Лудогорец вкара нова петица в елита, отнесе го Берое

Лудогорец за трети мач този сезон вкара 5 гола на съперник в efbet Лига. Шампионите победиха с 5:0 Берое, който последва съдбата на Ботев Враца и Етър, които също отнесоха пет попадения от “орлите”. С 5:1 Лудогорец победи и Астана в Лига Европа.DSPORT.BG

Шампионите натиснаха своя съперник още от първата минута и головете не закъсняха. Франко Русо с глава и Бърнадр Текпетей отбелязаха двата гола, с които “орлите” водят след едно полувреме игра.

През втората част Лудогорец също създаде повече положения и в 66-ата минута Якуб Пьотровски отбеляза третия гол в мача. Клод Гонзалвеш открадна топката от Тиаго Сейхас, пусна към Пьотровски и той реализира. В 76-ата минута “орлите” вкараха и четвърти гол. Текпетей центрира, Кайо Видал обработи бързо топката и с красив удар я прати в далечния на вратаря ъгъл за 4:0.

Петият гол падна в 84-ата минута, когато Спас Делев изпълни перфектно пряк свободен удар и не остави шансове на Ачинели.

Още във 2-ата минута гостите стигнаха добра възможност за гол. Иван Йорданов сбърка при изнасянето на топката, Тиаго Сейхас стреля, а Симон Слуга изби в ъглов удар.

В 6-ата минута Бърнард Текпетей опита удар, но гостите избиха в корнер.

В следващите няколко минути домакините стигнаха до няколко статични положения, но не успяха да затруднят гостите.

В 12-ата минута Иван Йорданов стреля по диагонала, топката се удари в Ачинели и излезе в ъглов удар.

Лудогорец поведе в 19-ата минута, като се възползва от поредния ъглов удар, който получ иправо да изпълни. След центриране на Иван Йорданов Франко Русо с глава отбеляза за 1:0.

Натискът на Лудогорец продъжли. В 24-ата минута Руан Секо излезе сам срещу вратаря, но Ачинели и успя да скъси ъгъла и да избие шута на бразилеца.

Малко по-късно още една опасна атака на Лудогорец не успя да завърши с гол.

В 30-ата минута Лудогорец вкара и втори гол. Сон пусна към Бърнард Текпетей в наказателното поле и с хубав удар прати топката покрай вратаря Ачинели за 2:0.

В следващата атака “орлите” можеха да вкарат и трети гол, но Ачинели се справи.

В 33-ата минута Берое имаше шанс да намали, Ласо получи топката зад защитата на домакините, опита да прехвърли Слуга, но не му се получи.

В 42-ата минута Лудогорец можеше да си вкара комичен автогол. Бърнард Текпетей реши да върне топката на Симон Слуга от центъра, тя обаче бе изключително коварна и се насочи високо към вратата на “орлите”. За щастие на Лудогорец топката излезе в ъглов удар.

Две минути след началото на второто полувреме Лудогорец направи бърза контраатака. Бърнард Текпетей подаде към Якуб Пьотровски, който центрира, но топката се оказа прекалено висока за Руан Секо.

Минута по-късно Педро Нареси стреля от границата на наказателното поле, но Родриго Ачинели спаси.

В 51-ата минута Бърнард Текпетей направи двойно подаване с Руан Крус, освободи си пространство и стреля с левия крак, но изпрати топката много силно, но над вратата на Берое.

В 56-ата минута Берое можеше да намали резултата. Еспиноса стреля, но топката бе блокирана от Георги Терзиев. Атака продължи и се наложи защитниците на Лудогорец да се хвърлят към топката, която застрашително отиваше към Франческо Селесте, който бе на изгодна позиция.

Постепенно обаче футболистите на Берое погледнаха малко по-сериозно към вратата на Симон Слуга.

Въпреки това играчите на Лудогорец заложиха на бързи контраатаки, които застрашаваха защитата на Берое.

В 66-ата минута Тиаго Сейхас направи груба грешка, Клод Гонзалвеш открадна топката пред наказателното поле на Берое, пусна към Якуб Пьотровски и полякът със силен удар я вкара в мрежата на Берое.

Третият гол обеззвери гостите, които още по-често започнаха да допускат съперника до чисти позиции.

В 73-ата минута Ласо стреля, но изпрати топката в аут.

Кайо Видал вкара кръсив гол в 74-ата минута. Бърнард Текпетей центрира отдясно, топката се озова в Кайо Видал, който бързо я обработи и с красив удар изпрати топката в далечния на вратаря ъгъл за 4:0.

Минута по-късно Педро Нареси бе изведен в наказателното поле от Спас Делев, стреля, но Ачинели изби в корнер.

В 84-ата минута Спас Делев се записа сред голмайсторите. Бърнард Текпетей бе съборен на дъгата на наказателното поле, реферът отсъди пряк свободен удар и Спас Делев го изпълни перфектно за 5:0. Делев отбеляза гола си в мач номер 250 в елита.

В продължението Марк Севайос пропусна добър шанс да вкара почетен гол на Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ – БЕРОЕ 5:0
1:0 Франко Русо 19, 2:0 Бърнард Текпетей 30, 3:0 Якуб Пьотровски 66, 4:0 Кайо Видал 74, 5:0 Спас Делев 84

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга – 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 22. Франко Русо (46 – 5. Георги Терзиев), 44. Марсел Хайстер – 6. Якуб Пьотровски (73 – 64. Доминик Янков), 30. Педро Нареси, 82. Иван Йорданов (63 – 8. Клод Гонзалвеш), 7. Рик Джонатан (63 – 77. Кайо Видал), 37. Бърнард Текпетей, 99. Руан Секо (67 – 90. Спас Делев)

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 64. Доминик Янков, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев

Старши треньор: Ивайло Петев

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 4. Франческо Селесте, 5. Лучано Скуадроне, 15. Енцо Еспиноса, 17. Едуин Ласо, 19. Васил Василев (46 – 98. Бруно Шмуц), 20. Дамян Йорданов (46 – 8. Божидар Пенчев), 21. Тиаго Сейхас (73 – 24. Стефан Гаврилов), 99. Майк Севайос

Резерви: 1. Хуан Лунгарсо, 8. Божидар Пенчев, 11. Франсиско Политано, 14. Виктория Вълков, 18. Илиян Стоянов, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Шмуц

Старши треньор: Густаво Аранголаса

Жълти картони: Доминик Янков (Л); Франко Рамос (Б)

Рефер: Дратомир Драганов

Густаво Араголаса: Направихме грешки, които не трябваше да правим

Ивайло Петев: Победа, която влиза в графа „задължителна“

Делев: Разликата е огромна между евротурнирите и българското първенство