ЦСКА 1948 задълбочи кризата в Славия

ЦСКА 1948 победи Славия с 2:0 в “Овча Купел” в мач от седмия кръг на efbet Лига. Бирсент Карагарен октри резултата в 13-ата минута, а Рууни Ева добави второто попадение 17 минути по-късно. Това беше трета поредна загуба за възпитаниците на Хосе Мари Бакеро, докато ЦСКА 1948 постигна втори успех под ръководството на Николай Панайотов.DSPORT.BG

Загорчич на Славия – ЦСКА 1948, скандирания „Оставка“ за Бакеро

Първото опасно положение дойде в 12-ата минута. Тони Тасев центрира от статично положние, а неговият пас намери Виктор Генев, който отклони добре с глава, но Даниел Наумов се намеси.

Само минута по-късно ЦСКА 1948 откри резултата. Педриньо отправи страхотен удар от далечно разстояние, който беше спасен от Николай Кръстев. Топката се отби в гредата и попадна в Бирсент Карагарен, който прати топката с глава в близкия ъгъл на вратата на “белите”.

В 17-ата минута Педриньо стреля от пряк свободен удар, но изстрелът му не затрудни Кръстев.

12 минути по-късно Рууни Ева получи прекрасно центриране от Карагарен, но ударът на нападателя беше разочароващ и не намери вратата на Славия.

Неизбежният втори гол за ЦСКА 1948 дойде в 30-ата минута. Педриньо отново отправи коварен удар от далеч, при който Кръстев изпусна топката. Тя попадна в Ева, който този път не пропусна.

Пет минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле и Ивайло Чочев се оказа на перфектна позиция за трети гол, но Кръстев този път се намеси с авторитет.

Втората част стартира с ново положение за ЦСКА 1948, но Кръстев спаси удар на Ева.

В 50-ата минута Никола Илиев отправи изстрел от далечно разстояние, но отново вратарят на Славия се намеси по добър начин.

Само минута по-късно Карагарен проби по дясното крило и върна топката на дузпата, където беше Илиев, но неговият удар беше блокиран от защитник на “белите”.

В 66-ата минута Галин Иванов отправи първия точен удар за Славия от границата на наказателното поле, но Наумов показа добър рефлекс.

Пет минути след това Георги Русев се пребори с Виктор Генев в наказателното поле. Крилото се опита да прехвърли Кръстев, но изстрелът му мина на напречната греда.

В 77-ата минута Ерол Дост пробва късмета си от далечно разстояние, но отново Наумов беше на точното място.

Четири минути по-късно Ивайло Чочев беше оставен непокрит в наказателното поле, но неговият удар мина встрани страничната греда на Кръстев.

В 88-ата минута Роберто Райчев пропусна най-добрия шанс за “белите”, като Наумов направи трето спасяване в хода нач мача.

Победата изкачи ЦСКА 1948 на третото място в класирането с 13 точки, докато Славия е на 14-ата позиция с четири пункта. В следващия кръг “белите” ще гостуват на Ботев Пловдив, докато ЦСКА трябва да приеме Лудогорец по програма. Двубоят може да бъде отложен по настояване на “орлите”.

Панайотов: Имаме равностойни футболисти, на всеки може да се разчита

Хосе Мари Бакеро: Разбира се, че се притеснявам за бъдещето си (ВИДЕО)

Славия – ЦСКА 1948 0:2

0:1 Бирсент Карагарен 13′

0:2 Рууни Ева 30′

Славия: 12. Николай Кръстев – 37. Венцислав Керчев, 4. Виктор Генев, 5. Велко Йеленкович (46′ – 6. Мартин Георгиев), 27. Емил Мартинов, 23. Денислав Александров (46′ – 3. Ертан Томбак), 73. Иван Минчев, 71. Кристиян Стоянов (64′ – 17. Ерол Дост), 33. Галин Иванов (К), 7. Йон Бакеро (75′ – 10. Владимир Николов), 88. Тони Тасев (75′ – 14. Роберто Райчев)

Резерви: 1. Георги Петков – 15. Валентин Петров, 19. Чунг Нгуен До, 8. Емил Стоев

Треньор: Хосе Мари Бакеро

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 6. Стив Фуртадо, 5. Елитон (К), 3. Тиаго Барбоса, 18. Ивайло Чочев, 8. Педриньо, 11. Бирсент Карагарен (67′ – 10. Георги Русев), 39. Парвиз Умарбаев (72′ – 22. Реян Даскалов), 17. Никола Илиев (67′ –  20. Антонио Вутов), 31. Том Рапнуи, 19. Рууни Ева (84′ – 98. Валентин Йосков)

Резерви: 33. Генадий Ганев – 91. Райън Бидунга, 21. Емил Ценов, 4. Мики Орачев, 13. Стоян Стоичков

Треньор: Николай Панайотов

Жълти картони: Ивайло Чочев, Том Рапнуи, Емил Мартинов, Тиаго Барбоса, Бирсент Карагарен