ерно море с обрат срещу Етър за трети пореден успех

Черно море обърна и победи Етър с 2:1, с което записа трети пореден успех в първенството. “Болярите” поведоха в 48-ата минута с гол на Кольо Станев, но попадения на Живко Атанасов и Едгар Пашеко донесоха трите точки наDSPORT.BG “моряците”.

Тимът, воден от Илиан Илиев, води в класирането с 10 точки от четири мача. Етър е последен с нулев точков актив.

В следващия кръг Черно море гостува на Славия, а Етър приема Берое.

В началните минути на срещата опасните ситуации пред двете врати липсваха.

В 14-ата минута Александър Василев стреля от дистанция, но покрай вратата.

В 17-ата минута Василев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Живко Атанасов надскочи всички и отправи удар с глава, който мина опасно над вратата.

В 21-ата минута Велислав Василев центрира остро в наказателното поле, но Матеус Машадо не успя добре да насочи топката. Пет минути по-късно Мазир Сула получи от Алекс Фернандес и отправи техничен изстрел от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 32-ата минута Кольо Станев се впусна по фланга, но завършващият му удар бе лесно спасен от Иван Дюлгеров. Три минути след това Кольо Станев бе изведен сам срещу Дюлгеров, но стражът на “моряците” се справи.

В 40-ата минута Етър стигна до най-добрата си ситуация, но Шахредин Букхолда прати топката в десния страничен стълб.

Второто полувреме започна страхотно за Етър. Букхолда подаде към Кольо Станев, който с диагонален изстрел вкара топката във вратата на Иван Дюлгеров.

В 59-ата минута Мартин Величков се намеси мното добре при центриране на Мазир Сула към Атанас Илиев.

В следващите минути Черно море бе по-активният отбор, което даде резултат в 69-ата минута. Александър Василев центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев стреля с глава, Величков изби, но топката попадна в Живко Атанасов, който изравни резултата на “Тича”.

Отговорът на Етър бе удар на Мартин Тошев с глава, отразен от Иван Дюлгеров. В 73-ата минута Мазир Сула стреля неточно с глава след центриране на Николай Златев. Две минути след това и Исмаил Иса пропусна да се разпише от добра позиция.

В 78-ата минута влезлият като резерва секунди преди това не успя да достигне до топката след пас по земя на друга резерва Денислав Ангелов. При опита си да стигне до топката Будинов се удари в страничния стълб и само около две минути, след като влезе в игра, бе заменен от Владислав Найденов.

В 82-ата минута Денислав Ангелов отправи силен удар към вратата на Дюлгеров, но не намери целта. Отговорът на Черно море бе светкавичен. В ответната атака резервата Едгар Пашеко с красив изстрел от воле простреля Мартин Величков. Ключовото подаване отново бе на Александър Василев.

Черно море – Етър 2:1

0:1 Кольо Станев 48′, 1:1 Живко Атанасов 69′, 2:1 Едгар Пашеко 83′

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов (86 – 27. Даниел Димов), 10. Велислав Василев (62 – 39. Николай Златев), 8. Мазир Сула (72 – 23. Едгар Пашеко), 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес (46 – 9. Атанас Илиев), 7. Матеус Машадо (62 – 86. Исмаил Иса)

Резерви: 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 9. Атанас Илиев, 17. Мартин Милушев

Треньор: Илиан Илиев

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов (78 – 11. Илкер Будинов (80 – 38. Владислав Найденов)), 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов, 70. Димо Бакалов (78 – 28. Николай Янков), 6. Пламен Димов, 24. Шахредин Букхолда (62 – 4. Георги Александров), 29. Янко Ангелов, 8. Мартин Моран, 9. Мартин Тошев (78 – 10. Денислав Ангелов), 26. Мариян Иванов

Резерви: 12. Дамян Христов, 10. Денислав Ангелов, 28. Николай Янков, 77. Мартин Николов, 11. Илкер Будинов, 14. Ивайло Димитров, 38. Владислав Найденов, 4. Георги Александров, 19. Хавиер Леон

Треньор: Емануел Луканов

Жълти картони: Васил Панайотов, Мазир Сула (ЧМ), Мартин Моран, Крум Стоянов, Георги Александров (Е)

Съдия: Никола Попов

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!