Локо Сф се отърси от шока с победа срещу Пирин и гол-шедьовър

Локомотив София се наложи над Пирин с 2:0 на стадиона в столичния квартал „Надежда“ в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Бившият футболист на „орлетата“ Красимир Станоев даде аванс на „железничарите“ от дузпа във третата минута на добавеното време на първото полувреме, а в 82-рата минута Карлос Франса удвои аванса на своя тим с гол-красавец.DSPORT.BG

Това е втора победа за Локомотив София през настоящата кампания, като тимът се отърси от шока след поражението с 0:6 от Левски. Столичните „железничари“ вече имат 6 точки в актива си, докато Пирин има само една точка след изиграването на своя четвърти двубой в efbet Лига.

Локомотив София започна по-активно в първите минути на двубоя. След продължително разиграване от страна на столичните “железничари” Ивайло Найденов центрира в наказателното поле на Пирин в 8-ата минута, където Калоян Кръстев засече, но Максим Ковальов отрази.

Карлос Франса проби опасно отдясно в наказателното поле, след което потърси близкия ъгъл, но вратарят на Пирин показа добър рефлекс и отрази в 21-вата минута на срещата.

В следващите минути темпото бе изключително ниско, като до чистите положения пред двете врати липсваха.

Пирин достигна до първия си точен изстрел в срещата в 41-ата минута, когато Симеон Александров шутира от далечна дистанция, но Александър Любенов улови без проблеми.

Красимир Станоев шутира от границата на наказателното поле на Пирин, Максим Ковальов се опита да улови топката, но не успя. Галин Минков се опита да играе с топката, а стражът на “орлетата” го повали на земята. Владимир Вълков не се поколеба и посочи бялата точка. Станоев се нае с изпълнението на дузпа и с удар в долния ляв ъгъл реализира в третата минута на добавеното време.

Галин Минков центрира отдясно на втора греда в петата минута на добавеното време, а там Карлос Франса отправи удар с глава, който бе отразен от вратаря на Пирин.

Грозни сцени в ‘‘Надежда‘‘, фенове на Локо Сф се биха (СНИМКИ)Локомотив София продължи с натиска си и в първите минути на второто полувреме. Карлос Франса проби отляво в наказателното поле на Пирин и намери с подаване успоредно на голлинията Калоян Кръстев, чийто удар премина покрай левия страничен стълб на вратата в 48-ата минута.

След центриране от статчно положение в 67-ата минута топката достигна до Бруно Франко, който подаде успоредно на голлинията, но там не се намери футболист на Локомотив София, който да засече в опразнената врата.

Валентин Николов комбинира с Диого Тешейра, който шутира от границата на наказателното поле в 70-ата минута, но Максим Ковальов успя да отрази.

Симеон Александров получи топката на границата на наказателното поле в 74-ата минута. Футболистът на Пирин се справи с Диме Димов и избяга от шпагата на Галин Минков, след което се справи и с Александър Любенов. Александров шутира от малък ъгъл към опразнената врата, но не намери очертанията ѝ.

Карлос Франса се откъсна зад гърба на отбраната на Пирин в 76-ата минута, след което успя да прехвърли Александър Любенов и да реализира. Голът на футболиста на Локомотив София обаче не бе зачетен заради засада.

Заради нарушение на Борис Тютюков Локомотив София получи правото да изпълни пряк свободен удар на около 30 метра от голлинията на Пирин. Карлос Франса с много плътен изстрел прати топката над стената точно в горния ляв ъгъл на вратата, опъвайки мрежата ѝ. С този гол-шедьовър бразилецът удвои аванса на своя тим в 82-рата минута.

Локомотив Сф – Пирин 2:0

1:0 Красимир Станоев 45’+3′ (д.)

2:0 Карлос Франса 82′