Лудогорец смачка разпасания шампион на Косово и продължава напред в ШЛ

Лудогорец показа по-високата си класа и елиминира шампиона на Косово – Балкани в първия квалификационен кръг от Шампионската лига с общ резултат 4:2. На реванша в Разград „орлите“ полетяха високо и възползвайки се от грешките на съперника, вкараха четири гола, които стопиха пасива от две попадения спрямо първия мач.DSPORT.BG

“Орлите” поведоха в резултата още в 4-ата минута, когато защитник на Балкани опита да изчисти с глава топката, но я прати към Бърнард Текпетей, който вкара отблизо. В добавеното време на първата част Текпетей вкара втория си гол в мача, мушкайки топката между краката на вратаря на Балкани след центриране отдясно на Аслак Фон Витри. Матиас Тисера вкара трети гол за домакините в 49-ата минута, когато се възползва от грешка в защитата на Балкани и вкара от 4-5 метра. В 77-ата минута Лудогорец заби четвърти гол, след като Спас Делев подаде към Кайо Видал, който прати топката в левия ъгъл на вратата на Количи.

Във втория предварителен кръг на турнира разградчани ще се изправят срещу словенския Олимпия Любляна, който отстрани латвийския Валмиера също с общ резултат 4:2.

Българският шампион започна мача на нож и усилията на “орлите” дадоха резултат още в 4-ата минута.

Тогава Аслак Фон Витри центрира добре от десния фланг. В наказателното поле Лумбард Делова опита да изчисти топката, но вместо това я прати на пътя на Бърнард Текпетей и ганаецът я вкара в мрежата от близка дистанция – 1:0 за Лудогорец и намялаване наполовина на пасива на тима.

Десет минути след гола, тимът на Ивайло Петев показа агресия в средата на терена и направи бърза атака през центъра. Топката бе пратена към Матиас Тисера, който излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен с крак от вратаря на гостите Ехеа Количи.

В 20-ата минута гостите отговориха с шут от дистанция на пробилия през центъра Кендрим Зуба, но мерникът му бе доста неточен.

В следващите минути играта бе равностойна, като положенията пред двете врати имаше, но не бяха много опасни.

След 36 минути игра Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, откъдето защитата на косоварите изчисти топката. Тя обаче стигна до Клод Гонсалвеш, който от левия ъгъл на наказателното поле стреля силно, но вратарят спаси.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Янков проби през центъра и намери Фон Витри на дясното крило. Той центрира в наказателното поле, където отново централните защитници увиснаха и топката стигна до Бърнард Текпетей на далечната греда. Той си нагласи топката на левия крак и с шут по земя я мушна между краката на Количи – 2:0 и равенство в общия резултат.

Разградчани започнаха ударно втората част, като в 47-ата минута Матиас Тисера се завъртя около защитник току пред наказаталеното и подаде към Доминик Янков. Той преодоля вратаря, но ударът му не влезе във вратата, тъй като защитник притича и изчисти топката от голлинията.

Две минути по-късно обаче третият гол бе факт! Тогава бранител на Балкани сбърка, като топката стигна до Матиас Тисера след докосване на Байрам Яшаница. Аржентинецът си спря топката, нагласи се за удар и от 4-5 метра я прати в мрежата под плонжа на вратаря, оформяйки обрата за Лудогорец!

В следващите минути Балкани опита да вземе владеенето на топката, но така стана уязвим на контраатаки от тима на Ивайло Петев.

Защитата на Балкани отново направи грешка в 77-ата минута, когато Спас Делев отне топката. Последва пас към Кайо Видал, чийто удар в левия ъгъл бе неспасяем за вратаря на гостите – четвърти гол за Лудогорец.

В добавеното време на мача Балнкани можеше да върне интригата в мача, като Алмир Круезиу центрира отляво. На далечната греда Лоренц Траши бе оставен съвсем сам и стреля, но топката срещна външната страна на мрежата.

До края на добавеното време, което стана 6 минути и половина, повече положения нямаше и така Лудогорец продължава напред в квалификациите на Шампионската лига.

Лудогорец – Балкани 4:0 (Общ резултат – 4:2)

1:0 Бърнард Текпетей (4′), 2:0 Бърнард Текпетей (45′), 3:0 Матиас Тисера (49′), 4:0 Кайо Видал (77′)