Черно море подля вода и на ЦСКА, „Армията“ не видя победа за трети пореден път

ЦСКА записа трети пореден мач без победа на стадион „Българска армия“, след като завърши наравно 1:1 с Черно море в мач от седмия кръг на efbet Лига.DSPORT,BG

Викове „Оставка“ след ЦСКА – Черно море

Преди това с победа от „Армията“ си тръгна Сепси, а Славия също взе точка. „Морето“ вече спря първите два отбора от миналия сезон, след като в миналия кръг победи Лудогорец, а освен това, все още не познава вкуса на загубата.

Четвърт час след началото на мача Дюкенс Назон даде аванс на “армейците” с елегантен прехвърлящ удар след извеждащ пас на Матиас Фаетон. След центриране от корнер Исмаил Иса продължи за Влатко Дробаров, който с глава изравни резултата в 77-ата минута.

След ремито в Борисовата градина ЦСКА заема девето място във временното класиране с актив от 9 точки, докато Черно море е втори със 17 пункта. В следващия кръг „армейците“ гостуват на Берое в Стара Загора, докато за „моряците“ предстои визита на Ботев Враца.

Бивш треньор на ЦСКА 1948 се завърна на „Българска армия“

ЦСКА започна активно срещата и след 10 минути игра стигна до първото чисто положение в мача, след като Тобиас Хайнц получи пас от корнер и стреля от воле, но над вратата на Дюлгеров.

Пет минути по-късно ЦСКА излезе напред в резултата. Васил Панайотов загуби топката в средата на терена, тя стигна до Матиас Фаетон, който пусна извеждащо подаване за Дюкенс Назон, а хаитянинът прехвърли Иван Дюлгеров – 1:0.

В 17-ата минута Панайотов стреля слабо с глава и право в ръцете на Густаво Бусато. Три минути след това Алекс Фернандес пробва късмета си от дистанция, но не успя да уцели очертанията на вратата на ЦСКА.

В 31-вата минута Алекс Фернандес получи центриране от корнер и засече опасно с глава, но Бусато демонстрира добър рефлекс и успя да избие топката.

Шест минути след това Черно море получи шанс да изравни от пряк свободен удар, но Алекс Фернандес стреля в стената.

В 40-ата минута Александър Василев изведе Матеус Машадо сам срещу Густаво Бусато, но от малък ъгъл и ударът му бе спасен от бразилския страж.

Черно море продължи да е по-активният тим на терена и в 44-ата минута Мазир Сула също пробва късмета си от дистанция, но и неговият мерник му изневери.

Сула направи добър пробив в добавеното време на първата част, като отправи удар с външния фалц към далечния десен ъгъл, но отново покрай вратата на Густаво Бусато.

Така приключи и първата част (НТ – 1:0).

След подновяването на играта “моряците” не свалиха оборотите и продължиха с натиска си, като в 50-ата минута Алекс Фернандес добре проби през центъра и нанесе тежък удар, който мина покрай вратата на Бусато.

Гостите продължиха да са по-опасният тим на терена и не спряха с далечните удари, но все не намираха очертанията ан вратата.

В 62-рата минута Едгар Пачеко преодоля с добър дрибъл Амос Юга, а след това и Браян Кордоба и Християн Петров, като нанесе точен удар от границата на наказателното поле, който Густаво Бусато изби, но Волен Чинков отсъди аут.

Две минути след това Матеус Машадо обърка Християн Петров със серия от финтове и нанесе плътен удар, с който обаче Густаво Бусато успя да се справи.

ЦСКА се събуди в 66-ата минута, когато Жираир Шагоян бе изведен на отлична позиция, преодоля защитник и остана сам срещу Иван Дюлгеров, но българският национал запази спокойствие и отрази удара на арменеца.

В 69-ата минута Дюкенс Назон центрира за Матиас Фаетон, който опита да свали с глава към Тобиас Хайнц, който оставаше на празна врата, но Виктор Попов предотврати паса и изчисти в корнер, като не бе далеч от това да си вкара автогол.

Пет минути след това Дюкенс Назон излезе на отлична позиция, като Иван Дюлгеров спаси удара му, след това Жираир Шагоян отправи добавка, топката рикошира и се насочи към вратата на Черно море, но Влатко Дробаров изчисти от голлинията.

При последвалия ъглов удар Амос Юга стреля от близка дистанция, но Дюлгеров отрази, при добавката на Християн Петров топката попадна право в ръцете на стража.

Пропуските на ЦСКА бяха наказани в 77-ата минута, когато след центриране от корнер Исмаил Иса продължи топката за Влатко Дробаров, който с глава прати топката в мрежата на Бусато – 1:1.

Шест минути след това Матеус Машадо шутира от границата на наказателното поле към далечния десен ъгъл, но бе доста неточен.

В 89-ата минута появилият се от резервната скамейка Атанас Илиев стреля от малък ъгъл право в ръцете на Густаво Бусато.

Ел Маестро: Разбирам разочарованието на феновете (ВИДЕО)Назон: Това е нашето място, Черно море не бива да взима нищо тук

Илиев: На този етап сме по-добре игрово от ЦСКА (ВИДЕО)

ЦСКА – Черно море 1:1

1:0 Дюкенс Назон 15′, 1:1 Влатко Дробаров 77′

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 3. Сейни Санянг – 21. Амос Юга (К), 7. Джонатан Линдсет – 10. Жираир Шагоян (80′ – 29. Майкъл Естрада), 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон (84′ – 28. Браян Морено) – 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 19. Иван Турицов, 20. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 24. Марк-Емилио Папазов, 28. Браян Морено, 29. Майкъл Естрада

Треньор: Нестор Ел Маестро

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов – 71. Васил Панайотов (К) (71′ – 35. Арлинд Дакай), 5. Пабло Алварес (71′ – 86. Исмаил Иса) – 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 19. Александър Василев (59′ – 23. Едгар Пачеко) – 7. Матеус Машадо (88′ – 9. Атанас Илиев)

Резерви: 84. Християн Славков – 4. Росен Стефанов, 9. Атанас Илиев, 23. Едгар Пачеко, 32. Мартин Дичев, 33. Мишел Алвес, 35. Арлинд Дакай, 39. Николай Златев, 86. Исмаил Иса