Още един водещ отбор падна жертва на Крумовград в ‘‘Коматево‘‘

Крумовград победи с минималното 1:0 ЦСКА 1948 в последен мач от 5-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата вкара синът на старши треньора на домакините Неманя Миланович – Даниел.DSPORT.BG

Така втори водещ отбор падна в лапите на новака в елита. Още в първия кръг шампионът Лудогорец загуби от Крумовград с 1:3, отново на спортния комплекс „Никола Щерев – Старика“ в „Коматево“.

Крумовградчани вече имат 6 точки в актива си – двете победи срещу Лудогорец и ЦСКА 1948 плюс три поражения срещу по-непретенциозни тимове.

След равностойни начални минути, ЦСКА 1948 беше много близо до гола в 12-ата минута. Тогава Божидар Кацаров направи огромна индивидуална грешка и подари топката на Талис. Седмицата на гостите овладя в наказателното поле и веднага стреля. За щастие на Крумовград, топката се отби от левия страничен стълб.

Две минути по-късно Бирсент Карагарен засече от въздуха центриране от левия фланг, но над вратата.

Четвърт час след началото Георги Русев беше изведен зад защитата на домакините. Той нахлу в наказателното поле и стреля покрай целта.

Първият удар посока вратата на Даниел Наумов отправи Божидар Кацаров. Той пробва късмета си от далечна дистанция, като прати топката над вратата.

В средата на първото полувреме Крумовград организира добра контраатака, която Патрик Луан завърши с техничен удар от границата на наказателното поле. Отново в аут.

В 27-ата минута Серкан Юсеин изпълни пряк свободен удар. Божидар Кацаров скочи високо и отклони с глава. Главният съдия Драгомир Драганов се подведе и отсъди дузпа за игра с ръка на Георги Русев. Топката в действителност се удари в тялото на футболиста на ЦСКА 1948. Съответно ситуацията беше преразгледана с ВАР и реферът промени решението си.

Десетина минути по-късно ЦСКА 1948 получи пряк свободен удар на удобна позиция за директен обстрел. Педриньо завъртя топката над стената. Тя влизаше под напречната греда, но Янко Георгиев направи страхотно спасяване и с една ръка я изби в ъглов удар.

Първата добра възможност след почивката се откри пред Крумовград. Кацаров засече с глава центриране от ъглов удар, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата на Наумов.

В 53-тата минута късметът покри ЦСКА 1948. Юсеин центрира от корнер на близката греда. Там беше Матей Шимич, който страхотно отклони с глава. Топката се отби от десния страничен стълб, след което беше изчистена.

Пет минути по-късно „червените“ отвърнаха с опасна атака. Прострелно центриране отдясно стигна до Георги Русев. Той стреля с едно докосване, но неточно. Янко Георгиев замръзна, така че нямаше да има шанс да се намеси.

В 65-ата минута Георги Русев направи нов огромен пропуск. Националът открадна топката, изтича сериозна дистанция и навлезе в наказателното поле. Сам обаче се затвори и не успя да преодолее Янко Георгиев. Веднага след пропуска Русев беше заменен. В игра се появи Никола Илиев, който направи официалния си дебют за ЦСКА 1948.

Осем минути по-късно новакът в елита излезе напред в резултата. Симеон Петров направи група грешка и подари топката на Даниел Миланович. Той си поведе топката и с прекрасен удар от средна дистанция матира Даниел Наумов за 1:0.

До края „червените“ опитаха да изравнят, но неуспешно. Нямаше кой знае колко чисти положения пред вратата на Янко Георгиев. Домакините удържаха на натиска, като на няколко пъти дори можеха да вкарат втори гол във вратата на Наумов при много опасни контраатаки.

В следващия кръг от efbet Лига ЦСКА 1948 посреща Етър, докато Крумовград гостува на Ботев Пловдив.

Крумовград – ЦСКА 1948 1:0

1:0 Даниел Миланович 73′

Крумоваград: 1. Янко Георгиев, 91. Вячеслав Велев, 3. Калоян Пехливанов (Раян Сенхаджи 76′), 5. Матей Шимич, 11. Александър Георгиев, 44. Божидар Кацаров – К, 10. Серкан Юсеин (Бисер Бонев 73′), 14. Даниел Миланович, 13. Диего Рапосо (Жак Пейливанов 85′), 23. Димитър Тонев (Китан Василев 85′), 17. Патрик Луан

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 22. Бисер Бонев, 20. Джунейт Яшар, 2. Джунейт Али, 80. Китан Василев, 72. Раян Сенхаджи, 6. Джеферсон Манярес, 30. Жак Пехливанов, 8. Мартин Сораков

Треньор: Неманя Миланович

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 11. Бирсент Карагарен, 10. Георги Русев (Никола Илиев 66′), 21. Емил Ценов (Видар Кяртансон 83′), 24. Ерденис Гурища (Радослав Кирилов 83′), 18. Ивайло Чочев, 4. Мики Орачев, 8. Педриньо, 87. Симеон Петров, 5. Елитон – К, 7. Талис

Резерви: 33. Генадий Ганев, 20. Антонио Вутов, 9. Видар Орн Кяртансон, 23. Емил Виячки, 17. Никола Илиев, 6. Стив Фуртадо, 31. Том Рапнуи, 39. Парвиз Умарбаев, 99. Радослав Кирилов

Треньор: Атанас Рибарски