Синът на Любо Пенев донесе успех на Хебър срещу Локомотив София

Хебър победи Локомотив София с 1:0 в откриващия двубой от шестия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача беше дело на сина на Любослав Пенев, Николас. Това беше първи гол за крилото в родния елит. Победата изкачи “гробарите” временно до 3-ата позиция в таблицата с 11 точки.DSPORT.BG

Мачът започна по-агресивно за Локомотив София. Още в 2-ата минута вратарят на Хебър Матвей Игонен беше напът да направи сериозна грешка, но все пак успя да изчисти.

Тимът от Пазарджик веднага отговори и капитанът Георги Вълчев отправи първия точен удар в срещата от далечено разстояние, но Александър Любенов се намеси.

В 9-ата минута Хебър имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Ангел Бастунов, но до 11-метров удар не се стигна.

След минути с предимно борба в центъра, в 16-ата минута Карлос Франса получи от Симеон Мечев. Бразилецът се справи с защитник на домакините и стреля, но ударът му попадна точно в ръцете на Игонен.

Пет минути по-късно Вълчев отново стреля извън наказателното поле, но изстрелът не представляваше проблем за Любенов. В следващата атака Красимир Милошев отигра технично, но не затрудни вратаря на Хебър.

В 24-ата минута Локомотив отново отправи точен удар чрез Диого Тешейра, но той отново беше в обсега на Игонен.

В следващата атака Хебър откри резултата. Георги Вълчев изведе Атанас Кабов по дясното крило. Той се справи със защитника на домакините Даниел Камю и подаде към сина на Любослав Пенев, Николас Пенев. Той не пропусна и отбеляза първия си гол в efbet Лига.

В 37-ата минута “гробарите” бяха близо до втори гол, след като Карлос Охене центрира към Георги Николов. 9-ката се извиси и стреля с глава, но Любенов направи атрактивно спасяване.

Натискът на Хебър продължи и четири минути по-късно Охене отправи петия точен удар за отбора на Любослав Пенев, но вратарят на Локомотив София отново беше на точното място.

В 45-ата минута Симеон Мечев стреля от далечно разстояние, но ударът му мина високо над вратата на Игонен.

В 3-ата минута на добавеното време се стигна до разбъркване в наказателното поле на “гробарите”, но ударът на Камю беше блокиран.

Първото по-опасно положение през второто полувреме дойде в 51-ата минута. Красимир Милошев стреля от далечно разстояние, но ударът му от далеч не беше точен. Четири минути по-късно Франса също пробва късмета си, но и той не застраши вратата на Игонен.

В 59-ата минута Ангел Бастунов проби през центъра и стреля, но и той не беше точен.

В 62-ата минута Георги Иванов отсъди дузпа за Локомотив София. Стефан Ламбезе центрира, а топката уцели ръката на Роберт Мазан. След намесата на ВАР, 11-метровият удар беше отменен понеже ръката на Мазан беше в естествено положение.

В 89-ата минута Ламбезе намери Калоян Кръстев в наказателното поле, но ударът с глава на нападателя не намери вратата.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – ХЕБЪР 0:1