Морска болест връхлетя Лудогорец във Варна! Черно море отново е на върха

Черно море постигна много престижна победа с 1:0 срещу шампиона Лудогорец в интересен мач от шестия кръг на efbet Лига.DSPORT.BG

“Моряците” стигнаха до успеха с гол в 56-ата минута, когато Цветомир Панов имаше пространство на лявото крило, нахлу в наказателното поле и с десния си крак прати топката в мрежата на “орлите”. Във втората минута от добавеното време на мача Игор Пластун бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Матеус Машадо. Матиас Тисера пък бе изгонен малко след това с червен картон, докато бе на резервната скамейка.

С тази победа „моряците“ събраха 16 точки и така си върнаха първото място във временното класиране, където „орлите“ са на 7-а позиция.

Първото 100-процентово положение дойде в 10-ата минута, когато Бърнард Текпетей стреля от пряк свободен удар на 7-8 метра от границата на наказателното поле. Ганаецът шутира силно, топката се отби в топката на Александър Василев и промени траекторията си, но Иван Дюлгеров успя навреме да смени посоката си на движение и спаси.

Две минути по-късно Алекс Фернандес намери Мазир Сула в наказателното поле. Осмицата на домакините не поколеба и стреля по диагонала, но топката профуча покрай десния страничен стълб на Симон Слуга.

В следващите минути гостите бяха по-активни и тимът на Илиан Илиев трябваше да се защитава. Лудогорец обаче така и не успяваше да създаде чисти положения и постепенно темпото в мача спадна.

Секунди преди края на редовното време на първата част топката стигна до Атанас Илиев в наказателното поле, но шутът му бе блокиран.

Второто полувреме започна двуостро, като нито един от двата отбора не успяваше да вземе инициативата в първите 10 минути.

В 56-ата минута Черно море открадна една топка в половината на Лудогорец. Матеус Машадо намери Алекс Фернандес в центъра. Футболистът с №11 видя, че вляво от него има много свободно порстранство и пусна топката към Цветомир Панов. Той нахлу с нея в наказателното поле, където смени посоката и с десния си крак я прати в долния ляв ъгъл на Симон Слуга – 1:0 за Черно море!

След час игра Алекс Фернандес отмъкна топката от Сон и нахлу в наказателното поле от дясното крило. Последва съприкосновение с бранителя на Лудогорец, но съдиите прецениха, че няма основания да бъде отсъдена дузпа.

В 69-ата минута Машадо нахлу в наказателното поле вляво от вратата и направи прострелно центриране по земя. Топката обаче се отби в крака на Аслак Фон Витри и напусна очертанията на терена.

Десет минути преди края на редовното време Алекс Фернандес се промуши между двама футболисти на Лудогорец в наказателното поле. Топката стигна до Матеус Машадо, който стреля, но Слуга легна на земята и спаси.

Във втората минута на добавеното време капитанът на Лудогорец Игор Пластун бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Матеус Машадо. Това се случи, след като Радослав Гидженов се допита до ВАР.

След това настъпи караница между човек от щаба на Лудогорец и феновете на Черно море. Съдията се намеси, като се наложи да покаже червен картон и на Матиас Тисера.

До края на добавеното време, което бе доста повече от първоначално определените 5 минути, почти не се игра футбол, тъй като имаше много прекъсвания и така до повече голове не се стигна.

В следващия кръг Черно море ще  гостува на ЦСКА, като срещата на стадион „Българска армия“ е в събота (26 август). Лудогорец пък ще се изправи срещу Аякс в двубой от плейофите на Лига Европа в четвъртък (24 август) в Разград, където 3 дни по-късно „орлите“ приемат Берое.

Черно море – Лудогорец 1:0

1:0 Цветомир Панов (56′)

Червен картон: Игор Пластун Л (90′ + 2′)