Трибуле донесе втора победа на Берое след куп пропуски на Арда под Аязмото

Берое постигна втора поредна победа в шампионата, след като надви трудно Арда с 1:0 в последния мач от втория кръг на efbet Лига.DSPORT.BG

Героят от мача с Пирин Вини Трибуле вкара единственият гол за заралии в 8-ата минута, когато направи солова акция, финтира Умар Сако в наказателното поле и порази вратата на Арда.

С тази победа хората на Густаво Араголаса събраха 6 точки и така се изравниха с ЦСКА 1948 на върха във временното класиране, където възпитаниците на Александър Тунчев са 12-и с точка в актива си.

Първата опасност в мача под Аязмото дойде в 7-ата минута, когато Светослав Ковачев получи топката в наказателното поле вдясно от вратата на Родриго Ачинели. Десетката на Арда стреля, но топката срещна външната страна на мрежата.

При ответната атака обаче Берое поведе! Вини Трибуле получи топката и направи страхотен спринт през центъра. Той бе посрещнат от Умар Сако на границата на наказателното поле, но го финтира и с плътен удар в центъра на вратата преодоля Анатолий Господинов, а за това помогна и рикошетът в играч на гостите – 1:0 за Берое!

Арда тръгна напред след инкасираното попадение и в 14-ата минута прати топката в мрежата на Родриго Ачинели, но Станислав Иванов бе в засада.

Вратарят на Берое внимаваше в 17-ата минута, когато спаси удар на футболист на гостите, успял да се вклини между централните защитници на домакините.

Десет минути преди края на първата част Станислав Иванов стреля с десния си крак в наказателното поле, но стражът на Берое спаси.

В 40-ата минута Умар Сако засече с глава центриране на Радослав Цонев от пряк свободен удар, но изпълнението на бранителя бе неточно. Така Арда се прибра на почивка с гол пасив спрямо Берое.

Второто полувреме започна с шанс за Арда, след като Абубакар Тунгара центрира ниско отляво. На далечната греда Ковачев бе сам и стреля с левия крак, но Ачинели спаси майсторски.

Берое отвърна с удар на Божидар Пенчев в 52-ата минута, но Анатолий Господинов внимаваше и спаси, а секунди след това Ачинели отрази далечен изстрел на Светослав Ковачев.

В 57-ата минута Берое имаше златен шанс, след като Едвин Ласо задържа топката добре в наказателното поле и я подаде към Майк Севайос. Той стреля веднага от около 15 метра, но топката рикошира в левия страничен стълб на Господинов.

Минута след това Ачинели спаси удар от дистанция на Родослав Цонев, но при добавката Умар Сако вкара гол. Той обаче не бе зачетен, тъй като футболистът на Арда бе в засада.

Следващото спасяване на Ачинели дойде при удар извън наказателното поле на Ковачев, като този път вратарят на Берое успя да улови топката и да попречи на Преслав Боруков и Тунгара да направят добавка.

Хората на Александър Тунчев продължиха да опитват за затруднят вратаря на Берое с удари от дистанция, като в 75-ата минута това стори Цонев, но Ачинели за пореден път спаси.

Гостите от Кърджали имаха още положения в последните минути на редовното време, но сякаш се обезкуржиха и не успяваха да затруднят вратаря на Берое Родриго Ачинели.

В добавеното време на мача действията останаха около наказателното поле на старозагорци, но Арда не можеше да изгради подредени атаки, а вместо това нападенията на гостите бяха хаотични и възпитаниите на Густаво Араголаса се защитаваха добре.

Така се стигна до последния съдийски сигнал, с който Станимир Тренчев официализира втората поредна победа на Берое през сезона.

В следващия кръг за Берое предстои визита на Хебър в Пазарджик, която е насрочена за събота (29 юли), от 19:00 часа. Арда пък няма да има мач в следващия кръг, защото мачът срещу ЦСКА 1948 бе отложен заради евроучастието на тима на Атанас Рибарски.

Араголаса: Много важни три точки за нас, играчите се раздадоха (ВИДЕО)

Александър Тунчев: Не може в такива ситуации да не успееш да отбележиш (ВИДЕО)

Берое – Арда 1:0

1:0 Вини Трибуле (8′)

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Рамос, 5. Лусиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 8. Божидар Пенчев (56′ – 98. Тонислав Йорданов), 14. Викторио Вълков, 16. Симеон Мечев (к), 17. Едвин Ласо (83′ – 7. Александър Петров), 21. Тиаго Сейхас (88′ – 15. Енцо Еспиноса), 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос (82′ – 19. Васил Василев)

Резерви: 1. Хуан Лунгарсо, 7. Александър Петров, 11. Франсиско Политино, 15. Енцо Еспиноса, 18. Деян Иванов, 19. Васил Василев, 20. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гаврилов, 98. Тонислав Йорданов

Старши треньор: Густаво Арголаса

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 11. Мартин Стойчев, 20. Деян Лозев (81′ – 17. Иван Коконов), 21. Радослав Цонев, 80. Лъчезар Котев (к) (81′ – 77. Илия Юруков), 99. Станислав Иванов (64′ – 33. Иван Тилев)

Резерви: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 27. Керимджан Игнатов, 30. Христо Митев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков