ЦСКА 1948 изпусна питомното срещу 10 от Хебър

ЦСКА 1948 и Хебър завършиха при резултат 1:1 на стадион „Витоша“ в Бистрица в мач от четвъртия кръг в efbet Лига. Гостите останаха с човек по-малко на терена още в 21-ата минута, когато Мартин Михайлов получи втори жълт и респективно червен картон. Педриньо откри резултата в 47-ата минута на двубоя, но попадение на Атанас Кабов в 81-ата минута бе с цената на точка за Хебър.DSPORT.BG

ЦСКА 1948 вече има актив от 7 точки след три изиграни срещи в шампионата, заемайки 3-о място във временното класиране. Хебър пък събра 5 пункта след четири изиграни срещи в efbet Лига, с което „гробарите“ са на 9-а позиция.

Никола Илиев гледа новия си отбор на трибуните в Бистрица

“Червените” бяха по-активният от двата отбора в началните минути на двубоя. Георги Русев центрира от корнер в 6-ата минута, а в наказателното поле на Хебър Рууни Ева се извиси над всички и отправи изстрел с глава, който обаче премина покрай левия страничен стълб.

Талис навлезе с дрибъл в наказателното поле на гостите, след което бе повален на земята от Мартин Михайлов. Главният рефер Кристиян Колев веднага посочи бялата точка. Педриньо се нае с изпълнението на дузпата и шутира в долния десен ъгъл на вратата, но Матвей Игонен направи страхотно спасяване в 15-ата минута, с което не позволи на ЦСКА 1948 да излезе напред в резултата.

Педриньо напредна по лявото крило, справи се с Николай Николаев, след което бе повален от Мартин Михайлов, който влезе остро на техничния бразилец, заради което получи втори жълт и респективно червен картон. Защитникът на “гробарите” бе изгонен и остави Хебър с човек по-малко на терена в 21-ата минута.

В следващите минути темпото спадна, а до опасни положения пред някоя от двете врати не се стигна.

Ангел Бастунов изведе Октай Хамдиев отляво на нападението на Хебър, фланговият футболист навлезе в наказателното поле и шутира, но Даниел Наумов отрази в 40-ата минута.

Талис получи топката около централната линия в 45-ата минута, след което необезпокояван стигна до границата на наказателното поле. Бразилецът шутира, но право в тялото на бранител на Хебър.

Само 70 секунди след старта на второто полувреме ЦСКА 1948 откри резултата в двубоя, когато Педриньо осъществи двойно подаване с Антонио Вутов, след което излезе на чиста позиция и шутира ниско по тревата. По този начин бразилецът се реабилитира за пропуснатата дузпа през първото полувреме.

Георги Русев комбинира в наказателното поле на Хебър с Видар Кяртансон в 60-ата минута. Ударът на исландския нападател обаче бе право в тялото на защитник на гостите.

Ивайло Чочев се справи с Роберт Мазан отдясно на нападението на ЦСКА 1948, след което потърси Видар Кяртансон в наказателното поле на Хебър, но исландецът не успя да направи добър контакт с топката в 71-ата минута.

Георги Вълчев опита късмета си от далечна дистаниця в 75-ата минута с удар в долния десен ъгъл. Даниел Наумов обаче успя да се разтегне и да отрази.

Ангел Бастунов комбинира с Атанас Кабов, който шутира от средна дистанция към долния десен ъгъл. Топката тупна точно преди Даниел Наумов, който успя да докосне топката, но не и да я избие. По този начин Хебър успя да достигне до равенството в 81-ата минута.

Ивайло Чочев шутира от границата на наказателнотго поле на Хебър във втората минута на добавеното време, но Матвей Игонен се бе позиционирал добре и успя да отрази.

ЦСКА 1948 – Хебър 1:1

1:0 Педриньо 47′

1:1 Атанас Кабов 81′