Три дузпи, шест гола и без победител между Арда и Черно море

Арда и Черно море не успяха да се победят в двубой от първия кръг на efbet Лига, завършил 3:3. Срещата, в която бяха предоставени три дузпи, преминали през серия от обърнати. DSPORT.BG

Матеус Машадо дава аванс на “моряците” с попадение в края на първата част. В началото на второто полувреме Радослав Цонев изравни резултата на “Арена Арда” с точно изпълнение на дузпа. В 63-ата минута Арда поведе с гол на Преслав Боруков, но минута по-късно Черно море отново изравни, след като Матеус Машадо въкара второто си попадение в двубоя. Десетина минути преди края на редовното време Атанас Илиев се разписа от дузпа за 2:3. Главното шоу продължава, като в 83-ата минута и Абубакар Тунгара бе точен от дузпа за 3:3.

Във втория кръг на първенството Арда гостува на Берое на 24 юли от 20:45ч., а Черно море посреща Хебър на 23 юли от 18:45ч.

В шестата минута Светослав Ковачев получава топката пред наказателното поле, смени рязко посоката и стреля, но над вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

В 14-ата минута на срещата Мазир Сула изпрати изстрел към вратата на Иван Дичевски, но топката рикошира и излезе в ъглов удар, след който не последва нищо опасно.

Десет минути след това Виктор Попов се върна към Иван Дюлгеров, който допусна грешка при отиграването с крака, но успя да се поправи и да не допусне гол.

Половин час след началото на мача Абубакар Тунгара пробва изстрел почти от дъгата на наказателното поле, но топката прелетя над вратата.

В 36-ата минута Умар Сако игра с глава, топката стигна до Пламен Крачунов, който също стреля с глава, но покрай вратата на Дюлгеров.

В края на първата част Черно море поведе в резултата. В 44-ата минута Атанас Илиев овладя в наказателното поле и успя да прокара топката по пътя на Матеус Машадо, който насочи във вратата на Иван Дичевски за 0:1.

В началото на второто полувреме Арда получава правото да изпълни дузпа, след като Пабло Гарсия извърши нарушение срещу Абубакар Тунгара. С изпълнението на наказателния удар е Радослав Цонев, който прати Иван Дюлгеров във втория ъгъл и изравни резултата в 53-ата минута.

В 62-ата минута Арда обръща резултата в своята полза. Боруков получи от Лъчезар Котев в наказателното поле, Дани Димов закъсня в опита си да блокира удара на нападателя и топката влетя в мрежата на Дюлгеров за 2:1.

Отговорът на Черно море е светкавичен. В 64-ата минута Мазир Сула центрира от свободен удар, а Матеус Машадо с глава матира Дичевски за втори път в двубоя.

В 78-ата минута Георги Кабаков лично преразгледа с ВАР ситуация в наказателното поле на Арда и отсъди дузпа за игра с ръка на Абубакар Тунгара. Зад топката застана Атанас Илиев, който не остави шанс на Иван Дичевски да спаси изстрела му и отново даде преднина на “моряците”.

Само три минути след това следва нова дузпа. Този път за Арда, след като Влатко Дробаров събори Преслав Боруков в наказателното поле. Абубакар Тунгара изпълни дузпата точно, за да изравни отново резултата – 3:3.

В добавеното време на срещата Тунгара добре проби в наказателното поле, но защитата на Черно море се справи и изчисти топката. В последната минута Николай Златев стреля от пряк свободен удар, но на сантиметри покрай вратата.

Атанас Илиев: Не нина достига малко тарикатлък
Илиан Илиев: За мен съдията се прави с мача, нямам претенции към него
Тунчев: Допуснахме елементарни голове – нашата стара слабост

Арда – Черно море 3:3

0:1 Матеус Машадо 44′, 1:1 Радослав Цонев (д) 53′, 2:1 Преслав Боруков 63′, 2:2 Матеус Машадо 64′, 2:3 Атанас Илиев (д) 79′, 3:3 Абубакар Тунгара (д) 83′

Арда:  24. Иван Дичевски, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов (67 – 4. Милен Стоев), 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 11. Мартин Стойчев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев (89 – 77. Илия Юруков), 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов (85 – 17. Иван Коконов)

Резерви : 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 27. Керимджан Игнатов, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков

Треньор:  Александър Тунчев

Черно море:  25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов (63 – 23. Едгар Пашеко), 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула (80 – 2. Цветомир Панов), 5. Пабло Гарсия, 7. Матеус Машадо (90 – 39. Николай Златев), 9. Атанас Илиев

Резерви : 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 23. Едгар Пашеко, 32. Мартин Дичев, 86. Исмаил Иса, 2. Цветомир Панов, 4. Росен Стефанов, 39. Николай Златев

Треньор:  Илиан Илиев

Жълти картони:  Преслав Боруков, Иван Дичевски (А), Матеус Машадо, Пабло Гарсия, Едгар Пашеко, Влатко Дробаров (ЧМ)

Съдия:  Георги Кабаков

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTubeTikTok  и  Instagram !