България се бори, но 9 секунди не стигнаха за първа победа (ВИДЕО)

Националният отбор на България не успя да победи Сърбия, след като секунди преди края допусна изравнителен гол за 1:1 в евроквалификация на стадиона в Разград. Кирил Десподов даде аванс на “лъвовете” в 48-ата минута, но в шестата минута на добавеното време Дарко Лазович донесе точката на “плавите”. DSPORT.BG

В група G Сърбия е на второ място със 7 точки, но с по-лоша голова разлика от Унгария. България е на четвърта позиция с две точки след двете равенства с Литва и западните ни съседи.

В петата минута Душан Тадич центрира от корнер, но в наказателното поле нямаше кой да засече топката във вратата на Иван Дюлгеров.

Три минути след това Андриа Живкович се справи с Марин Петков, напредна с топка в крака и успя да центрира, а Валентин Антов в опита си да изчисти я прати към Дюлгеров, който внимаваше и спаси.

При ответната атака Десподов получи в наказателното поле, финтира защитник на гостите и потърси пас, който обаче бе пресечен.

В 24-ата минута след центриране от корнер топката стигна до Никола Миленкович, който не успя да отправи добър изстрел с глава, но успя да се пребори за нов ъглов удар. След него не последва нищо опасно за българската защита.

В 25-ата минута Кирил Десподов излезе на добра позиция, но Ваня Милинкович-Савич бе излязъл напред и успя да улови топката преди капитанът на “лъвовете” да отиграе. В 27-ата минута Георги Русев намери с дълго подаване Никола Илиев, който пусна към Марин Петков, а той центрира в наказателното поле, но сърбите се справиха и изчистиха топката.

В 30-ата минута Ивайло Чочев получи в наказателното поле, обърна се и стреля, но над вратата. Минута след това Кирил Десподов изведе Георги Русев на отлична позиция, но десетката на “лъвовете” прати топката покрай вратата.

На стадиона в Разград се чуха и скандирания против Българския футболен съюз и президента на централата – Борислав Михайлов.

Второто полувреме започна отлично за България. В 48-ата минута Виктор Попов центрира към Ивайло Чочев, който върна към Десподов, а той насочи топката във вратата на Ваня Милинкович-Савич.

В 60-ата минута Десподов центрира от свободен удар, но Чочев стреля неточно с глава.

В 69-ата минута влезлият като резерва Филип Кръстев навлезе в наказателното поле и стреля, но уцели напречната греда.

Четвърт час преди края на мача Гудел сгреши, което позволи на Русев да се стрелне към вратата, но Ваня Милинкович-Савич бе излязъл напред и изчисти топката.

В 80-ата минута стадионът бе огласен от викове “Оставка”.

Минута преди края на редовното време Илия Груев се справи блестящо като блокира удар на Йовелич. Във втората минута на добавеното време отново Йовелич имаше шанс, но момчетата на Младен Кръстаич се справиха.

В шестата минута на добавеното време при центриране в наказателното поле защитата на България не се справи с изчистването, топката стигна до Дарко Лазович, който майсторски я прати във вратата на Дюлгеров.

Валентин Антов: Много е болезнено, но това е футболът

Младен Кръстаич: Съжалявам за играчите, защото дадоха най-доброто от себе си

Десподов: Само на нас може да ни се случи такова нещо да допуснем гол в последната минута

Стойкович: Голяма точка за нас, след като успяхме да я спечелим в края

Краев: Разочарованието е огромно

България – Сърбия 1:1

1:0 Кирил Десподов 58′, 1:1 Дарко Лазович 90+6′

България: 12. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов (85 – 2. Патрик-Габриел Галчев), 23. Валентин Антов, 15. Петко Христов, 4. Илия Груев, 22. Марин Петков, 16. Никола Илиев (66 – 14. Илиян Стефанов), 8. Андриан Краев, 18. Ивайло Чочев (66 – 20. Филип Кръстев), 10. Георги Русев (86 – 3. Симеон Петров), 11. Кирил Десподов (78 – 9. Спас Делев)

Резерви: 1. Даниел Наумов, 21. Пламен Андреев, 2. Патрик-Габриел Галчев, 3. Симеон Петров, 5. Алекс Петков, 7. Станислав Шопов, 9. Спас Делев, 13. Йоан Стоянов, 14. Илиян Стефанов, 17. Християн Петров, 19. Мартин Минчев, 20. Филип Кръстев

Селекционер: Младен Кръстаич

Сърбия: 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 8. Немяна Гудел, 2. Страхиня Павлович, 14. Андриа Живкович (70 – 22. Дарко Лазович ), 7. Саша Лукич (58 – 18. Джордже Йованович), 6. Неманя Максимович (81 – 16. Марко Груич), 11. Филип Костич (70 – 3. Филип Младенович), 10. Душан Тадич – к, 20. Сергей Милинкович-Савич, 9. Деян Йовелич

Резерви: 1. Предраг Райкович, 12. Дорде Петрович, 3. Филип Младенович, 5. Срджан Бабич, 13. Лазар Самарджич, 15. Страхиня Еракович, 16. Марко Груич, 17. Иван Илич, 18. Джордже Йованович, 19. Урош Рашич, 21. Филип Джуришич, 22. Дарко Лазович

Селекционер: Драган Стойкович