Младите лъвчета победиха Люксембург в последния си двубой

Българският национален отбор по футбол за младежи до 21-годишна възраст под ръководството на старши треньора Михаил Мадански завърши с победа участието си в квалификациите за европейско първенство по футбол за младежи през 2013 година,SPORT.BNT.BG

България победи Люксембург с 3:1 тази вечер в Етелбрюк и с 12 точки се класира на трето място в група 10 след Холандия – 19 точки, и Шотландия – 13 точки. Домакините от Люксембург откриха резултата още във втората минута, но в 12-та минута Ивайло Чочев изравни. Герой на мача стана Радослав Кирилов, която в началото на второто полувреме изведе българския отбор напред в резултата, а в 69-та минута отбеляза втория си гол в мача и на практика реши въпроса за крайния победител. В 83-та минута Радослав Кирилов получи жълт картон, а селекцонерът Михаил Мадански още в следващата минута смени голмайстора със Станислав Костов.

Люксембург – България – 1:3

Голмайстори: 1:0 Гонсало Алмейда 2, 1:1 Ивайло Чочев 12, 1:2 Радослав Кирилов 48, 1:3 Радослав Кирилов 69

Състав на България: Стефано Кунчев, Атанас Дреновички, Георги Терзиев, Александър Цветков, Георги Костадинов, Иван Вълчанов /Янко Ангелов – 74/, Радослав Кирилов /Станислав Костов – 85/, Антон Карачанаков /Петър Атанасов – 60/, Пламен Димов, Георги Пашов, Ивайло Чочев.