Ценна дузпа помогна на Локомотив Сф за мечтан старт срещу Ботев Вр

Локомотив София се наложи над Ботев Враца с 1:0 на старта на efbet Лига на стадиона в квартал „Надежда“. Единственото попадение за столичните „железничари“ дойде в 58-ата минута, когато Димитър Митков бе точен от дузпа.DSPORT.BG

В първия четвърт час от срещата темпото бе изключително ниско, а положенията пред двете врати липсваха.

Красимир Милошев центрира остро топката от статично положение в наказателното поле на Ботев Враца. Там Чавдар Ивайлов се опита да изчисти топката, която премина опасно покрай левия страничен стълб на вратата в 15-ата минута.

Карлос Франса напредна по десния фланг на нападението на столичните “железничари”, след което навлезе в наказателното поле и шутира в 24-ата минута, но твърде не точен.

Красимир Станоев шутира силно от пряк свободен удар в 27-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата, пазена от Красимир Костов.

Димитър Митков пусна топката за Красимир Станоев, който шутира с едно докосване от границата на наказателното поле към горния ляв ъгъл на вратата, но стражът на врачани се разтегна и извади топката в 37-ата минута.

Бруно Франко центрира отдясно на втора греда, където Луиз Соарес не изчисти по най-добрия начин в 43-ата минута. Топката достигна до Валентин Николов, който продължи за Карлос Франсо, чийто удар беше отразен от Краси Костов, който демонстрира страхотен рефлекс.

Столичните “железничари” продължиха да бъдат по-активни от своите опоненти. Карлос Франса получи извеждащо подаване, в наказателното поле на Ботев Враца, където бе спънат от Луиз Соарес. Главният рефер Георги Гинчев бе близо до ситуацията и посочи бялата точка. В 58-ата минута с изпълнението на дузпата се нае Димитър Митков, който прати Костов в обратния ъгъл и реализира.

Спас Георгиев напредна отдясно и центрира в наказателното поле на Локомотив, където Момчил Цветанов остави топката за Чавдар Ивайлов. Халфът на Ботев Враца шутира от границата на наказателното поле, а топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата в 67-ата минута.

Галин Минков напредна през центъра на терена по време на контраатака на столичните “железничари”. Крайният бранител комбинира на двойно подаване с Карлос Франса, след което шутира в 81-ата минута, но успя да намери очертанията на вратата.

В първата минута на добавеното време Александър Любенов боксира топката след центриране в наказателното поле на Локомотив. Красимир Тодоров засече рикоширалата топка от воле и с прецизен изстрел я насочи към вратата, но стражът на домакините направи феноменално спасяване.

Локомотив Сф – Ботев Вр 1:0

1:0 Димитър Митков 58′ (д.)