Черно море би Славия като тъпан в ”Овча Купел” и излезе начело в класирането

Черно море продължава със силното си представяне през този сезон, след като разби Славия като гост с 5:1 в мач от петия кръг на efbet Лига, като това бе четвърта победа за тима на Илиан Илиев. DSPORT.BG

Гостите се възползваха от непростима грешка на Венцислав Керчев в 4-ата минута, който подаде към Матеус Машадо и останал сам срещу вратаря, нападателят вкара гол. В средата на първата част Машадо вкара втори гол, след като направи добавка след спасен удар на Александър Василев. В 37-ата минута Виктор Генев засече с бедро остро центриране отдясно на Галин Иванов и така намали изоставането на “белите”. Четири минути преди края на редовното време Иван Минчев бе изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Мазир Сула. В 90-ата минута Алекс Фернандес вкара с удар извън границата на наказателното поле след подаване на Арлинд Дакай. Секунди преди края на мача Исмаил Иса вкара пети гол за Черно море след центриране отдясно на Мазир Сула.

С този разгром „моряците“ събраха 13 точки и излязоха на върха в класирането с равни точки с Локомотив Пловдив, докато „белите“ са 11-и с 4 точки в актива си.

Двубоят на стадион “Александър Шаламанов” започна с непростима грешка на домакините. При изнасянето на топката Венцислав Керчев направи “подарък” на съперника. Той опита да върне топката към Николай Кръстев, но подаването му бе слабо и топката бе открадната от Матеус Машадо. 20-годишният бразилец овладя топката, нахлу в наказателното поле и я прати в мрежата на безпомощния Кръстев – 1:0 за “моряците”.

След 10 минути игра Пабло Гарсия получи топката в наказателното поле на “белите”, но ударът му бе неточен.

Славия направи нов “подарък” на тима на Илиан Илиев в 22-ата минута. Кристиян Стоянов бе притиснат от Мазир Сула и опита да върне към защитата, но вместо това топката се озова в Матеус Машадо. Той пусна топката наляво към Александър Василев, който взеле в наказателното поле и стреля. Кръстев спаси, но топката стигна до Машадо, който не се поколеба и с удар с десния крак вкара втория си гол в мача.

В 37-ата минута една атака на Славия завърши с гол в мрежата на Иван Дюлгеров. Иван Минчев намери Галин Иванов вляво от вратата. Той центрира остро във вратарското поле, където Виктор Генев с бедрото си засече топката в мрежата. Попадението бе преразглеждано с ВАР, но бе преценено, че няма основания голът да не бъде зачетен и така Славия намали пасива си спрямо Черно море.

Две минути след това Дюлгеров реагира добре при бомбен удар от дистанция на Иван Минчев с левия крак.

До края на първото полувреме повече голове нямаше и така Черно море се прибра с гол аванс на почивката в квартал “Овча купел”.

“Моряците” започнаха вихрено второто полувреме, като още преди изтичането на 60 секунди вратарят на Славия трябваше да спасява удар на Алекс Фернандес.

В 47-ата минута Мазир Сула центрира добре в наказателното поле, откъдето Живко Атанасов стреля с глава, но топката рикошира в напречната греда.

След час игра Георги Кабаков бе извикан да гледа с ВАР повторение на конакт между Виктор Генев и Машадо в наказателното поле на Славия. Първоначално той сигнализира, че няма дузпа, но след преразглеждане на ситуацията посочи бялата точка – дузпа за варненци.

Зад топката застана Пабло Гарсия, който безпроблемно парти топката в мрежата на Николай Кръстев.

В следващите минути играта се успокои, а по-чистите положения бяха за “белите”, но Славия не успяваше да преодолее бранителите на Черно море.

Ситуацията за домакините стана невъзможна в 86-ата минута, когато Иван Минчев фаулира грубо Мазир Сула и получи жълт картон, който бе втори за него и така полузащитникът остави своя тим с човек по-малко на терена.

Секунди преди края на редовното време Арлинд Дакай намери Алекс Фернандес на границата на наказателното поле. Там единайската в състава на гостите си нагласи топката на левия крак и с удар извън наказателното поле остави безсилен стража на “белите”.

До края на мача имаше време и за пети гол във врата на Славия, който падна в 5-ата минута на добавеното време, когато Сула центрира добре отдясно, а в наказателното поле Исмаил Иса бе изпуснат и порази вратата на Славия, оформяйки крайния резултат 5:1 за гостите от Варна.

В следващия кръг хората на Хосе Мари Бакеро ще гостуват на Берое, като мачът в Стара Загора е в събота (19 август), от 19:00 часа. Точно 24 часа по-късно Черно море приема Лудогорец във Варна.

Славия – Черно море 1:5

0:1 Матеус Машадо (4′), 0:2 Матеус Машадо (22′), 1:2 Виктор Генев (37′), 1:3 Пабло Гарсия д. (63′), 1:4 Алекс Фернандес (90′), 1:5 Исмаил Иса (90′ + 5′)

Червен картон: Иван Минчев (С) 86′

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 27. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 23. Денислав Александров, 73. Иван Минчев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов (64′ – 10. Владимир Николов), 33. Галин Иванов (К) (90′ – 8. Емил Стоев), 7. Йон Бакеро (81′ – 88. Тони Тасев)

Резерви: 1. Георги Петков, 5. Велко Йеленкович, 10. Владимир Николов, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 14. Роберто Райчев, 11. Кристиан Добрев, 15. Валентин Петров, 19. Чунг Нгуен До

Старши треньор: Хосе Мари Бакеро

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов (89′ – 32. Мартин Дичев), 19. Александър Василев (74′ – 23. Едгар Пашеко), 71. Васил Панайотов (К), 5. Пабло Гарсия (81′ – 35. Арлинд Дакай), 10. Велислав Василев (46′ – 11. Алекс Фернандес), 8. Мазир Сула, 7. Матеус Машадо (74′ – 86. Исмаил Иса)

Резерви: 84. Християн Славков, 11. Алекс Фернандес, 35. Арлинд Дакай, 9. Атанас Илиев, 29. Берк Бейхан, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев

Старши треньор: Илиан Илиев

Съдия: Георги Кабаков

Жълти картони: Емил Мартинов, Иван Минчев, Ерол Дост (С); Росен Стефанов (Ч)

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!