танас Илиев с ”хеттрик”, но Черно море победи само с един гол разлика Хебър

Атанас Илиев вкара „хеттрик“, но Черно море се наложи само с 1:0 срещу Хебър Пазарджик в мача от втория кръг на еfbet Лига, който се игра на стадион „Тича“. „Моряците“ имаха сериозно превъзходство срещу своя съперник, но успяха да вкарат само един гол във вратата на Петър Дебърлиев.

В 8-ата минута Атанас Илиев получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Хебър, след което прати топката във вратата на Петър Дебърлиев, но бе маркирана засада на нападателя на “моряците”.

Александър Василев центрира от фал в наказателното поле на Хебър, където Атанас Илиев стреля с глава, но право в ръцете на Петър Дебърлиев. Това е първият удар на Черно море в очертанията на вратата на Хебър.

Черно море поведе в резултата с 1:0 в 32-ата минута. Алекс Фернандес пусна много добър извеждащ пас към Атанас Илиев, който обаче Петър Дебърлиев изглеждаше, че ще го изпревари за топката. И така стана, Дебърлиев първи стигна до топката, но не бе убедителен в намесата си, прати топката в краката на Атанас Илиев, който я вкара в опразнената врата.

Нов гол на Черно море не бе зачетен заради засада в 56-ата минута. Мазир Сула подаде към Виктор Попов, който нагласи топката за Атанас Илиев, а той с много силен удар я вкара във вратата на Петър Дебърлиев. При подаването на Сула обаче Попов бе в положение на засада, която бе маркирана и попадението не бе зачетено.

В 64-ата минута Матеус Машадо направи много добър пробив по десния фланг, след което подаде към Алекс Фернандес, който стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на Петър Дебърлиев.

Три минути по-късно Мазир Сула отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на Хебър, но Дебърлиев внимаваше и боксира топката.

Атанас Илиев получи контузия в 79-ата минута и бе сменен от Исмаил Иса.

Няколко минути по-късно Матеус Машадо също се контузи и бе заменен принудително от Николай Златев.

Това е първа победа за Черно море през новия сезон, като отборът има 4 точки, докато Хебър остава с 1 в своя актив.

В следващия кръг Черно море гостува на Крумовград, а Хебър е домакин на Берое.

Черно море – Хебър 1:0

1:0 Атанас Илиев 32′

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов (к), 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия (77′ – 35. Арлинд Дакай), 7. Матеус Машадо (88′ – 39. Николай Златев), 8. Мазир Сула (88′ – 2. Цветомир Панов), 9. Атанас Илиев (79′ – 86. Исмаил Иса), 11. Алекс Фернандес

Резерви: 84. Християн Славков, 10. Велислав Василев, 28. Влатко Дробаров, 23. Едгар Пашеко, 4. Росен Стефанов

Старши треньор: Илиан Илиев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (к), 43. Жоао Сеско, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 44. Николай Николаев, 8. Карлос Охене (62′ – 84. Стилиян Тисовски), 10. Ангел Бастунов, 77. Октай Хамдиев, 9. Георги Николов (69′ – 3. Богомил Божуркин), 11. Атанас Кабов (62′ – 17. Николас Пенев)

Резерви: 88. Мартин Янков, 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 99. Кристиян Янакиев, 18. Петър Димитров, 23. Сашо Лебанов

Старши треньор: Любослав Пенев