Косовски фалстарт за Лудогорец в Шампионската лига

Българският шампион Лудогорец започна участието си в предварителните кръгове на Шампионската лига със загуба с 0:2 от косовския Балкани Суха река на стадиона в Прищина. DSPORT.BG

В края на първата част Меритон Кореница се разписа за 1:0, а в 55-ата Кендрим Зуба удвои аванса на Балкани.

Реваншът между двата тима в Разград е на 19 юли от 21:00 часа. Победителят ще срещне Олимпия Любляна или Валмиера във втория квалификационен кръг на най-престижния клубен турнир, а загубилият ще играе в квалификациите за Лигата на конференциите срещу загубилия от двойката ХИК Хелзинки и Ларне от Северна Ирландия.

В началните минути на срещата Балкани владееше повече топката, но не застраши вратата на Серджио Падт. В 10-ата минута разградчани организираха добра атака, но последното подаване на Десподов към Тисера не сполучи.

В 12-ата минута Грипши бе изведен с дълъг пас на добра позиция, но Падт излезе и улови топката. Пет минути след това Куч стреля извън наказателното поле, но покрай вратата.

В 21-ата минута се появи напрежение между футболистите на двата отбора на границата на наказателното поле, което бе потушено от израелския главен съдия Гал Лейбовиц. Минута след това след серия от рикошети топката полетя към вратата на Лудогорец, но Падт успя да реагира така, че да запази мрежата си суха.

В 23-ата минута след центриране от корнер футболистите на Балкани имаха претенции за игра с ръка на Франко Русо в наказателното поле.

Половин час след началото на двубоя Фон Витри излезе принудително и на негово място в игра се появи Пипа. В 34-ата минута Назми Грипши стреля от голяма дистанция, но не намери очертанията на вратата.

В края на първата част косоварите отново имаха претенции за дузпа, но съдията бе категоричен, че такава няма.

В добавеното време на първата част Балкани поведе в резултата. След центриране в наказателното поле топката стигна до Меритон Кореница, който я изстреля във вратата на Падт за 1:0.

За началото на втората част Ивайло Петев направи две смени Доминик Янков и Педро Нареси се появиха на местата на Нонато и Мануел Шоу.

Второто полувреме също не започна добре за българския шампион. В 55-ата минута след центриране от свободен удар Зуба бе оставен непокрит и с глава насочи топката във вратата на Падт за 2:0.

В 63-ата минута топката попадна у Лоренц Траши, който овладя и стреля, но Падт с тяло блокира удара му.

Три минути след това центрирана от Пипа топка стигна до Матиас Тисера, но той не успя да насочи топката. В следващата минута Десподов центрира от корнер, а Педро Нареси стреля с глава, но Количи улови топката на голлинията.

В 73-ата минута Доминик Янков стреля изключително неточно.

Шест минути преди края на редовното време Доминик Янков получи хубаво подаване с пета от Клод Гонзалвеш, но уцели страничния стълб на вратата, пазена от Количи.

Десподов: Не успяхме да отговорим на агресията на Балкани (ВИДЕО)

Ивайло Петев: Нямаме право така да изглеждаме (ВИДЕО)

Балкани – Лудогорец 2:0

1:0 Меритон Кореница 45+1, 2:0 Кендрим Зуба 55′

Балкани: 1. Ехеа Количи, 2. Арменд Таки, 5. Лумбард Делова, 32. Байрам Яшаница, 18. Лоренц Траши (76 – 3. Арбюр Потоку), 6. Линдон Емерлахи, 20. Едвин Куч (76 – 25. Ветон Туша), 11. Кендрим Зуба, 7. Меритон Кореница ( 89 – 98. Алмир Круезиу), 9. Албион Рахмани (76 – 80. Албин Бериша), 10. Назми Грипши (90+2 – 21. Албин Капра)

Резерви: 12. Андреа Хохна, 92. Дамир Люялянович, 3. Арбюр Потоку, 4. Гентрит Халили, 14. Йоан Марк-Оливиер, 18. Леонард Шала, 21. Албин Капра, 23. Рамуш Рамадани, 25. Ветон Туша, 80. Албин Бериша, 98. Алмир Круезиу, 99. Блеарт Толай

Треньор: Илир Дая

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак фон Витри (30′ 2. Пипа), 32. Игор Пластун, 22. Франко Русо, 44. Марсел Хайстер, 23. Мануел Шоу (46′ 30. Педро Нареси), 8. Клод Гонзалвеш, 20. Нонато (46′ 64. Доминик Янков), 11. Кирил Десподов – к, 10. Матиас Тисера (70 – Спас Делев), 77. Кайо Видал (70 – Рай Насименто)

Резерви: 12. Симон Слуга, 68. Умут Хабил, 2. Пипа, 5. Георги Терзиев, 18. Рай Насименто, 30. Педро Нареси, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев

Треньор: Ивайло Петев

Жълти картони:  Лоренц Траши, Арменд Таки (Б), Игор Пластун (Л)

Феновете на Лудогорец със сериозна полицейска охрана в Прищина (ВИДЕО)