Берое с класика срещу Славия в Стара Загора

Берое разгроми Славия с 3:0 на стадиона под „Аязмото“ в мач от шестия кръг в efbet Лига. И трите попадения паднаха през първата част. Лусиано Скуадроне откри резултата в 17-ата минута. Майк Севайос добави две бързи попадения в края на първото полувреме. Това беше 4-та победа за “заралии” от началото на сезона, докато Славия записа нова тежка загуба в елита.DSPORT.BG

В 10-ата минута Славия изпълни ъглов удар. Йон Бакеро центрира, а Велко Йеленкович беше близо до това да затрудни Родриго Ачинели. В следващата атака Берое стигна до статично положение. При ценрирането Николай Кръстев показа колебание, но до опасност за вратата на Славия не се стигна.

В 13-ата минута Тиаго Сейхас получи жълт картон за нарушение в близост до дъгата на наказателното поле. Йон Бакеро отправи страхотен удар, но топката докосна мрежата от външната страна.

Четири минути по-късно Берое откри резултата. Жорди Говеа центрира от корнер, а Лусиано Скуадроне се извиси над всички и прати топката в мрежата на Кръстев. Централният защитник отбеляза гол във втори пореден мач, след като донесе точката в предишния кръг срещу Етър.

В 34-ата минута Йон Бакеро се справи с Франческо Селесте и стреля в далечния ъгъл на Ачинели, но топката мина покрай гредата.

Шест минути преди края на първото полувреме Берое удвои преднината си. Едуин Ласо беше изведен от Сейхас. Колумбиецът продължи към Майк Севайос, който не пропусна останал очи в очи с Кръстев.

В 41-ата минута Севайос вкара втория си гол в срещата. Каскардо центрира отдясно, а испанският таран стреля с глава и прониза за трети път вратата на Славия.

Натискът на домакините продължи и само две минути по-късно Берое можеше да стигне до четвърти гол. Отново Каскардо центрира, този път към Винни Трибуле, който от изгодна позиция не успя да уцели вратата.

В 61-ата минута Ертан Томбак подаде към Галин Иванов, който уцели греда, а при добавката Бакеро не успя да уцели вратата.

Седем минути по-късно капитанът на “белите” отново създаде опасност за вратата на “заралии”. Той проби в наказателното поле и стреля, но ударът му мина точно до страничната греда.

Галин Иванов продължи с активната си игра през втората част. Българинът проби отдясно и подаде към Тони Тасев, а неговият удар беше блокиран. В 76-ата минута Денислав Александров центрира, а отново капитанът на “белите” отправи изстрел, който обаче не уцели вратата.

Четири минути преди края на двубоя Тони Тасев стреля от свободен удар, но изстрелът му беше блокиран от стената и топката излезе в корнер.

В първата минута на добавеното време отново Иванов отправи удар, който беше блокиран от защитник на Берое.

След края на последния съдийски сигнал се стигна до напрежение, като Тони Тасев и Хосе Мари Бакеро получиха жълти картони.

Берое – Славия 3:0

1:0, Лусиано Скуадроне 17′

2:0, Майк Севайос 39′

3:0, Майк Севайос 41′