Трета поредна победа за Крумовград в efbet Лига след успех над Локомотив София

Крумовград записа трета поредна победа в efbet Лига след успех с 2:0 над Локомотив София. Божидар Кацаров откри резултата още във втората минута, а Алекандър Колев удвои от дузпа седем минути преди изтичането на редовното време. За столичните “железничари” това беше трета поредна загуба в шампионата.DSPORT.BG

Първият по-опасен удар дойде още в първата минута. Серкан Юсеин центрира от статично положение, а футболист на Крумовград стреля с глава. Александър Любенов се намеси и отби топката в корнер. Юсеин отново центрира и намери напълно непокрития Божидар Кацаров, който откри резултата още във втората минута. Капитанът на Крумовград не отпразнува гола си поради факта, че Локомотив Софив е бившият му отбор.

Седем минути по-късно Александър Георгиев проби отляво и върна топката към Вячеслав Велев, който стреля от далечно разстояние. Въпреки че Любенов изпусна топката, до по-сериозна опасност пред вратата на Локомотив не се стигна.

В 10-ата минута Диего Рапосо се освободи в наказателното поле и подаде към Александър Колев, но той не успя да нацели топката.

Петият изстрел за Крумовград дойде в 24-ата минута. Велев центрира към Колев, който отправи слаб удар с глава.

В 29-ата минута Янко Георгиев направи страхотно спасяване, с което предотврати изравняването. Красимир Милошев центрира от статично положение. Подаването му намери Красимир Станоев, който стреля параболично с глава. Ударът му беше избит в гредата от Георгиев, а добавката на Димитър Митков отиде високо над вратата.

Пет минути по-късно последва нова хубава атака на възпитаниците на Неманя Миланович. Александър Колев получи отдясно и с диагонален пас намери Серкан Юсейн, който овладя топката по хубав начин. Той пусна кълбото към Рапосо, който с пета намери Патрик Луан, но той не отправи хубав удар.

Първата опасна ситуация за второто полувреме дойде в 52-ата минута. Александър Георгиев подаде към Рапосо, който с хубав пас намери Даниел Миланович, но неговият удар мина встрани от вратата на Любенов.

Три минути по-късно Миланович отново стреля. Този път ударът му беше точен, но не затрудни стража на столичните “железничари”.

В 59-ата минута Локомотив София отново застраши вратата на Георгиев от статично положение. Отново Станоев стреля с глава, но ударът му беше в обсега на вратаря на домакините.

10 минути преди края Колев подаде към Миланович. Той излезе сам срещу Любенов, но вратарят на Локомотив се намеси.

В 83-ата минута Диме Димов фаулира Мартин Сораков в наказателното поле и Крумовград получи дузпа. Александър Колев застана зад топката и заблуди Любенов, като прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря.

Точно преди изтичането на редовното време Сораков можеше да направи резултата класически, но Любенов се отчете с хубаво спасяване.

Крумовград – Локомотив София 2:0