Лудогорец смачка Ботев Вр, който сам си подписа присъдата с ранен червен картон

Лудогорец постигна втори поредна победа в първенството, след като разби Ботев Враца като гост с 5:0 в двубой от четвъртия кръг на шампионата.DSPORT.BG

Новият нападател на “орлите” Руан Секо даде аванс на своя тим в 8-ата минута, когато бе изведен вляво от вратата от Кайо Видал и с удар по диагонала прати топката в мрежата. Девет минути след това Ботев Враца остана с 10 души на терена заради червен картон на Диого Барбоса, показан за груб фал срещу Кайо Видал. Три минути след началото на втората част Сон проби отляво, влезе в накацателното поле и прати топката в левия ъгъл на Красимир Костов за 2:0 за гостите. В 62-ата минута разградчани вкараха трети гол, след като Ноа Сонко Сундберг стреля леко с глава, след като засече подаване от корнер. Красимир Костов изпусна топката и тя стигна до Педро Нареси, който отблизо я вкара в мрежата. Три минути след това дойде четвъртият гол за Лудогорец, който бе дело на Аслак Фон Витри с воле. В 72-ата минута Кирил Десподов бе изведен сам срещу вратаря от Клод Гонсалвеш и прехвърли Костов, вкарвайки пети гол за Лудогорец.

С тази победа „орлите“ събраха 6 точки и се изкачиха на 4-ото място в таблицата, където Ботев Враца е на 10-а позиция с 3 точки.

Под Околчица гостите започнаха по-силно, като защитата на врачани се огъваше.

Така се стигна до 8-ата минута, когато топката достигна до Кайо Видал извън наказателното поле. Той без да се бави изведе Руан Секо вдясно от вратата. Там нападателят, който дебютира за Лудогорец, не се поколеба и с шут по диагонала преодоля Красимир Костов – 1:0 за Лудогорец!

Ситуацията за Ботев Враца стана още по-тежка в 17-ата минута, когато Диого Барбоса бе изгонен с директен червен картон за влизане с бутоните напред над кората на Кайо Видал. Първоначално главният съдия Георги Гинчев показа само жълт картон на халфа, но след консултация с ВАР изгони Барбоса.

При изпълнението на прекия свободен удар обаче Спас Делев не уцели вратата заради рикошет.

В 28-ата минута Иван Йорданов стреля от дистанция, като топката срещна десния страничен стълб на вратата на домакините. Пръв до топката стигна Руан Секо и вкара гол, който обаче не бе зачетен заради засада.

Девет минути след това Аслак Фон Витри центрира отдясно, намирайки Спас Делев в наказателното поле, но ударът му с глава бе неточен.

До края на първото полувреме хората на Ивайло Петев продължиха да са по-активни, но така и не успяха да стигнат до втори гол.

Лудогорец започна ударно второто полувреме. Ноа Сонко Сундберг комбинира с Кайо Видал, който изведе Сон на лявото крило. Испанецът проби в наказателното поле на Ботев Враца, където смени посоката и с удар с десния крак порази вратата на домакините.

В 54-ата минута Клод Гонсалвеш стреля с левия крак извън наказателното поле. Костов спаси, но топката стигна до Видал, чийто шут обаче също бе спасен от вратаря на Ботев Враца.

Вратарят на Ботев Враца Красимир Костов сгреши фатално в 62-ата минута, когато изпусна топката, която Ноа Сонко Сундберг изстреля с глава след ъглов удар. Стражът изпусна топката и тя стигна до Педро Нареси, който отблизо порази вратата му.

В 65-ата минута Иван Йорданов центрира от ъглов удар вляво от вратата на домакините. На далечната греда Фон Витри бе оставен без опека и с красив удар от воле направи резултата 4:0 за Лудогорец.

Трагичната игра на Ботев Враца в защита продължи, тъй като в 72-ата минута Кирил Десподов бе оставен да си овладее една дълга топка от Клод Гонсалвеш. Останал сам срещу вратаря, Десподов го прехвърли и направи резултата 5:0.

Последваха по-спокойни минути на стадион “Христо Ботев”, тъй като двата отбора се примириха с резултата. Така до края на мача повече голове не паднаха.

В следващия кръг Ботев Враца ще гостува на стадион „Георги Аспарухов“, като мачът е в неделя (13 август), от 18:45 часа. Лудогорец пък ще приеме ЦСКА в Разград на същия ден, но от 21:15 часа. Преди това обаче, Лудогорец ще има мач с Астана от Лига Европа, който е насрочен за (вторник) 8 август.

Ботев Вр – Лудогорец 0:5

0:1 Руан Секо (8′), 0:2 Сон (48′), 0:3 Педро Нареси (62′), 0:4 Аслак Фон Витри (65′), 0:5 Кирил Десподов (72′)

Червен картон: Диого Барбоса 17′ (Б)

Ботев Вр: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански (К), 4. Луиз Фелипе, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев

Резерви: 34. Федерико Рубио, 8. Митко Панов, 11. Жан Пиер Да Силва, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 20. Мартин Христов, 22. Петър Кепов, 28. Едуардо Кунде, 88. Иван Нешков

Старши треньор: Дани Моралес

Лудогорец: 12 . Симон Слуга, 6. Якуб Пиотровски, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 32. Игор Пластун (К), 64. Доминик Янков, 77. Кайо Видал, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо

Резерви: 1. Серджио Падт, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 44. Марсел Хайстер, 88. Тодор Неделев

Старши треньор: Ивайло Петев

Съдия: Георги Гинчев

Жълти картони: Чавдар Ивайлов, Браян Мендоса (Б)