Под дъжда в Любляна: Олимпия удави надеждите на Лудогорец за ШЛ след драма в края

Олимпия Любляна се обърна и победи Лудогорец с 2:1 в среща-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Кирил Десподов даде аванси на разградчани в 15-ата минута с гол от пряк свободен удар, но само три минути след това Тими Елшник изравни резултата. DSPORT.BG

В 82-ата минута “орлите” остават с човек по-малко след директен червен картон на Сон. В добавеното време на срещата Елшник вкара третия гол във вратата на Лудогорец, след като се разписа и в двубоя в Разград. В последните секунди на срещата на Кирил Десподов пропуска да се разпише от дузпа.

След загубата от Олимпия, Лудогорец ще играе в третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу загубилия от двойката Астана и Динамо Загреб. В първия двубой хърватите спечелиха с 4:0.

В началните минути на срещата Олимпия владееше повече топката, но без да застраши вратата на Серджио Падт.

В 8-ата минута Кирил Десподов центрира от свободен удар, но не последва нищо опасно за Видовшек.

Четвърт час след началото на мача Лудогорец поведе в резултата. Кирил Десподов вкара красив гол от пряк свободен удар, за да даде аванс на “орлите”.

Радостта на разградчани обаче бе кратка, след като три минути по-късно Тими Елшник от воле разстреля Падт за 1:1.

В 25-ата минута Ратник успя да стреля с глава след центриране от корнер, но ударът му бе блокиран. Четири минути след това Доминик Янков проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, но Ахмет Мухамедбегович изчисти топката.

В 33-ата минута Сешлар отправи техничен удар към вратата на Падт от дъгата на наказателното поле, но топката се отби в гредата.

В 38-ата минута Олимпия стигна до добра възможност – Сешлар стреля, Падт изби, а при добавката Нукич не успя да играе добре с топката. Минута след това Падт отново се намеси решително при изстрел на Руи Педро.

В 54-ата минута Франко Русо реагира навреме преди Нукич да успее да играе с топката.

Минута след това Ивайло Петев извърши две смени – Бърнард Текпетей бе заменен от Якуб Пьотровски, а Матиас Тисера от Спас Делев.

В 58-ата минута Кирил Десподов вкара топката във вратата на Олимпия, но попадението не бе зачетено заради засада.

Минути по-късно от Олимпия имаха претенции за дузпа, но германският съдия видя, че няма такава и даде знак играта да продължи.

В следващите няколко минути опасните положения пред двете врати липсваха.

В 78-ата минута Якуб Пьотровски стреля мощно от дистанция, но Видовшек успя да избие, а при добавката Кайо Видал бе неточен.

В 82-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Сон бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Руи Педро.

В 89-ата минута Спас Делев получи пас от Кирил Десподов и отправи изстрел, но топката се отби в страничния стълб на вратата.

В първата минута на добавеното време Падт блесна със спасяване с върха на ръкавиците си.

Минута по-късно обаче Олимпия успя да поведе в резултата. След центриране от корнер на Сешлар Тими Елшник вкара общо третия си гол във вратата на Лудогорец.

В осмата минута на добавеното време Лудогорец имаше шанс да отбележи, но топката, изстреляна от Кайо Видал бе в обсега на Видовшек. Секунди след това последва проверка от ВАР за нарушение срещу Спас Делев. Кристиан Дингерт лично отиде да преразгледа ситуацията и отсъди дузпа. Зад топката застана Кирил Десподов, който обаче бе спрян от Видовшек.

Петев: Има хора, които да решат бъдещето ми, ако съм толкова голям проблем на българския футбол, мога още утре да си тръгна (ВИДЕО)
Спас Делев: Животът продължава

Олимпия Любляна – Лудогорец 2:1

0:1 Кирил Десподов 15′, 1:1 Тими Елшник 18′, 2:1 Тими Елшник 90+2

Олимпия Любляна: 69. Матевж Видовшек, 2. Жорже Силва, 3. Давид Суалее, 9. Мустафа Нукич (60 – 37. Педро Лукас), 10. Тими Елшник – к, 14. Марсел Ратник, 16. Ахмет Мухамедбегович, 19. Свит Сешлар, 21. Иван Посавец (80 – 20. Неманя Мотика), 34. Агустин Дофо, 99. Руи Педро

Резерви: 22. Денис Пинтол, 31. Жан Маурисио, 6. Матео Караматич, 11. Саар Федида, 15. Марко Ристич, 17. Адмир Бристрич, 20. Неманя Мотика, 26. Вал Янкович, 33. Неманя Гаврич, 37. Педро Лукас, 43. Алжаш Крефл, 77. Алдин Якупович

Треньор: Жоао Енрикеш

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 22. Франко Русо, 44. Марсел Хайстер, 64. Доминик Янков (84 – 16. Аслак Фон Витри), 30. Педро Нареси (84 – 82. Иван Йорданов), 8. Клод Гонзалвеш (69 – 77. Кайо Видал), 37. Бърнард Текпетей (55 – 6. Якуб Пьотровски), 10. Матиас Тисера (55 – 90. Спас Делев), 11. Кирил Десподов – к

Резерви: 12. Симон Слуга, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 16. Аслак Фон Витри, 20. Густаво Нонато, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Треньор: Ивайло Петев

Жълти картони: Тими Елшник, Агустин Дофо, Мустафа Нукич, Марсел Ратник, Жорже Силва (О), Марсел Хайстер, Педро Нареси, Якуб Пьотровски (Л)

Червени картони: Сон (Л)

Съдия:  Кристиан Дингерт

Разходка по улиците на Любляна преди мача Олимпия – Лудогорец (ВИДЕО)В устата на дракона – стадион „Стожице“ – вътре в земята (ВИДЕО)

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTubeTikTok  и  Instagram !