Берое първи даде точка на Етър

Етър Велико Търново и Берое Стара Загора не се победиха и завършиха наравно 2:2 в мач от петия кръг на efbet Лига. По този начин „болярите“ спечелиха първа точка в актива си след завръщането си в елита.DSPORT.BG

Заралии излязоха напред в резултата в 25-ата минута, когато Густаво Каскардо центрира за Франческо Селесте, а той с глава прониза Мартин Величков. Също с глава Мартин Тошев изравни в 42-рата минута след асистенция на Крум Стоянов. Етър обърна с кинжален удар на Шахредин Букхолда от дъгата в 59-ата минута. Берое изравни в 77-ата минута, след като Франко Рамос свали с глава и Лусиано Скуадроне засече в мрежата.

С първата спечелена точка Етър се изкачи на предпоследното 15-о място, изпреварвайки Пирин. Берое е на трето място с 10 точки. В следващия кръг „болярите“ имат тежко гостуване на ЦСКА 1948, докато заралии приемат Славия.

За пръв път в историята: Берое без българин в стартовия състав

Берое първи стигна до опасно нападение. Майк Севайос получи центриране отдясно в седмата минута и нанесе удар от въздуха, но не уцели очертанията на вратата.

Етър отговори в 14-ата минута, след като Мартин Тошев отне от Тиаго Сейхас, проби в наказателното поле и нанесе удар от малък ъгъл, но Родриго Ачинели спаси без проблеми.

Пет минути след това Вини Трибуле отправи хубав удар от дистанция, но топката профуча встрани от вратата. Трибуле повтори упражнението в 22-рата минута и отново шутира в аут.

По-добрата игра на Берое даде резултат в 25-ата минута. Густаво Каскардо получи вдясно, напредна и центрира към Франческо Селесте, който бе забравен и с глава прати топката в мрежата на Етър – 0:1.

“Виолетовите” можеха да изравнят в 31-вата минута, когато Кольо Станев получи топката в наказателното поле и нанесе удар към далечния десен ъгъл, с който Ачинели се справи.

Пет минути след това след Мартин Моран отправи коварен удар от дистанция от въздуха, който премина на сантиметри над вратата на Берое.

Подобрението в играта на Етър след попадението на Берое доведе до изравнителен гол в 42-рата минута. Георги Ангелов изведе Крум Стоянов в наказателното поле, той центрира за Мартин Тошев, който с глава от близка дистанция порази мрежата на заралии.

Така приключи и първото полувреме (НТ – 1:1).

Почти четвърт час след началото на второто полувреме нямаше чисти голови положения пред двете врати, но в 59-ата минута Етър стигна до попадение и пълен обрат, след като Шахредин Букхолда бе забравен на дъгата и нанесе кинжален удар, с който прониза вратата на Ачинели.

Берое можеше да стигне до изравнително попадение в 68-ата минута, когато току появилият се на терена Дамян Йорданов направи добър пробив отдясно и нанесе удар към далечния ъгъл, който мина близо до вратата.

Заралии възстановиха равенството в 77-ата минута. След центриране от свободен удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на Етър, Франко Рамос свали с глава, Жорди Говеа и Вини Трибуле се разминаха с топката, но Лусиано Скуадроне бе застанал на точното място в точното време и прати топката в мрежата – 2:2.

Три минути след това Вини Трибуле имаше възможност да вкара трети гол за Берое, но ударът му от малко над 10 метра от вратата бе отразен от вратаря Мартин Величков.

В последената минута от редовното време Етър не бе далеч от трето попадение, след като Мартин Моран нанесе добър удар от воле над вратата.

Етър – Берое 2:2

0:1 Франческо Селесте 25′, 1:1 Мартин Тошев 42′, 2:1 Шахредин Букхолда 59′, 2:2 Лусиано Скуадроне 77′

Араголаса: Момчетата израстват, те са бъдещето на българския футбол

Луканов: Първата победа ще трябва да я изстрадаме

Етър: 22. Мартин Величков – 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 25. Крум Стоянов (К), 8. Мартин Моран, 24. Шахредин Букхолда (69′ – 10. Денислав Ангелов), 29. Янко Ангелов, 7. Кольо Станев (87′ – 38. Владислав Найденов), 70. Димо Бакалов (69′ – 28. Николай Янков), 9. Мартин Тошев (90+1′ – 14. Ивайло Димитров)

Резерви: 1. Дамян Христов – 4. Георги Александров, 10. Денислав Ангелов, 14. Ивайло Димитров, 19. Хавиер Бетегон, 26. Мариян Иванов, 28. Николай Янков, 38. Владислав Найденов, 77. Мартин Николов

Треньор: Емануел Луканов

Берое: 23. Родриго Ачинели – 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 4. Франческо Селесте, 5. Лусиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (90+3′ 15. Енцо Еспиноса), 11. Франсиско Политано (65′ – 20. Дамян Йорданов), 17. Едуин Ласо (65′ – 18. Илиян Стоянов), 21. Тиаго Сейхас (К), 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос (86′ – 8. Божидар Пенчев)

Резерви: 1. Хиан Лунгарсо, 7. Александър Петров, 8. Божидар Пенчев, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 18. Илиян Стоянов, 19. Васил Василев, 20. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гавраилов

Треньор: Густаво Араголаса

Съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Димо Бакалов, Мартин Моран, Янко Ангелов, Крум Стоянов (Етър), Франческо Селесте, Тиаго Сейхас (Берое)