озова в прегръдките на своите съотборници. След бърза контраатака Асен Митков направи чудесно центриране в наказателното поле, където Уелтон скочи и с глава изпрати топката в далечния на вратаря ъгъл за 2:0.

В 3-ата минута Арда направи добра атака, Радослав Цонев получи топката в наказателното поле, стреля от малък ъгъл, но Андреев спаси.

Левски стигна до добра възможност в 9-ата минута. Уелтон получи топката от Филип Кръстев, който си освободи възможност да стреля, шутира, но Господинов спаси. Последва добавка на Рикардиньо, но Господинов отново се справи.

Само две минути по-късно Уелтон отново влезе в наказателното поле и стреля силно с десния крак, но Господинов успя да спаси по чудесен начин топката.

Малко преди изтичането на първия четвърт час на мача Уелтон се озова отново в наказателното поле, но ъгълът бе прекалено малък, за да се получи опасен удар. Бразилецът центрира, но топката попадна в ръцете на Господинов.

Първите 15 минути минаха на високо темпо, а Уелтон и Филип Кръстев направиха няколко добри възможности, като бразилецът отправи три точни удара по посока вратата на Господинов.

В 17-ата минута Цунами центрира отляво, но Александър Георгиев се справи и изби в тъч. След изпълнението Филип Кръстев центрира в наказателното поле, Господинов игра с топката и успя да бутне топката в ъглов удар.

В 30-ата минута Филип Кръстев стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут.

Секунди по-късно Арда направи добра многоходова атака, топката стигна до Светослав Ковачев, който стреля от упор, но топката попадна в тялото на Пламен Андреев и спаси вратата си суха.

В 32-ата минута Радослав Цонев подаде към Станислав Иванов, който не успя да стреля по най-добрия начин и топката излезе в аут.

Левски поведе в 36-ата минута. “Сините” поведоха много бърза контраатака, Краев даде диагонален пас към Уелтон, който овладя, направи няколко залъгващи движения и с хубав удар я прати покрай вратаря за 1:0.

Левски пропусна златна възможност да поведе с 2:0 в даденото от съдията продължение. Джавад Ел Джемили направи страхотен пробив, като влезе към дъгата на наказателното поле, стреля опасно, но Господинов отново спаси вратата си.

В началото на второто полувреме Арда направи добра атака, но Тунгара стреля в аут.

В 51-ата минута Арда направи добра бърза атака, Светослав Ковачев подаде към Александър Георгиев, който стреля с левия крак, но топката премина покрай вратата.

Минута по-късно Левски също направи добра атака, но Умар Сако успя да се справи и да избие топката в корнер. След неговото изпълнение “сините” разиграха и последва центриране, а Алекс Петков бе близо до това да си отбележи автогол.

В 58-ата минута Левски направи бърза контраатака. Тя завърши с хубаво центриране на Асен Митков в наказателното поле, където Уелтон стреля с глава и изпрати топката в далечния на вратаря ъгъл за 2:0.

В 66-ата минута Светослав Ковачев изпълни пряк свободен удар, но не уцели вратата.

В 83-ата минута Филип Кръстев влезе опасно в наказателното поле, стреля, но Господинов изби с ръка.

В последната минута от продължението Милен Стоев влезе грубо в краката на Уелтон, което доведе до напрежение между двата отбора.

ЛЕВСКИ – АРДА КЪРДЖАЛИ 2:0
1:0 Уелтон 36, 2:0 Уелтон 58

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис (90+3 – 22. Патрик-Габриел Галчев), 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 27. Асен Митков (83 – 20. Асен Чандъров), 30. Филип Кръстев – 17. Уелтон (90+3 – 6. Александър Божилов), 11. Джавад Ел Джемили (83 – 88. Марин Петков), 9. Рикардиньо (74 – 4. Илиян Стефанов)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 16. Александър Божилов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин Петков

Старши треньор: Елин Топузаков

АРДА: 1. Анатолий Господинов – 2.Джуниет Али (72 – 4. Милен Стоев), 3. Умар Сако, 24. Алекс Петков-к, 11. Александър Георгиев – 8. Милен Желев (55 – 17. Иван Коконов), 21. Радослав Цонев (85 – 15. Станислав Дюлгеров) – 99. Станислав Иванов (72 – 33. Иван Тилев), 7. Абубакар Тунгара, 10. Светослав Ковачев – 9. Преслав Боруков

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 15. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 33. Иван Тилев, 97. Жосе Жуниор

Старши треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Асен Митков, Цунами (Л); Милен Стоев, Абубакар Тунгара, Алекс Петков, Преслав Боруков, Анатолий Господинов (А)

Рефер: Радослав Гидженов

Топузаков: Каквото заслужихме, това получихме в края на сезона

Александър Тунчев: Недопустимо е да получим голове на контраатаки на Герена, оставам в Арда

Филип Кръстев напуска Левски, сбогува се с отбора

Станислав Иванов: Очаквах повече от този сезон

Уелтон: Благодаря на Господ, че вкарах два гола и че ни се отвориха шансове да играем в Европа

Боруков: Незаслужени бързи картони през първото полувреме наклониха нещата за Левски (ВИДЕО)