За втора поредна година Левски тръгна със загуба от ЦСКА 1948

Левски отстъпи от ЦСКА 1948 с 1:2 на стадион „Георги Аспарухов“ на старта на efbet Лига. За втора поредна година „сините“ започват шампионата със загуба от „червените“. Това е и четвърти пореден сезон, в който Левски стартира със загуба в първия кръг в елита. DSPORT.BG

Рикардиньо изведе Левски напред в резултата в 32-рата минута, но до края на първото полувреме Педриньо възстанови равенството от дузпа. Голът на Елитон в 80-ата минута пък се оказа с цената на трите точки на гостите от ЦСКА 1948.

Успехът на „Герена“ бе и първи за старши треньор Атанас Рибарски начело на ЦСКА 1948 в официален мач в efbet Лига.

В първия четвърт час от срещата темпото бе изключително ниско, а разиграванията не бяха продължителни. Така нито един от двата отбора не успя да стигни до чисто положение пред някоя от двете врати.

Левски бе по-активният от двата отбора в следващите игрови минути. Уелтон овладя топката отляво и навлезе към наказателното поле, след което шутира по диагонала, но топката прелетя покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Даниел наумов в 25-ата минута.

Натискът на “сините” даде резултат в 32-рата минута. Уелтон получи топката отляво, след което преодоля няколко играча на ЦСКА 1948 чрез дрибъл. Бразилецът пусна топката за Рикардиньо, който се бе позиционирал добре и успя да изпревари Елитон, след което да я прати неспасяемо в долния десен ъгъл.

Джавад Ел Джемили комбинира с Рикардиньо, който отново се справи с лекота с Елитон и шутира в 35-ата минута. Ударът на бразилеца обаче бе твърде неточен.

Педриньо центрира от статично положение, а в наказателното поле Симеон Петров се свлече изпод Рикардиньо и Ноа Сонко Сундерберг. Главният рефер Радослав Гидженов посочи бялата точка. Педриньо се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар. Бразилецът прати Пламен Андреев в обратния ъгъл и с удар вдясно възстанови паритета в 38-ата минута.

Ел Джемили навлезе в наказателното поле и продължи за Рикардиньо, който върна назад топката за Асен Митков. Халфът на Левски шутира още с първото докосване, но Даниел Наумов успя да отрази в 45-ата минута.

Левски започна по-активно и в началните минути на второто полувреме. Рикардиньо подаде за Уелтон, който шутира от границата на наказателното поле в 49-ата минута, но ударът му не намери очертанията на вратата на ЦСКА 1948.

Марин Петков центрира от корнер в 58-ата минута на втора греда, където Ноа Сонко Сундберг засече и прати топката право в обятията на Даниел Наумов.

Ивелин Попов намери Джавад Ел Джемили, който шутира от границата на наказателното поле в 66-ата минута. Топката рикошира в гърба на бранител на ЦСКА 1948 и се озова отново в кратата на Попето, който изведе Жереми Петрис по фланга. Десният бек на Левски центрира на втора греда, където Уелтон отправи неточен изстрел с глава.

Бирсент Карагарен центрира от статично положение в наказателното поле на Левски, където Видар Кяртансон засече, но Пламен Андреев успя да избие топката. Последва корнер за ЦСКА 1948 в 80-ата минута, а Карагарен прати топката към точката за изпълнение на дузпа, където Елитон се справи във въздуха с Хосе Кордоба и прати топката за втори път във вратата на “сините”, с което помогна на “червените” да осъществят пълен обрат.

Левски – ЦСКА 1948 1:2

1:0 Рикардиньо 32′

1:1 Педриньо 38′

1:2 Елитон 80′

Отзиви:

Рибарски: Успяхме да неутрализираме силните страни на Левски (ВИДЕО)

Костов: Не бяхме готови за такъв резултат, очаквахме да победим (ВИДЕО)Уелтон: По-отдадено ще работим, за да не се случва това повторно
Елитон: Винаги е добре да започнеш с победа (ВИДЕО)
Добрин Гьонов: Тежко е в първи кръг да играеш на ‘’Герена’’, най-важна е победата (ВИДЕО)

Левски: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 23. Сонко Сундберг (К), 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков – 8. Андриан Краев (46′ 10. Ивелин Попов), 27. Асен Митков – 7. Роналдо, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтон – 9. Рикардиньо (79′ 14. Илиян Стефанов)

Резерви: 13. Николай Михайлов – 5. Келиан ван дер Каап, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров

Треньор: Николай Костов

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 24. Ерденис Гурища, 87. Симеон Петров, 5. Елитон (К), 31. Том Рапнуи (78′ 4. Мики Орачев) – 21. Емил Ценов, 28. Неделко Пишчевич (46′ 22. Реян Даскалов) – 10. Георги Русев (72′ 11. Бирсент Карагарен), 39. Парвиз Умарбаев, 8. Педриньо (64′ 99. Радослав Кирилов) – 20. Антонио Вутов (64′ 9. Видар Кяртансон)

Резерви: 33. Генадий Ганев – 13. Стоян Стоичков, 23. Емил Виячки, 92. Пиер Нгуинда

Треньор: Атанас Рибарски

Жълт картон: Марин Петков, Ивелин Попов, Уелтон (Левски); Том Рапнуи, Реян Даскалов, Видар Кяртансон, Даниел Наумов (ЦСКА 1948)

Съдия: Радослав Гидженов

На “Герена” се появи надпис против Сираков (СНИМКА)

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTubeTikTok  и  Instagram !