Ботев Пд остава без победа, а Пирин взе първа точка при завръщането на Бодуров

Пирин и Ботев Пловдив не се победиха и завършиха при нулево равенство на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград в мач от третия кръг на efbet Лига.DSPORT.BG

В 44-ата Самуел Акере прати топката в мрежата на “орлетата” след пас на Красиан Колев, но попадението не бе признато заради нарушение на Колев срещу Айуб Абу. В 79-ата минута Николай Бодуров влезе в игра, като по този начин се завърна на терена след седем месеца и половина.

По този начин Пирин взе първата си точка, а Ботев събра две и остава без победа. В следващия кръг „орлетата“ гостуват на Локомотив София, а „канарчетата“ посрещат Арда Кърджали на „Колежа“.

В 12-ата минута Иван Тасев проби опасно отдясно и пусна успоредно на голлинията подаване, но Даниел Кайзер се намеси и изби, като по този начин не позволи на никой от играчите в зелено да отиграе.

В 23-ата минута Самуел Акере бе забравен в наказателното поле от защитниците на Пирин и центрита, а Илиан Костов изчисти, като топката не мина далеч от вратата на Ковальов.

Рой Херман центрира към Мартин Секулич в 31-вата минута, нападателят нанесе удар с глава, който обаче премина вляво от вратата на Максим Ковальов.

В 39-ата минута се стигна до най-доброто положение от началото на мача. Играчите на Пирин не успяха да изнесат топката от аут, Самуел Акере отне и нанесе удар към далечния десен ъгъл, но не уцели вратата. Той можеше да подава към Секулич или Акере, но реши да действа егоистично.

Само пет минути след това Акере се реваншира и даде аванс на Ботев. Красиан Колев го намери, той напредна в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката в мрежата. Домакините имаха претенции за нарушение без топка на Колев срещу Айуб Абу. Такова бе отсъдено след преразглеждане с ВАР и резултатът остана 0:0.

Така приключи и първата част (НТ – 0:0).

Втората част започна силно за Пирин. Секунди след подновяването на играта Борис Тютюков центрира към Иван Тасев, който нанесе диагонален удар от въздуха, но не уцели вратата. Малко по-късно Тасев намери Даниил Кондраков в наказателното поле, но и неговият шут излезе в аут.

В 51-вата минута Тютюков получи извеждащо подаване в наказателното поле и моментално нанесе удар, а топката премина на сантиметри покрай вратата. Нападателят на Пирин се сблъска с вратаря на гостите и имаше сериозни белези по тялото му, но състоянието му не бе тежко и му позволи да продължи участието си в мача.

В следващия етвърт час темпото на игра значително спадна и до интересни положения пред двете врати не се стигна.

В 68-ата минута Елвис Ману получи подаване на границата на наказателното поле и нанесе удар по земя към десния ъгъл, но топката излезе в аут.

В 74-ата минута се стигна до голямо разбъркване в наказателното пле на Пирин след ъглов удар, при което Янис Карабельов нанесе два последователни удара, които бяха блокирани, след това Уме Емануел шутира, а Ковальов спаси, топката бе изчистена на крака на Самуел Акере, котйо нанесе много неточен изстрел.

В 78-ата минута Борис Тютюков пусна подаване за Даниил Кондраков, който стреля от близка дистанция, но по чудо топката не влезе във вратата, след като бе избита от защитник в левия страничен стълб от Йонас Там, който се намеси на голлинията, а в последствие Кайзер улови.

Минута по-късно на терена се завърна Николай Бодуров, който не бе играл мач от 11 ноември 2022 година.

В 86-ата минута Владимир Медвед бе изнесен на носилка, след като получи тежка контузия при единоборство с Николай Минков. Така влезлият от резерната скамейка Медвед направи двойна смяна и на негово място влезе Велислав Минков. Беларусинът се насочи незабавно към съблекалнята, за да получи медицинска помощ и да се види какво е състоянието му.

В добавеното време на срещата Симеон Александров направи добър индивидуален пробив, който завърши с неточен удар, а това бе и последното действие в мача.

Пирин Благоевград – Ботев Пловдив 0:0

Пирин: 12. Максим Ковальов – 83. Христо Попадийн, 25. Илиан Костов, 29. Мартин Бачев (К), 27. Георги Върбанов –  4. Айуб Абу (79′ – 5. Николай Бодуров), 8. Дмитро Семенив – 33. Симеон Александров, 10. Даниил Кондраков, 11. Иван Тасев (68′ – 7. Владимир Медвед (87′ – 18. Велислав Минков) – 17. Борис Тютюков (79′ 19. Юго Комано)

Резерви: 1. Марио Кирев – 5. Николай Бодуров, 6. Мартин Георгиев, 7. Владимир Медвед, 13. Влади Ласков, 16. Алекс Педински, 18. Велислав Минков, 19. Юго Комано

Треньор: Радослав Митревски

Ботев Пловдив: 92. Даниел Кайзер – 44. Роберто Пунчец, 2. Рой Херман (46′ – 4. Елвис Ману), 5. Йонас Тамм – 17. Николай Минков, 10. Красиан Колев, 15. Джеймс Ето‘о (46′ – 21. Точукву Ннади),  28. Янис Карабельов (К), 31. Уме Емануел (79′ – 14. Фаустас Степановичюс), 16. Самуел Акере – 9. Мартин Секулич

Резерви: 1. Хидайет Ханкич – 4. Елвис Ману, 14. Фаустас Степановичюс, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Ннади, 22. Реда Рабей, 24. Джаспър ван Хертъм, 30. Лъчезар Балтанов

Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Жълти картони: Георги Върбанов, Айуб Абу, Дмитро Семенив, Велислав Минков (Пирин), Николай Минков (Ботев Пловдив)

ВАР: Волен Чинков

Станислав Генчев: Съдиите се гаврят брутално с Ботев (ВИДЕО)

Мирослав Митев: Реален резултат, отборът се би, събрали сме цялото кралско войнство