Ботев Вр взе първи три точки с успех над Бакеро и Славия

Ботев Враца спечели първи три точки за сезон 2023/24, побеждавайки с 2:0 Славия в двубой от втория кръг на efbet Лига, игран на стадион “Христо Ботев”. Попаденията за успеха на врачани вкараха Момчил Цветанов и Жан Пиер Да Силва. DSPORT.BG

В следващия кръг Ботев Враца гостува на Локомотив Пловдив, а Славия ще играе контрола с израелския Секция Нес Циона, тъй като двубоят им с Лудогорец бе отложен заради участието на разградчани в квалификациите за Шампионската лига.

В шестата минута Чавдар Ивайлов пробва изстрел от дистанция, но прати топката над вратата на Николай Кръстев.

В следващите минути Ботев Враца бе по-активният отбор. В 14-ата минута Ивайлов намери добре включилия се отдясно Спас Георгиев, който отправи удар, но не намери целта.

В 26-ата минута Ботев Враца стигна до нов шанс – Браян Мендоса свали към Браян Переа, който подаде на Спас Георгиев, но страничния стълб помогна на Николай Кръстев да запази мрежата си “суха”.

Минути след това Иван Минчев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Генев игра с глава, но неточно – топката стигна до Йон Бакеро, но испанецът не успя добре да отиграе.

Половин час след началото на мача Даниел Генов, който бе оставен абсолютно непокрит и бе намерен от Ивайлов, но изстрелът му бе слаб и Николай Кръстев, който бе на добра позиция, лесно улови.

В 41-ата минута Красимир Костов се намеси за първи път в двубоя – Йон Бакеро стреля от пряк свободен удар, но стражът на Ботев Враца се справи и улови топката.

Второто полувреме започна отлично за Ботев Враца. Секунди след началото на полувремето Момчил Цветанов получи топката, напредна няколко метра и с мощен изстрел извън наказателното поле матира Николай Кръстев.

Отговорът на Славия дойде в 50-ата минута, когато Тони Тасев отправи силен изстрел по посока на вратата на Костов, но вратарят на Ботев Враца успя да избие в корнер, който доведе до нов такъв, но и от двата не произлезе нещо опасно.

В 64-ата минута влезлият като резерва Ерол Дост пробва изстрел от границата на наказателното поле, но не успя да затрудни Костов.

В 70-ата минута след центриране от корнер Луиз Соарес стреля с глава, но встрани от вратата.

В 74-ата минута Ботев Враца се доближи още повече до трите точки. Чавдар Ивайлов стреля мощно от дистанция, Николай Кръстев изби, но топката стигна до Жан Пиер да Силва, който я прати в мрежата за 2:0.

Четири минути след това Жан Пиер да Силва бе близо до втори гол, но не успя по най-добрия начин да отиграе топката.

В 80-ата минута Ерол Дост проби отляво и пусна към Роберто Райчев, но юношата на “белите” не успя да преодолее Красимир Костов.

Дани Моралес: Когато друг отбор дойде тук не може да ни взима хляба

Бакеро: Когато допуснеш гол в първата минута на второто полувреме, планът се променя

Ботев Враца – Славия 2:0

1:0 Момчил Цветанов 46′, 2:0 Жан Пиер да Силва 74′

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански – к, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов (65 – 11. Жан Пиер да Силва), 10. Спас Георгиев (65 – 15. Мирослав Маринов), 17. Чавдар Ивайлов (90 – 6. Красимир Тодоров), 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа (90 – 14. Марко Мажуга), 23. Браян Мендоса (90 – 20. Мартин Христов), 77. Стефан Велев

Резерви: 34. Федерико Бариос, 6. Пламен Петров, 11. Жан Пиер да Силва, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 20. Мартин Христов, 22. Петър Кепов, 88. Иван Нешков

Треньор: Даниел Моралес

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович (60 – 15. Валентин Петров), 4. Виктор Генев, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев (60 – 18. Людовик Соарес), 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев (60 – 17. Ерол Дост), 88. Тони Тасев (76 – 14. Роберто Райчев), 33. Галин Иванов – к, 7. Йон Бакеро (76 – 10. Владимир Николов)

Резерви: 1. Георги Петков, 15. Валентин Петров, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 71. Кристиян Стоянов, 14. Роберто Райчев, 18. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 19. Чунг Нгуен До

Треньор: Хосе Мари Бакеро

Жълти картони: Луиз Соарес (Б), Велко Йеленкович, Валентин Петров (С)

Съдия: Станислав Тодоров