Локо Пд обърна мощно Локо Сф за първа победа като гост от ноември

Локомотив Пловдив спечели „железничарското“ дерби, побеждавайки Локомотив София с 4:2 като гост в столичния квартал „Надежда“ в двубой от втория кръг на efbet Лига.DSPORT/BG

Домакините поведоха в резултата в 21-ата минута, когато изпълниха заучен пряк свободен удар, при който Ивайло Найденов стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в двама футболисти на гостите, топката влезе в мрежата на Динко Хоркаш. Шест минути след това хърватският страж прати топката към Джовани, като Алан Диас не успя да се намеси и бразилецът прехвърли Александър Любенов за 1:1. Точно след изминаването на час игра Джовани донесе обрата на Локо Пловдив с втори гол след пробив и изстрел на Бабакар Дион, като след рикошет топката стигна до Бариани и той вкара втория си гол в мача. В 71-ата минута Георги Минчев се пребори с Диого Тешейра и продължи топката към Матеус Да Силва, който с мощен изстрел от границата на наказателното поле порази горния десен ъгъл на вратата на столичните “железничари”. Десет минути преди края на редовното време Бабакар Дион вкара четвърти гол за гостите, след като засече подаване от лявото крило на Джовани. В 88-ата минута Красимир Станоев реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Матеус Да Силва срещу Ивайло Найденов.

С тази победа хората на Александър Томаш събраха 4 точки и излязоха на временното второ място в класирането, където тимът на Стойчо Стоев е 9-и.

Първите минути на мача бяха равностойни и атаки имаше и към двете врати, но чисти положения липсваха.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Красимир Милошев изпълни заучено пряк свободен удар вляво от вратата на “смърфовете” и намери Ивайло Найденов. Той стреля от границата на наказателното поле, а по пътя си към вратата топката рикошира в Ангел Лясков и Хорхе Сегура, ставайки невъзможна за Динко Хоркаш – 1:0 за Локо София!

Гостите от Пловдив обаче бързо се вдигнаха и изравниха в 27-ата минута! Динко Хоркаш изрита силно една топка, а на границата на наказателното поле на домакините Алан Диас сгреши и допусне топката да го прескочи, за да стигне до Джовани. Бразилското острие на “черно-белите” не се и замисли и прехвърли излезлия да го посрещне Александър Любенов за 1:1.

След половин час игра Локо Пд имаше късмет, тъй като Хоркаш увисна при удар от воле на Диме Димов мина над вратата. Гостите отговориха 2 минути след това с ювелирно подаване на Джовани Бариани към Евандро, който изскочи зад защитата, но вместо да намери Димитър Илиев сам срещу вратата, той стреля и пропусна.

В 36-ата минута Евандро получи шанс да шутира след добро отиграване на Димитър Илиев, но бразилецът прати топката право в центъра на вратата, където се бе позиционирал стражът на домакините.

До края на първата част не се стигна до повече попадения и така двата отбора се прибраха на полувреме при равенство в резултата.

Три минути след подновяването на играта Карлос Франса центрира добре отдясно. Димитър Митков стреля с глава, но топката нацели десния страничен стълб. След това топката стигна до топката, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от Хоркаш.

В 54-ата и 55-ата минута на два пъти Димитър Илиев обстрела вратата на Локо София след грешки при изнасянето, но и в двата случая Любенов спасяваше, а след това удар с глава на Матеус Да Силва рикошира в левия страничен стълб.

Точно след изтичането на 60 минути Бабакар Дион нахлу от десния фланг в наказателното поле, където запази топката около трима противници. Последва шут, който бе блокиран, но топката рикошира в Дион и отиде до Джовани, който дебнеше вдясно от вратата на Любенов. Бразилецът не се поколеба и с добър удар в близкия удар не остави шансове на вратаря на домакините, за да донесе обрата на “черно-белите”.

В следващите минути домакините се опитаха да изнесат играта, но така оставиха празни пространства в защита и си изпати в 71-ата минута. Тогава Георги Минчев се пребори с Диого Тешейра и насочи топката към Матеус Да Силва. Десният бек си я нагласи на силния десен крак и с бомбен удар от границата на наказателното поле я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на домакинската врата – 3:1 за Локо Пловдив!

Страхотната игра на “смърфовете” продължи и в 80-ата минута Мартин Паскалев изведе Джовани сам на лявото крило. Бразилецът нахлу в наказателното поле, където Любуенов тръгна да го пресреща, но голмайсторът на Локо Пд веднага пусна топката към десния фланг, където Бабакар Дион бе изпреварил защитник на домакините и отблизо вкара четвърти гол за пловдивското Локо.

В 86-ата минута Матеус Да Силва фаулира Стив Траоре в наказателното поле, изблъсквайки го, и съдията Никола Попов отсъди дузпа. Зад топката застана Красимир Станоев, който в 88-ата минута прати топката в долния десен ъгъл на Хоркаш, който хвана ъгъла, но силата на удара бе извън възможностите му – 2:4.

След това попадение гостите започнаха да пазят топката далеч от вратата си, за да нямат критични последни минути на двубоя, а Локо София сякаш се примири с поражението. До края на мача Локо Пловдив имаше две положения, но не успя да ги риализира и така двубоят завърши 4:2 за “смърфовете”.

В третия кръг от шампионата за Локо София предстои първо гостуване, което ще бъде срещу Левски на 30 юли на стадион „Георги Аспарухов“. Ден по-късно пък Локомотив Пловдив приема Ботев Враца в пловдивския парк „Лаута“.

Локо Сф – Локо Пд 2:4

1:0 Ивайло Найденов (21′), 1:1 Джовани (27′), 1:2 Джовани (61′), 1:3 Матеус Да Силва, 1:4 Бабакар Дион (80′), 2:4 Красимир Станоев д. (88′)

ОТЗИВИ:

Александър Томаш: Доволен съм от това, което видях (ВИДЕО)

Стойчо Стоев: Играхме изключително слабо и то през целия мач (ВИДЕО)

Джовани: Беше важно да спечелим мача, надявам се феновете да продължат да ни подкрепят навсякъде

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (к), 5. Даниел Ками, 10. Валентин Николов (46′ – 20. Диого Тешейра), 13. Галин Минков (66′ – 9. Калоян Кръстев), 31. Красимир Станоев, 45. Димитър Митков (66′ – 98. Стив Траоре), 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 20. Диого Тешейра, 9. Калоян Кръстев, 98. Стив Траоре, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов, 77. Ерик Манолков, 14. Михаел Чиликов

Старши треньор: Стойчо Стоев

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура (84′ – 3. Калоян Костов), 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов (74′ – 33. Георги Каракашев), 7. Бабакар Дион (84′ – 11. Петър Андреев), 10. Джовани (84′ – 17. Алфа Конте), 14. Димитър Илиев (к), 21. Евандро (60′ – 9. Георги Минчев)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 3. Калоян Костов, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов, 11. Петър Андреев, 17. Алфа Конте, 33. Георги Каракашев, 9. Георги Минчев

Старши треньор: Александър Томаш

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Диме Димов (ЛС); Ангел Лясков, Хорхе Сегура (ЛП)