В Пловдив – бразилците ми са по-добри от бразилците ти, Джовани открадна шоуто на Уелтон

Локомотив Пловдив продължи със силните мачове от началото на сезона и спечели с 2:1 домакинството срещу Левски от четвъртия кръг на еfbet Лига. Джовани изигра много силен мач, вкарвайки гол и правейки асистенция за второто попадение на „черно-белите“ в двубоя. Голът за „сините“ отбеляза Рикардиньо. Футболистите на Николай Костов изиграха силен мач, но направиха много пропуски пред вратата на Локомотив, а Динко Хоркаш се отличи с няколко впечатляващи спасявания.DSPORT.BG

Жереми Петрис получи контузия още в 3-ата минута и бе заменен от Патрик-Габриел Галчев. Петрис получи разтежение в лявото бедро.

Локомотив Пловдив поведе с 1:0 в 8-ата минута. Бабакар Дион подаде към Джовани, който финтира Патрик-Габриел Галчев, след което вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Пламен Андреев.

В 17-ата минута Асими Фадига отне топката в средата на терена и подаде към Уелтон, който напредна и стреля от границата на наказателното поле на Локомотив, но Динко Хоркаш внимаваше и изби в корнер.

Пет минути по-късно след груба грешка на Мартин Паскалев, Левски организира бърза контраатака. Рикардиньо пусна отличен пас към Марин Петков, който стреля, но Динко Хоркаш спаси с десния крак.

Динко Хоркаш направи впечатляващо спасяване в 29-ата минута. Цунами центрира в наказателното поле на Локомотив, където Рикардиньо бе оставен непокрит и отблизо стреля с глава, но Хоркаш успя с дясната си ръка да спаси.

Локомотив Пловдив бе близо до това да вкара втори гол в 31-ата минута. Евандро центрира опасно от фал в наказателното поле на Левски, където Пламен Андреев бе неубедителен, а топката срещна десния му стълб, след което Хосе Кордоба с глава изчисти топката в корнер.

Левски успя да изравни резултата в 32-ата минута. Марин Петков пусна много добър извеждащ пас към Рикардиньо в наказателното поле на Локомотив, след което бразилецът прокара топката между краката на Динко Хоркаш и я прати в мрежата му за 1:1.

Две минути по-късно Локомотив Пловдив можеше да поведе отново в резултата. Матеус Да Силва подаде към Георги Минчев, който стреля с глава, но ударът му бе блокиран от Келиан ван дер Каап. След това Христо Иванов стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер, след който домакините не успяха да създадат нищо пред вратата на Пламен Андреев.

Локомотив Пловдив възстанови аванса си в мача в 40-ата минута. Асими Фадига загуби топката в половината на Локомотив. Домакините организираха бърза контраатака, при която Евандро пусна отличен пас към Джовани, който навлезе в наказателното поле на “сините”, бе сам срещу Пламен Андреев, но вместо да стреля подаде към Георги Минчев, който отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Дарлан отправи далечен удар в 47-ата минута, но Динко Хоркаш бе на мястото си и спаси, въпреки че за момент изпусна топката.

Десет минути по-късно Дарлан с много добър пас намери Рикардиньо в наказателното поле на Локомотив, а нападателят си овладя много добре топката и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Хоркаш. В 59-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле на Локомотив, където Уелтон стреля с глава, но неточно в аут. Левски създаде ново положение пред вратата на Динко Хоркаш в 64-ата минута. Ивелин Попов пусна към Рикардиньо много добър пас в наказателното поле на Локомотив, но бразилецът разочарова със завършващия си удар и топката излезе в аут.

В 76-ата минута в наказателното поле на Локомотив имаше много дискусионна ситуация. Цунами центрира в наказателното поле на домакините, където Ивелин Попов продължи топката към Рикардиньо, който бе атакуван в гръб от Мартин Паскалев, а след единоборството двамата играчи паднаха на терена. Останаха съмнения за дузпа за “сините”, но Волен Чинков и ВАР съдията Станимир Тренчев прецениха, че няма основание да бъде свирена такава.

В 88-ата минута след центриране от фал в наказателното поле на Локомотив Келиан ван дер Каап стреля с глава, но неточно, встрани от левия страничен стълб на вратата на Хоркаш.

По този начин Левски претърпя второ поражение от началото на сезона, а Локомотив Пловдив продължава да няма загуба.

Локомотив Пловдив е първи в класирането с 10 точки, колкото има и Черно море. Левски е с 6 точки.

Николай Костов: Не ни достигнаха головете, които трябваше да отбележим

Героят Джовани: Със сигурност ще спечелим големи победиТомаш: Показахме, че можем да сме водещ отбор

Павел Колев: Играха двата отбора в България, които в момента практикуват най-добрия футбол (ВИДЕО)

Локомотив Пловдив – Левски 2:1

1:0 Джовани 8′

1:1 Рикардиньо 32′

2:1 Георги Минчев 40′

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 16. Кристиян Пешов (62′ – 3. Калоян Костов), 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 6. Христо Иванов, 21. Евандро (72′ – 17. Алфа Конте), 10. Джовани (90+1′ – 12. Ефе Али), 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К) (90+1′ – 11. Петър Андреев) – 10. Георги Минчев (71′ – 33. Георги Каракашев)

резерви: 81. Кристиан Томов

старши треньор: Александър Томаш

Левски: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис (6′ – 22. Патрик-Габриел Галчев), 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (К) – 37. Дарлан, 97. Асими Фадига (58′ – 10. Ивелин Попов) – 88. Марин Петков, 11. Джавад Ел Джемили (78′ – 20. Асен Чандъров), 17. Уелтон – 9. Рикардиньо

резерви: 13. Николай Михайлов, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 27. Асен Митков