4 от 5 за Локо Пд, дузпа донесе трите точки в Благоевград

Локомотив Пловдив победи Пирин с минималното 1:0, а попадението падна в 71-ата минута, когато Джовани се разписа от дузпа. Още в 21-ата минута Мартин Бачев получи директен червен картон и остави Пирин с човек по-малко повече от 70 минути. И двата отбора създадоха много чисти голови положения, но до попадение от игрова ситуация не се стигна.DSPORT.BG

Логично гостите създадоха повече ситуации, но и домакините имат за какво да съжаляват.

Любопитното е, че секунди преди ВАР да се намеси Пирин можеше да отбележи гол, след като Борис Тютюков пропусна на празна врата, което пък щеше да се окаже изключително любопитна ситуация, тъй като дузпата бе за положение преди пропуска на Тютюков.

Локомотив Пловдив събра 13 точки и е лидер в класирането, след като натрупа 4 поредни победи след ремито в дербито срещу Ботев в първия кръг на шампионата.

Пирин пък остава в дъното на класирането след само 1 точка именно срещу Ботев.

Още в 53-ата секунда на мача Локомотив можеше да поведе в резултата. Георги Минчев изведе Димитър Илиев, той стреля, но Максим Ковальов изби в ъглов удар.

В 8-ата минута Локомотив отправи удар по посока вратата на домакините, но Ковальов отново бе на мястото си и отрази.

В 17-ата минута “черно-белите” отново бяха близо до попадение. След центриране от ъглов удар, топката стигна до Хорхе Сегура, който игра с глава, но изпрати топката покрай вратата.

Само след 3 минути домакините останаха с човек по-малко. Илиан Костов сбърка, като позволи на Георги Минчев да поеме топката и да се озова в изгодна позиция почти сам срещу вратаря. Наложи се намесата на Мартин Бачев, който извърши нарушение и видя директния червен картон, оставяйки отбора си с човек по-малко.

Джовани изпълни прекия свободен удар, но изпрати топката в аут.

Натискът на Локомотив продължи и в 27-ата минута Евандро се озова на стрелкова позиция, стреля с левия крак, но изпрати топката в аут.

5 минути преди края на полувремето домакините изпълниха заучено изпълнение на пряк свободен удар. Топката бе насочена към Александър Дюлгеров, но Динко Хоркаш се намеси секунди преди Дюлгеров да засече топката в мрежата.

В 41-ата минута Георги Минчев опита да порази вратата с красива задна ножица, но топката премина покрай вратата.

Пирин направи добра атака в 42-ата минута. Юго Комано бе изведен в добра позиция, той влезе в наказателното поле по диагонал и стреля, но топката премина покрай вратата.

Локомотив пропусна страхотна възможност в 43-ата минута. Георги Минчев се озова в изгодна позиция, стреля, топката мина между краката на Ковялов, но той успя да седне върху нея и спаси вратата си.

В последната минута на полувремето Ковальов спаси вратата си, след като Димитър Илиев стреля от дистанция.

4 минути след началото на второто полувреме Димитър Илиев подаде към Джовани, който се озова на добра позиция по диагонал, стреля, но топката се удари във външната страна на мрежата.

Пирин имаше добра възможност в 56-ата минута. Кондраков получи хубав извеждащ пас, стреля с левия крак, но Хоркаш спаси с крак.

Борис Тютюков влезе в наказателното поле, след като преодоля двама футболисти на Локомотив, пусна успореден пас, но защитник изби в корнер. След неговото изпълнение Александър Дюлгеров игра с глава, но изпрати топката в аут.

Локомотив отвърна с положение, при което Джовани пусна успореден пас към Евандро, той опита да подаде успореден пас в наказателното поле, но топката се оказа далеч от неговите съотборници.

В 63-ата минута шансът покри Пирин. Матеус Да Силва центрира точно на главата на Димитър Илиев, който стреля с глава, топката се удари в левия стълб и се върна в ръцете на Ковальов.

След още 4 минути игра Пирин пропусна златен шанс. Юго Комано центрира, Хоркаш увисна и топката падна на крака на Борис Тютюков, който обаче явно не очакваше топката да стигне до него и не я уцели добре, изпращайки я в аут.

Веднага след това положение ВАР спря играта, за да разгледа ситуация от преди минута, когато, след центриране отляво и удар с глава на Матеус Да Силва, топката се удари в ръката на Александър Дюлгеров. Реферът Петър Кузев прегледа ситуацията на монитора и посочи бялата точка.

Зад топката застана Джовани и не остави шансове на Максим Ковальов – 0:1.

В 88-ата минута Борис Тютюков получи извеждащ пас, двама футболисти на Локомотив Пловдив затвориха нападателя на домакините, които поискаха дузпа. След преглед на ситуацията обаче, такава не бе отсъдена.

В 92-ата минута Пирин имаше добър шанс. Даниил Кондраков стреля от движение, но Ангел Лясков се оказа на пътя на топката и я блокира.

Секунди по-късно Локомотив можеше да “затвори” мача, Джовани пусна към Димитър Илиев, който опита с пета да вкара гол, но топката излезе в аут.

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 0:1
0:1 Джовани 71-дузпа

ПИРИН: 12. Максим Ковальов – 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров-к (90+8 – 28. Васил Христов), 29. Мартин Бачев, 18. Весислав Минков (86 – 9. Станислав Костов), 27. Георги Върбанов, 25. Илиан Костов, 19. Юго Комано (78 – 33. Симеон Алексондров), 17. Борис Тютюков, 10. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив

Резерви: 1. Марио Кирев, 28. Васил Христов, 73. Венцислав Бенгюзов, 13. Влади Ласков, 30. Любомир Тодоров, 5. Николай Бодуров, 9. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн, 33. Симеон Алексондров

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 23. Динко Хоркаш – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва (84 – 16. Кристиян Пешов) – 6. Христо Иванов, 21. Евандро (90+3 – 3. Калоян Костов) – 10. Джовани, 17. Алфа Конте (84 – 11. Петър Андреев), 14. Димитър Илиев-к, 9. Георги Минчев (90 – 33. Георги Каракашев)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 3. Калоян Костов, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 11. Петър Андреев

Червен картон: Мартин Бачев (21, Пирин)

Жълти картони: Алекснадър Дюлгеров (П); Евандро, Мартин Паскалев, Матеус Да Силва, Кристиян Пешов (Л)

Рефер: Петър Кузев

Александър Томаш: Ако мога да избирам – не бих искал Пирин да получава червен картон

Радослав Митревски: При нас ще бъде така, ще има грешки, спадове и възходи