Лъчезар Котев герой за Арда срещу Локомотив София

Арда записа втора поредна победа в efbet Лига след успех с минималното 1:0 над Локомотив София в откриващия двубой от петия кръг. Единственият гол в срещата падна в 21-ата минута след прецизен изстрел извън наказателното поле на Лъчезар Котев.DSPORT.BG

Кърджалийци доминираха през целия двубой, а отборът на Стойчо Стоев не отправи нито един точен удар към вратата на Анатолий Господинов. Новият шеф на съдиите Давид Фернандес Борбалан беше в Кърджали, за да наблюдава двубоя.

Новият съдийски шеф посети първи мач – гледа Арда и Локомотив София

Преди началото на срещата страничният съдия Марио Данаилов беше награден за първия си двубой в родния елит.

Първият точен удар в срещата дойде по-малко от 100 секунди след първия съдийски сигнал. Той беше за Арда и беше отправен от Радослав Цонев. В четвъртата минута Лъчезар Котев стреля неточно от далечно разстояние.

Доминацията на Арда в началните минути продължи и Абубакар Тунгара отправи трети удар за кърджалийци в първите пет минути. Топката излезе извън очертанията на вратата.

След затишие, в 15-ата минута изстрел на Тунгара беше блокиран от защитник на Локомотив.

Шест минути по-късно логичното се случи и Арда излезе напред в резултата след прецизно изпълнение от границата на наказателното поле на Лъчезар Котев. Той получи хубав пас от Станислав Иванов.

В 26-ата минута последва нова атака на Арда, която завърши с поредния неточен удар за домакините.

Четири минути по-късно Локомотив София организира първата си по-опасна атака, но се стигна само до корнер.

В 39-ата минута Иванов се освободи от Даниел Ками и стреля, но ударът му беше блокиран.

В края на първата част Галин Минков беше заменен принудително. На негово място влезе новото попълнение на “железничарите” Стефан Ламбезе.

На полувремето наставникът на Локомотив Стойчо Стоев направи още две промени. Симеон Мечев и Димитър Митков замениха Красимир Милошев и Калоян Кръстев.

В 48-ата минута Иван Тилев отправи центриране с десния крак, което намери Преслав Боруков. Неговият удар не затрудни Александър Любенов.

Четири минути по-късно Арда получи правото да изпълни пряк свободен удар на 30 метра от вратата на Локомотив. Радослав Цонев стреля директно, но не затрудни Любенов, който направи рутинно спасяване.

В 64-ата минута Тунгара се справи с Ками. Футболистът на Арда центрира меко топката, която заблуди стражът на гостите. До удар не се стигна, но тимът от Кърджали получи правото да изпълни ъглов удар.

Пет минути по-късно дойде най-добрата възможност за Локомотив от началото на мача. Лука Иванов подаде на Димитър Митков, който стреля от около 20 метра. Ударът му прехвърли Анатолий Господинов, но не намери и очертанията на вратата.

В следващата атака на Арда Преслав Боруков отправи поредния неточен удар за домакините. В 71-ата минута Лъчезар Котев отново стреля извън наказателното поле, но този път Любенов се намеси.

Четири минути след това Стойчо Стоев трябваше да извърши втора принудителна смяна, след като Карлос Франса получи контузия в глезена и беше заменен от Валентин Николов.

В 84-ата минута Локомотив София остана с човек по-малко, след като Лука Иванов получи втори жълт картон след остро влизане в краката на Джелал Хюсеинов. Пет минути по-късно Тунгара отправи точен удар, който не затрудни Любенов.

Във втората минута на добавеното време Христо Митев центрира към Иван Коконов в наказателното поле, но неговият изстрел с глава не намери очертанията на вратата на гостите.