Автогол залепи Пирин на дъното в efbet Лига

Ботев Враца се наложи над Пирин с 1:0 на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград в мач от седмия кръг на efbet Лига. Аймен Суда остави своя тим с човек по-малко на терена още 12-ата минута, когато си изкара директен червен картон. Единственото попадение в срещата бе автоголът на Илиан Костов, който се оказа с цената на три точки за гостите.DSPORT.BG

Ботев Враца вече събра актив от 6 пункта и се намира на 12-о място във временното класиране в efbet Лига, докато Пирин остава само с една точка и един гол на сметката си, заемайки последната 16-а позиция в елита.

Мачът започна с минута мълчание в памет на четиримата загинали фенове на Левски след края на двубоя на “сините” с Айнтрахт Франкфурт в Лигата на конференциите.

Пирин стартира много силно срещата. Още в първата минута на срещата Иван Тасев проби отдясно и навлезе в наказателното поле на Ботев Враца, след което центрира на първа греда, където Даниил Кондраков стреля с глава. Федерико Рубио парира удара на нападателя на “орлетата”.

Даниил Кондраков проби през средата и шутира от границата на наказателното поле на врачани в 8-ата минута. Топката обаче рикошира в десния страничен стълб на вратата, пазена от Рубио. Последва изчистване от футболист гостите.

Дебютантът за Пирин Аймен Суда настъпа по изключително груб начин под коляното Момчил Цветанов, а главният рефер Ивелин Занев му показа жълт картон. След преразглеждане на ситуацията с VAR, Аймен Суда бе изгонен с директен червен картон заради грубата си намеса в 12-ата минута. По този начин Пирин ще трябва да играе за втори пореден мач с човек по-малко, след като в предишния двубой Мартин Бачев си изкара също директен червен картон.

Пирин изпусна златна възможност да поведе в резултата в 17-ата минута, когато Борис Тютюков изведе Иван Тасев сам срещу опразнената врата. Футболистът на “орлетата” обаче не намери очертанията на вратата от около пет метра от голлинията.

В следващите минути темпото спадна, а двата отбора не успяха да стигнат до чисто положение пред някоя от двете врати.

Първото по-опасно положение пред вратата на Пирин дойде в 38-ата минута, когато Браян Переа излезе на чиста позиция в наказателното поле. Нападателят на Ботев Враца стреля с левия си крак, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Максим Ковальов.

Момчил Цветанов комбинира на двойно подаване с Переа, след което центрира на втора греда в 42-ата минута. Там Спас Георгиев засече от воле. Ковальов обаче внимаваше и успя да отрази.

Ботев Враца започна по-активно второто полувреме. Момчил Цветанов центрира от корнер в 48-ата минута, а в наказателното поле на Пирин се разминаха няколко души с топката. Стефан Велев накрая шутира, но топката премина над напречната греда.

В следващите минути отново имаше спад в интензивността на действията на двата отбора и заради това и чистите положения пред двете врати липсваха.

Марко Мажуга бе изведен зад гърба на отбраната на Пирин в 65-ата минута. Футболистът на Ботев Враца излезе очи в очи срещу Максим Ковальов, но ударът му бе твърде неточен.

Ботев Враца разгърна добре своя контраатака в 68-ата минута, Браян Переа отново изведе Мажуга на миста позиция, но ударът му бе отразен Максим Ковальов.

Жан-Пиер Да Силва се опита да поднесе изненадата в 74-ата минута с удар от далечна дистанция, но вратарят на Пирин успя да отрази.

Ботев Враца успя да поведе в резултата в 79-ата минута, когато Чавдар Ивайлов напредна по левия фланг и центрира на втора греда. Там Спас Георгиев свали топката за Мартин Смоленски, който шутира, а топката рикошира в крака на бранителя на Пирин Илиан Костов и влезе във вратата.

Пирин – Ботев Враца 0:1

0:1 Илиан Костов (аг.)

Пирин: 12. Максим Ковальов – 38. Александър Дюлгеров (К), 25. Илиан Костов, 5. Николай Бодуров, 27. Георги Върбанов – 4. Айуб Абу (83′ – 83. Христо Попадийн), 18. Велислав Минков (66′ – 8. Дмитро Семенив) – 20. Аймен Суда, 17. Борис Тютюков (64′ – 33. Симеон Александров), 11. Иван Тасев (83′ – 19. Юго Камано) – 10. Даниил Кондраков

Резерви: 1. Марио Кирев – 9. Станислав Костов, 31. Александър Бучков, 73. Венцислав Бенгюзов, 77. Гезим Пепси

Треньор: Радослав Митревски

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио – 7. Момчил Цветанов, 28. Едеардо Кунде, 4. Луиз Соарес (46′ – 23. Браян Мендоса), 20. Мартин Христов (71′ – 24. Мартин Смоленски), 10. Спас Георгиев (90’+3′ –  9. Даниел Генов) – 17. Чавдар Ивайлов (К),  77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса (46′ – 14. Марко Мажуга) – 16. Красимир Тодоров (46′ – 11. Жан-Пиер Да Силва), 19. Браян Переа

Резерви: 76. Красимир Костов – 3. Мартин Кавдански, 8. Митко Панов, 22. Петър Кепов

Треньор: Даниел Моралес

Червен картон: Аймен Суда (П)

Жълт картон: Луиз Соарес, Диого Барбоса, Браян Переа, Момчил Цветанов, Браян Мендоса, Чавдар Ивайлов, Жан-Пиер да Силва (Б)